Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

sub w kole zapasowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#31 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:04, 09.02.2011

BartekL, nawiewy umiem zdjac i dol caly tez wiec raczej nic nie zniszcze. lutowac potrafie boje sie tylko ze to syzyfowa praca bo efekt bedzie marny. z glosnikami tez sie nameczylem, nakleilem tych mat wydalem sporo kasy a efekt? jest lepiej ale wsiadam do i30 za polowe kasy accorda a tam zwykle radio gra zdecydowanie lepiej niz u mnie po modach;/


Bo to trzeba olać fabryczne głośniki i dać konkretny zestaw odseparowany na zwrotce. Accord nie jest łatwym autem do nagłośnienia, generalnie cały skrzypi i trzeszczy. Dużo daje wyciągnięcie woofera nad tapicerkę na panelu z mdf.
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#32 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:06, 09.02.2011

Ja zrozumialem, ze Darek ma juz niefabryczny odseparowany zestaw zalozony.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#33 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 15:08, 09.02.2011

Bo to trzeba olać fabryczne głośniki i dać konkretny zestaw odseparowany na zwrotce. Accord nie jest łatwym autem do nagłośnienia, generalnie cały skrzypi i trzeszczy. Dużo daje wyciągnięcie woofera nad tapicerkę na panelu z mdf.


Zgadzam sie ze audio słabe jak na ta klase auta (mimo ze mam ten słynny PSS- audio grało mi lepiej na zwykłym radiu 1 DIN w poprzedniej coupe)

Po prostu firma dała pole do popisu włascicielom Hond - inwencja tworcz sie liczy :mrgreen:
  • 0

#34 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:15, 09.02.2011

tak mam juz hetze DSK165 ze zwrotnicami i wysokotonowki z zestawu tych glosnikow w podszybiu. z tylu sa pioneery. przod jest wytlumiony matami stp i glosniki oczywiscie na dystansach z MDF. dodatkowo caly boczek w miejscu styku z blach jest podklejona pianka na foli (taka jak do usczelniania okien ale nie ta gumowa ale taka gabkowata). nic mi nie drga w drzwiach poza tymi nieszczesnymi przyciskami z panelu od szyb no ale to jakos musze przezyc... jeszcze jak bede mial chwile to to robiore i skrece dokladnie oraz tez podkleje wszystko tymi piankami.

[ Dodano: 2011-02-09, 15:16 ]
tak sie zastanawiam nad tym audio ale musze jeszcze zobaczyc jaki to jest koszt i zastanowic sie czy chce mi sie to wszystko rozbierac bo widze ze to nie taka latwa sprawa... widze ze ja to bardziej do mechanicznych modow sie nadaje;D
  • 0

#35 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:24, 09.02.2011

nic mi nie drga w drzwiach poza tymi nieszczesnymi przyciskami z panelu od szyb no ale to jakos musze przezyc... jeszcze jak bede mial chwile to to robiore i skrece dokladnie oraz tez podkleje wszystko tymi piankami.


Weź dowolną matę tłumiącą (może być STP) i oddziel aluminium od tej masy. Ugnieć ją w "gluta" i tym glutem oblep każdą spinkę i blaszkę. Oprócz tego co się da możesz podkleić cieniutką taśmą K-flex'a.
Mówiąc o mdf, miałem na myśli gruby palnel, który wyciągnie membranę głośnika powyżej linii tapicerki, wtedy głośnik gra bezpośrednio do kabiny, a nie pod tapicerkę. Oczywiście wiąże się to z przebudową boczka, tzn wycięciem fabrycznej maskownicy i zbudowaniu panela.
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#36 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:40, 09.02.2011

tosztotomasz, takich modow z cieciem boczka itp to robil nie bede. chce zeby auto wygladalo seryjnie w srodku. zastanawiam sie jeszcze nad tym malym subem aktywnym bo maly koszt a doda mi basu wiec moze efekt nie bedzie taki jak przy podpieciu wszystkiego pod wzmaka ale obejdzie sie bez jakiejs masakry...
  • 0

#37 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 15:42, 09.02.2011

ciecie kabla to nie masakra, masakra to mogla by byc jakbys puscil kabel jak pisales pod autem = wczesniej czy pozniej jak na spalonym sprzecie by sie skonczylo to i tak dobrze..
a uciecie i zlutowanie kabla to nic strasznego..
  • 0

#38 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:03, 09.02.2011

czesc witam
sorry ze sie tak wbijam "na jana" ale rowniez mam zamiar wprawic mojego nowego suba we wneke po kole zapasowym (stary sub dzisiaj sprzedalem z prostego powodu ..jestem dwutygodniowym tatuskiem a reszte pewnie sie domyslicie) wiec pierwsze pytanko czy zna ktos moze (chociaz mniej wiecej) litraz takowej skrzyni ktora by tam weszla -oczywiscie skrzynia zamnkieta pytanie drugie : czy moze mi ktos doradzic jak najlepiej przymocowac wzmacniacz i kondensator do oparc siedzen tylnich (od strony bagaznika oczywiscie) oby nic nikomu w plecki albo miedzy zebra nie weszlo :)
dzikeuje z gory za wszelkie rady
pozdrowiska
  • 0

#39 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:11, 09.02.2011

Ja proponuje montaz wzmacniacza tak jak u mnie, ktory pokazalem na pierwszej stronie tego watku. Fotele dalej mozna klasc.
A kondensator to bym sobie darowal.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#40 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:04, 09.02.2011

powiem tylko tyle że rozbudowa sytemu audio w oparciu o seryjne radio to kompletna pomyłka i nieporozumienie będzie grać tragicznie nawet jak wywalisz grube tysiące na wzmaka i głośniki. trzeba koniecznie zmienić jednostkę sterującą. różnica w graniu między seryjnym radiem a jakimś pionkiem / apliną / clarkiem za ok 1tyś będzie miażdżąca
  • 0
F1

#41 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:04, 09.02.2011

malin_f1, grubo przesadzasz. Napewno bedzie lepiej z taka markowa jednostka (moze nawet o wiele lepiej), ale ze zdaniem wczesniej absolutnie sie nie zgadzam.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#42 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:17, 09.02.2011

zależy czego oczekujemy ja swoje zdanie o fabrycznym audio typu B wyrobiłem sobie po odsłuchu u Ciebie niestety robienie CA w oparciu o radio z Accorda VII gen to pomyłka to tak jakby do Accorda VII wsadzić pod maskę 1,4 od Civica jeździć to będzie ale nic więcej...
wg mnie najfajniejsza opcja to radio 2dni z navi ale porządna jednostka alpliny albo kena to 4-5 tyś... za tą cenę można zbudować coś w oparciu o 1din co miażdży jakością fabryczne radio VII z dobrymi klockami
  • 0
F1

#43 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:55, 09.02.2011

no tez dobra opcja nie uwzglednilem takowej :)..(dzieki za rade) a nie przegrzewa Ci sie ??-chodzi mi czy w takiej pozycji dostatecznie jest odprowadzane cieplo
kondek juz mi sluzy od roku i mysle ze sie sprawdzal wiec niech zostanie jeszcze tylko kwestia czy w kolo czy tak jak u ciebie mala zamknieta obudowa
co do jednostki centralnej....no coz....kazdy orze jak moze....poki co mialem inne wydatki mam to co mam i niech to chociaz zagra
Mikolaj a jeszcze jedno ......wozek powienien mi wejsc co nie???:) :mrgreen:
  • 0

#44 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:21, 09.02.2011

hard-tec, wiesz co troche poczytalem i wychodzi na to ze jak podepniesz dobre radio pod normalne glosniki to zagra tak samo jak z subem i wzmacniaczem, jedyne co przemawia za dodatkowym radiem to fakt ze nie trzeba przerabiac pol audio i rozbierac prawie calego auta zeby to jakos gralo, za to minus jest taki ze trzeba gdzies upchnac to dodatkowe radio no i glupio bedziejezdzic na wylaczonym.... do tego sterowanie z kierownicy przestanie dzialac ogolnie to powoli sie poddaje bo widze ze co sie nie zrobi to i tak bedzie kupa.

chyba ze pss cos poprawi? nie wiem musze posluchac jak gra w porownaniu do normalnego radia.
  • 0

#45 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:25, 09.02.2011

hard-tec, dziala tak dwa lata bez awarii, wiec chyba mu tam dobrze. Przy takim montazu wzmacniacza on w ogole nie przeszkadza. Po otwarciu bagaznika prawie go nie widac. On wisi jakby, miedzy polka a nim jest przerwa.

Napewno zaleta skrzynki na suba jest to, ze bez przeszkod mozna to wyjac w kazdej chwili, jesli potrzebna pelna przestrzen.
Chociaz robi sie tez takie zabudowy wyciagalne. Szczerze, to mysle o tym czasem, w sensie zeby taka zabudowe zrobic, po prawej.

A co do radyjka, w planach mam wymiane od jakiegos czasu, ale zawsze cos innego kupie :-)
Mialo byc wsadzone w kwietniu w zeszlym roku jak modyfikowalem instalacje, ale nie bylo dostepne, temat sie przeciagal.
Potem musialem ubezpieczyc jeden samochod, poszedlem na kurs kat A, kupilem motocykl, ubezpiecznie drugiego samochodu, teraz gwint kupilem i juz prawie rok zlecial. Odczekam troche i pewnie w koncu kupie.

[ Dodano: 2011-02-09, 23:29 ]
blackfly, nie mozliwe, ze zagra tak samo. Sub to Sub, wzmacniacz to wzmacniacz i nic tego nie zmieni :-)
A napewno nie na seryjnych glosnikach, skoro je wymieniales, to widziales jak wygladaja :k
PSS nie gra wiele lepiej. Lepiej, ale nie jest to jakas porazajaca roznica. Glosniki w drzwiach sa te same.

Najgorsze w seri jest to, ze chcesz dac glosniej to sie zatyka, i pierdzi nie gra. Jak chcesz dodac basu, to zamiast basu dostajesz wieksza ilosc muła i waty, pierdzenia tez.
Kazdy znajomy, ktory wsiadal do mnie mowil "ale masz gowniane granie tutaj" :-) i calkowicie z tym zgadzam.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq