Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

pali conajmnie 20l Lpg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#31 accord5

accord5
  • Forumowicz
  • 115 postów
  • Skąd:WAR.MAZ
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:00, 20.12.2010

to nie ma tam żadnego filtra czy to możliwe.A co do śrubki to kręciłem tą na tym węzy a nie na reduktorze.A na reduktorze w którą stronę kręcić i ile.
  • 0

#32 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:30, 20.12.2010

A na reduktorze w którą stronę kręcić i ile.

Na reduktorze kręcisz,aż obroty na włączonym silniku będą największe i silnik będzie pracował z optymalną najlepszą jakością.Następnie przechodzisz do śruby na rurce jedną ręką chwytasz za linkę gazu wprowadzasz silnik powiedzmy na 3 tys obrotów,a drugą ręką kręcąc śrubą na tzw."słuch"słuchasz czy obroty silnika są największe tzn.słyszysz jak przykręcasz tą śrubę a obroty spadają pomimo,iż nie puszczasz linki gazu i podkręcasz do optymalnych najbardziej słyszalnych obrotów.
  • 0

#33 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 21:14, 20.12.2010

Kolega Wolek opylił 4Gas (to samo co Stag), Zavoli zeta N oraz Valtek 1Ohm za 350zł
Kompletny zestaw z kablami. Zamontowałbyś i nie byłoby kręcenia śrubką, tylko jak pan z laptopem byś mapę sobie ustawił. Szkoda.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#34 accord5

accord5
  • Forumowicz
  • 115 postów
  • Skąd:WAR.MAZ
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:15, 20.12.2010

to jak mam kręcić to śrubka do końca aż będą największe obroty jakie można uzyskać na tym reduktorze.Tak zrozumiałem tylko samochód chodzi naprawdę dobrze.mam moc i wo gule.

[ Dodano: 2010-12-20, 21:17 ]
nie wiedziałem nic że ma na sprzedaż.Chociaż i tak narazi krucho z kasa.Święta,sylwester.Na wisone się rozejrzę tylko szkoda trochę bo na niej mi się naprawdę dobrze jeździ tylko spalanie.
  • 0

#35 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 21:23, 20.12.2010

Na śrubie nigdy nie będzie dobrze. Albo moc i duże spalanie, albo małe spalanie i bieda z nędzą.
Przy dobrej instalacji spalał by Ci 8L mniej. Robiąc 300km na tydzień, na wiosnę oszczędziłbyś 128L gazu po 2.50zł, co dałoby kwotę 320zł. Kolega woli myśleć jak zabalować w sylwestra. Oszczędności w nowym roku. :-)
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#36 accord5

accord5
  • Forumowicz
  • 115 postów
  • Skąd:WAR.MAZ
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:29, 20.12.2010

jak by się trafiło coś ciekawe w miare dobrej cenie to czemu nie,myślałem żeby kupić np taka i instalacje ale na raty np w tym miesiącu cześć i w następnym część.


Dostałem też odpowiedz z innego forum związanego z LPG co o tym myślicie.


"To spróbuj odkręcić jeszcze z jedna czwarta obrotu.Możesz mieć za bardzo skręcone na śrubie i tez będzie palił więcej.Ogólnie wywalił bym ten silnik krokowy ,nie jest podłączony,blokuje przepływ gazu,może to tez powodować większe spalanie i kłopot z doregulowaniem gazu.Jeśli nie masz przewodu gumowego ,to zamów sobie z allegro koszt nie jest doży montaż prosty,Trzeba doprowadzić to do ładu, co to za partacz zostawił tak instalacje.Trzeba wymienić przewód skrócić go ile się da i wtedy doregulować.Sprawdź czy ten korkowiec ma tłoczek w środku ,bo jeśli tak to na pewno blokuje przepływ gazu."
  • 0

#37 kilolo

kilolo
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Gdansk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:39, 20.12.2010

Napisz jeszcze jak rano zapalasz auto to jak chodzi na benzynie i kiedy , po jakim czasie przełaczasz na gaz ?
  • 0

#38 accord5

accord5
  • Forumowicz
  • 115 postów
  • Skąd:WAR.MAZ
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:41, 20.12.2010

Odpalam rano,auto mam ok 1500 obrotów w miarę rozgrzewania się obroty spadają.Przełączam na gaz jak temperatura jest nad niebieskim już prawie na połowie.

[ Dodano: 2010-12-20, 21:43 ]
tylko rano jak jest zimny trochę głośno chodzi ale myślę że to normalne chyba jest bo ma wyższe obroty.

[ Dodano: 2010-12-20, 22:39 ]
myślałem też o takim czymś żeby pojechać do gazownika i niech odłączy mi ten krokowy silniczek z powrotem i wtedy dało by rade regulować podłączając się laptopem czy się mylę czy rzeczywiście wywalić ten krokowy i niech sama śruba zostanie.poradźcie coś.

[ Dodano: 2010-12-20, 22:59 ]
znalazłem takie coś na jednym z forum LPG warto tym zawraca sobie głowę


Sprzedam instalacje z 2008 roku, sekwencja na 4 cylindry, KME diego, reduktor alaska do 130kM, wtryski Valtec czerwone.
Dokładnie jest to taki zestaw tylko
-obudowa sterownika jest trochę uszkodzona i sklejona (sterownik 100% sprawny !!!)
-brak czujnika temperatury chyba bo musiałem włączać instalke ręcznie (działała bez zarzutu)
-dodaje jeszcze gratis zawór tankowania tomasetto

http://www.fotosik.p...4a76cafe58.html

tylko bez tego reduktora-bo jest tylko o 130km kupiłbym jakiś inny czy trzeba coś do tego dokupić czy to wo gule ma jakiś sens.Musze coś zrobić z tym spalaniem ale nie mam niestety 2000 na nową instalacje.

[ Dodano: 2010-12-21, 14:29 ]
a co myslicie o tej instalacji co dałem wyżej chce za nia 250 zł

[ Dodano: 2010-12-21, 16:31 ]
i czy zmieni się spalanie jeżeli wyżce tą śrubę i podłącze krokowy i wszytko będzie działać poprawnie to zmniejszy się,chyba ze jest inna przyczyna tego ale interesuje mnie czy próbować z podłączaniem tego krokowa z powrotem czy to nie ma sensu i wyrzucenie pieniędzy w błoto

[ Dodano: 2010-12-22, 15:22 ]
Witam nie wiem czy dobrze zrobiłem ale muszę działać.Znalazłem te kable gdzie był odcięty krokowy.Połączyłem wszytko i teraz co dalej.Musze chyba jechać do gazownika niech sprawdzi czy wszytko działa poprawnie.Jak tak niech wywali tą śrubę czy może zostać i poprawnie ustawi czy może samemu kupić kabel i regulować.

http://www.fotosik.p...198e500e23.html
http://www.fotosik.p...782aa2fe4e.html
http://www.fotosik.p...ef59bec9c5.html
http://www.fotosik.p...417dbb7831.html

[ Dodano: 2011-01-03, 15:08 ]
Wywaliło mi dzisiaj błąd odczytałem i jest to sonda lambda.Tylko teraz mam problem bo za groma nie mogę jej odkręcić,czy jeżeli odetnę kable i wsadzę tam jakąś nasadka nawet nie wiem jaki rozmiar to dam rade ją odkręcić.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq