Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Rozpórki zawieszenia - tył


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#16 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:36, 02.02.2011

no, właśnie jadę, jak to było...

"cena nie gra roli, byle jak najtaniej" :om:

[ Dodano: 2011-02-02, 11:42 ]
właśnie dzwonił, przełożył na jutro na 12:00
to mamy trochę czasu na oftop i marudzenie :bag
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#17 Potek

Potek
  • Forumowicz
  • 424 postów
  • Skąd:lub
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:10, 02.02.2011

poproście wolka On sprzedaje chyba jeszcze ATRa na części to może i zdjęcia zrobi jak to tam jest dokładnie zrobione w ATRze.
  • 0

#18 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:13, 02.02.2011

zamiast krakać, proszę o podpowiedzi na co mogę zwrócić uwagę na zakładzie jak będę, jakieś pomysły?

Jak dla mnie to ta rozpórka może wyglądać tak jak na pierwszej fotce, którą dałeś.
I jeszcze, żeby tak zrobić mocowanie do blachy, co by nie zrobić dziur w siedzeniach, które chyba się o nią opierają :roll:
  • 0

#19 pietras007

pietras007
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:wwa/wn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:59, 02.02.2011

Dołączona grafika
Tak to wygląda w ATR'rze. Wydaje mi się, że nic z tego nie będzie to ograniczy się w ten sposób funkcjonalność.
  • 0

#20 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:23, 02.02.2011

czyli u nas można zastosować tą poziomą, ale trzeba iść w kierunku tych ukośnych, bo one spełnią większą funkcję,

pietras007, to jest przykręcone czy ma spawy?
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#21 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 19:32, 02.02.2011

kardas, skręcane
  • 0

#22 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:40, 02.02.2011

to i dziury montażowe są pewnie u nas, więc może powiem gościowi żeby takie blachy zrobił
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#23 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 20:46, 02.02.2011

ja jednak wolę normalną rozpórkę kombinować....zawsze coś przeciśniesz, a w przypadku tych blach jest lipa....
  • 0

#24 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:57, 02.02.2011

Dołączona grafika

a do czego są przymocowane te rurki w miejscach które zaznaczyłem?
Do górnego mozowania amortyzatora tak jak przednia? czy po prostu do blachy.

Może najprościej było by zerobić tak jak z przodu, o ile to możliwe tzn połączyc po prostu te 2 kółka które dorysowałem prosta linią pod deską...
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#25 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:49, 02.02.2011

tmc, te kółka co dorysowałeś to fajne są, jedno jest jajowate :bag
ale niewiele wnoszą, bo uzstywnienie tej blachy w taki sposób i w tym miejscu mija
się z cele, ponieważ już sama półka jest dosyć sztywna i nie widzę sensu, druga, zasadnicza
kwestia, bez wiercenia/ cięcia się nie da, bo tam nie ma żadnych otworów technicznych.

tarjei86, ale te blachy zawsze można sobie zdjąć, tak jak rozpórkę zresztą. Choć to trochę pierdo.enia :om:

Dziś dostałem kontakt do drugiego gościa od rozpórek z pod Szczecina, jutro będę telefonował.
Do civiczka robił po 100pln malowane, więc jak cena zostanie to będzie atrakcyjnie. Ale wpierw
musi zobaczyć.


wczoraj jeszcze taka kwestia mi się urodziła we łbie - czemu nie zainstalować tych blach z ATRa?
no i dzwoniłem do handlarza, dziś ma mi wykręcić to i pomyśleć nad ceną, tak więc jest
to jakaś opcja. Do tego dokupić szary welur samoprzylepny, żeby blacha nie straszyła.
Oczywiście rozwiązanie blokuje nam przestrzeń, ale to jest mocowane na 4 śruby 10, których odkręcenie
zajmie nie więcej niż 5 minut i w razie W można mieć miejsce.
Ja nie wożę często aż takich dużych gabarytów, więc to mi pasi.
Kwestia cen - rozpórek custom, a OEM.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#26 Dajmon

Dajmon
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:ZK
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:15, 03.02.2011

wczoraj jeszcze taka kwestia mi się urodziła we łbie - czemu nie zainstalować tych blach z ATRa?
no i dzwoniłem do handlarza, dziś ma mi wykręcić to i pomyśleć nad ceną, tak więc jest
to jakaś opcja. Do tego dokupić szary welur samoprzylepny, żeby blacha nie straszyła.
Oczywiście rozwiązanie blokuje nam przestrzeń, ale to jest mocowane na 4 śruby 10, których odkręcenie
zajmie nie więcej niż 5 minut i w razie W można mieć miejsce.
Ja nie wożę często aż takich dużych gabarytów, więc to mi pasi.
Kwestia cen - rozpórek custom, a OEM.


Nie pamiętam dokładnie, ale wtedy będzie problem z założeniem tapicerki bagażnika... bodajże elementy tapicerki z boków bagażnika "zachodzą" na te nasze oryginalne blachy... więc trochę rzeźby będzie...
  • 0

#27 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:23, 03.02.2011

a moze po prostu wyciac taka trapezowa blache i skrecic wszystko razem, nie bedzie skladanych siedzen ale jaka sztywnosc:) a i tak te skladane siedzenia w sedanie to straszna porazka, jadac na deske musze zlozyc ta wieksza czesc przez co z tylu i tak tylko jakas chudzina siadzie wiec rownie dobrze moge buty wrzucic do bagaznika a deski "posadzic" na tylnym siedzeniu:)
  • 0

#28 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 10:34, 03.02.2011

heh to weźcie sobie kupcie gokarty :-P ja kupiłem duże auto, żeby móc w nim wygodnie przewieźć w razie potrzeby różne rzeczy (ostatnio koleżance sofę przewoziłem :-P )...więc będę kombinował z tą rozpórką....jak będzie cieplej, rozbiorę sobie tapicerkę bagażnika i pooglądam co tam się dzieje w liftbacku.
  • 0

#29 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:51, 03.02.2011

Dajmon, no tapicerka zachodzi na te blachy w sedanie i jest dopasowana pod kątem, a tu przy blasze z ATRa będzie inaczej,
ale to tylko bagażnik. Tam jestem w stanie to poświęcić.

blackfly, pomysł nie głupi, bo mocowania w budzie są, więc tylko wycięcie blachy, nawiercenie otworów
i wsio. Nawet na OEM śrubach można to zamocować 8-) Kwestia wagi, ale więcej jak 4-7 kilo to nie powinno mieć znaczenia.


Niech ktoś wreszcie wrzuci jak wygląda to w liftbacku. tarjei86, macie 0C więc nie ma tragedii :bag
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#30 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:57, 03.02.2011

kardas, jest 0,1 u mnie :mrgreen: a blacha aluminiowa to nie wiem czy bedzie wiecej jak 3kg wazyla. no chyba ze ktos chce z blachy 10mm;p
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq