Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

sub w kole zapasowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:01, 09.02.2011

poniewaz coraz bardziej wkurza mnie jakosc dzwieku w moim acco zastanawiam sie nad montazem suba jednak nie chce wozic zadnej skrzynki wiec najlepiej byloby zamontowac to zamiast kola zapasowego. nie potrzebuje jakiegos strasznego basu ze mi sie bedize bagaznik otwieral po prostu chce zeby ten bas byl jakis w aucie a podbijanie na radio powoduje tylko drganiem boczkow pomimo wytlumienia itp.

henake ma to swietnie zrobione i chcialbym osiagnac podobny efekt. nastepne pytanie ktoredy najlepiej poprzeciagac kable. chcialbym to zrobic za jednym razem i zamontowac od razu xcarlinka ktorego miejsce widze w podlokietniku.
  • 0

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:25, 09.02.2011

blackfly, kable progami i pod brzegami oparcia tylnej kanapy.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:29, 09.02.2011

Mikolaj, ale najbardzeiej mnie zastanawia z komory silnika do kabiny tam to juz dam sobie rade. jeszcze sie zastanawialem czy nie lepiej przeciagnac te kable przez srodek w podlokietniku potem kawalek pod wykladzina bo itak bede ten caly srodek rozbieral podczas montazu xcarlinka bo jedyne slyszne miejsce to wlasnie podlokietnik moim zdaniem.
  • 0

#4 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:32, 09.02.2011

U mnie przechodzi z cala wiazka jakis kabli, jak stoisz przed (przodem) autem to lekko z lewej.
potem idzie do bagaznika prawym progiem (od strony pasazera).
RCA i glosnikowe drugim.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#5 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:36, 09.02.2011

a nie myslalem zeby to pociagnac jakos calkiem pod podwoziem razem z przewodami hamulcowymi czy cos w tym stylu? a glosnik itez masz podlaczone pod wzmacniacz czy one graja normalnie i tylko dodatkowo masz suba?

[ Dodano: 2011-02-09, 12:36 ]
jeszcze sie zastanawiam nad takimi malymi aktywnymi co mazna np pod siedzeniem zamontowac. da to rade czy nie bardzo?
  • 0

#6 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:38, 09.02.2011

Wszystko mam przez wzmacniacz.
Na zewnatrz to nie wiem, ryzyko uszkodzenia, tak sie nie robi.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#7 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:41, 09.02.2011

Mikolaj, a gdzie masz wzmacniacz? jest duza roznica w jakosci dzwieku? tzn czy warto sie bawic w to cale rozbieranie itp. a moze wystarczy dac wzmacniacz i zostawic same glosniki, nie bawic sie w suba?
  • 0

#8 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:49, 09.02.2011

tak mam
Dołączona grafika
tylko teraz mam jeszcze kable wymienione, w porownaniu do tych co sa na zdjeciu.

roznica jest ogromna.
jak dasz sam wzmacniacz do tych glosnikow to bedzie jeszcze wieksza kupa. One sa niesamowicie gowniane.
ja mam wszystko wymienione, tylko radio zostalo mi seryjne.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#9 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:51, 09.02.2011

ja glosniki tez juz wymienilem mam hertze z przodu i pioneery z tylu ale widze ze radio nie daje rady ich zasilic dlatego sie zastanawiam czy nie bedzie lepiej ale troche mnie przeraza to ciagniecie kabli z radia do wzmacniacza i potem spowrotem ze wzmacniacza do radia...
  • 0

#10 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:46, 09.02.2011

blackfly, nie ma kabli, nie ma grania :mrgreen: A serio, zasilanie z komory możesz pociągnąć po stronie kierowcy, nad pedałami jest otwór z fabryczną wiązką. Ja tamtędy miałem pociągnięte 2x50mm2. Nawet nie myśl o ciągnięciu napięcia po podwoziu, uszkodzisz przewód i oprócz spalonego sprzętu możesz mieć spalone auto. Pamiętaj, że najlepszy system gra jak jego najsłabsze ogniwo, więc nie szalej z klockami jeśli to ma iść na fabrycznym radiu.
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#11 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:57, 09.02.2011

tosztotomasz, nie szaleje bo radia nie bede zmienial dlatego sie zastanawialem nad takim malym subem pod fotel pasazera czy tam kierowcy zeby nie robic niewiadomo jakich cudow. chce zeby gralo lepiej ale i tak wiem ze szalu nie bedzie;) dlatego z jednej strony pasowalby mi taki malutki sub pod siedzeniem a z drugiej szkoda ze glosniki tez nie beda zasilane ze wzmacniacza.

no i kolejne pytanie czy do drzwi tez musze wymieniac kable? czy dam rade to jakos tak zrobic zeby zostawic te kable co sa a tylko z radio puscic sygnal do wzmacniacza i spowrotem?

najprosciej - chce poprawic jakos dzwieku najmniejszym kosztem i najmniejsza iloscia przerobek. tam wiadomo ze w tym przedziale cenowym juz sam koszt nie ma wiekszego znaczenia tylko nie chce wkladac zaciskow brembo z tarcza 330mm do malucha ktory i tak wiecej jak 110 licznikowe nie pociagnie:)
  • 0

#12 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:07, 09.02.2011

Wydaje mi się, że aktywny sub pod siedzenie może nie spełnić Twoich oczekiwań. Co do kabli, to nie wiem jak jest to fabrycznie rozwiązane, jak u siebie miałem kładzione wszystko od nowa ale to i robota ciężka (ze względu na konstrukcję kostki w drzwiach) i koszty większe. Optymalnie byłoby chyba wyciągnąć sygnał do małego monoblocka lub 2ch w mostku i dać jakąś 10" w małej skrzynce. A resztę zostawić jak jest. Chodzi przecież o więcej basu, a nie poprawę całości. A powiedz jeszcze jak i czym masz wytłumione drzwi?
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#13 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:17, 09.02.2011

matami stp, caly srodek wyklejony i naklejony mozliwie duzy kwadrat na zewnetrzna czesc drzwi w miejscu gdize przychodzi glosnik. wszystkie otwory montazowe zaklejone, w niektorych miejscach podwojnie. wiec mowisz zeby tylko dodac suba i nic wiecej nie robic? moze jest sens podlaczyc tego wszystkiego pod wzmacniacz bo ten z radia jest bardzo slaby... wiekszosc chcialbym sobie zrobic samemu ale zastanawiam sie czy jest sens...
  • 0

#14 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:26, 09.02.2011

Powiem Tobie tak, po wyjęciu całego sprzętu z auta i zamontowaniu stockowych głośników w profi wytłumione drzwi Dynamatem i TACmatem, podstawowy 6-głośnikowy system zagrał lepszym basem niż PSS. Wnioski raczej nasuwają się same. Jeśli masz dobrze zrobione drzwi i to już kres ich możliwości bez grubszych inwestycji w materiały, a zależy Ci tylko na basie, to zrobiłbym, jak wyżej napisałem. Alternatywą byłoby podłączenie wszystkiego pod wzmak ale to już większa ingerencja, przede wszystkim w radio - nie wiem jak problematyczne jest w PSS wyciągnięcie sygnału do nowego wzmaka.
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#15 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 14:30, 09.02.2011

Puszczac kable pod autem - broń Boże!! :shock:
jak to mowil stary góral 'Panocku jak sie popieści to się wszystko zmieści'

Napisales ze nie chcesz gracić sobie bagaznika skrzynką... i dac w koło..tak jak u kolegi Henake?->
Dołączona grafika



Moze doradze Ci w ten sposob.. ogolnie z tyłu to nie zaleznie co bys nie wsadził i tak zagra kijowo a głosniki 6x9 to jakas pomyłka.
Moze sprobuj dobrze wyguszyc (i zabezpieczyc zeby nie brzeczała) pułke z tyłu i w miejsce tych elips - zaadoptuj tam głosniki tego typu:
Dołączona grafika
- woofery + jakis fajny wzmacniacz, ktory by to pociagnał mozesz kupic jakas 4 kanałowa zabaweczke ew. wiecej kanałow i mostkować..
Tania zabawa to nie jest, ale niestety jak chcesz miec efekt to jednak bedzie szarpało kieszeń..
a reszte skoro wymieniłeś i wygłuszyłeś.. to podpinaj wzmaka i nie zapominaj o kondensatorze! :ok

[ Dodano: 2011-02-09, 14:32 ]

Alternatywą byłoby podłączenie wszystkiego pod wzmak ale to już większa ingerencja, przede wszystkim w radio - nie wiem jak problematyczne jest w PSS wyciągnięcie sygnału do nowego wzmaka.

kupujesz takie cos:
Adapter RCA (Cinch)
http://img06.allegro...2/70/1350227086
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq