Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Chińska Navi lub CarPC do gen. VII

VII navi chińczyk chińskie navi car PC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1771 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polecane/Niepolecane marki i producenci (226 użytkowników oddało głos)

Marka której używasz/używałeś

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Marka którą polecasz

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#166 MarcinW

MarcinW
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:00, 14.04.2012

Fajny gadżet.
d.marcin, napisz jak się zdejmuje ten plastik, w którym teraz masz wyświetlacz.
Będę wdzięczny.
  • 0

#167 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:37, 14.04.2012

Fajny gadżet.
d.marcin, napisz jak się zdejmuje ten plastik, w którym teraz masz wyświetlacz.
Będę wdzięczny.


Bardzo łatwo, wkładasz w nawiew najlepiej szeroki śrubokręt najpierw z jednej strony np od kierowcy w bok tak aby pociągnąć plastik z nawiewami do ciebe i( w kierunku tyłu samochodu) potem tak samo z drugiej strony, a następnie podnosisz cały plastik do góry. Może to trochę skomplikowanie brzmi ale to prosta operacja.

Co do Navi: Jakość plastiku jest OK bardzo podobna do orginału, myśle że dla osoby która nie wiedziałaby, o wymianie niezauważyła by różnicy. Są małe różnice w kształcie ale do zakceptowania.
przyciemnianie klawiszy ok, szybko i dokładnie działający wyświetlacz, odtwarzanie muzyki przez bluetooth, obsługa telefonu ok ale mikrofon porażka naszczęścia jest dostęp do kabli to można będzie podłączyć zewnętrzny Mic, szybki start, podłączenie kamery cofania nie wymaga podłączenia kabla sterującego tylko kabel wizyjny, nie ma wbudowanego funera FM i wzmacniacza(na szczęście), mogli by jednak popracować nad dopasowaniem jednostki z napedem DVD są widoczne malutkie szparki, urządzenie korzysta z wejścia zmieniarki, porty USB i micro SD działają szybko.
Na wyświetlaczu nie są wyświetlane info o klimatyzacji.

Generalnie działa wszystko i wygląda ok, czekam jeszcze na kod aktywacyjny do navi to zobaczymy jak to będzie działać.
jest trochę pracy z przekładaniem nawiewów i zatrzasków oraz trzeba troszkę pomyśleć przy podłączaniu. Służę pomocą jak coś.

Menu u mnie jest takie same jak TU a nie jak jest na stronie audiocarshop, Jeśli ktoś ma pytania to proszę chętnie odpowiem. Pozdrowienia

[ Dodano: 2012-04-16, 20:38 ]
Witam ponownie,
Po kilku dniach użytkowania same pozytywy, najważniejsze że wyświetlacz nie ogranicza widoczności, Mic spisuje się nieżle da się używać, fajne jest to, że navi wspópracuje z orginalnum radiem bez zarzutów :mrgreen: np przy słuchaniu muzyki z USB przełączmy PSS na radio a navi automatycznie przechodzi do wyświetlania menu. Gdy słuchamy radia i włożymy np. płytę do napędu DVD to PSSauto,atycznie przełącza się na wejście zmieniarki.
Sterowanie z kierownicy działa OK, można zaprogramować dużo opcji.
Odpalony Sygic działa bez zarzutów Dual Zone też

Jestem naprawdę zadowolony z zakupu!!! Nawet żona stwierdziła, że jej też się podoba :mrgreen:
Nagrałem dzisiaj filmik trochę za duże słońce ale...
http://www.youtube.com/watch?v=sjK2yQQQ-GE&feature=youtu.be
  • 0

#168 MarcinW

MarcinW
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:05, 18.04.2012

właśnie odebrałem przesyłkę :db
Z Chin wyleciała 11.04., w Polsce była 13.04., o 06:00 a do wczoraj leżała w Urzędzie Celnym :k
Jeżeli chodzi o opłaty, doszedł mi jedynie VAT 23% od zaniżonej wartości.
To co już zauważyłem to brakuje prostokątnego otworu pod czujnik zmierzchu, ale to pikuś i już mi Panowie z Produkcji wycinają.
Zaraz założę i zdam relację jak pasuje i działa.

[ Dodano: 2012-04-19, 10:29 ]
Wszystko zamontowane w 3 godziny z przerwami na pracę ;-)
Jest dokładnie tak jak Chińczyk opisał
1. nawigacja IGO, z mapami całej Europy, lektorem polskim i menu polskim. Aktualna - widzi węzeł na Łopuszańskiej w Wa-wie
2. BT - działa bez zarzutu, książką, historia, łączy automatycznie i szybko
3. kamera cofania pasuje idealnie w miejsce jednej z lampek podświetlenia tablicy
4. dźwięk super, surround normalnie jak w kinie (nie jestem audiofilem :)
5. przy max rozkręceniu vol słychać popiskiwania. To dlatego, że nie założyłem filtra, który obcina niskie i wysokie tony, zostaje sam płaski środek. Po porównaniu uznałem, że lepiej stereo z popiskiwaniem cichym niż płąszczyzna
6. co do montażu, spasowania elementów i jakości materiałów jestem bardzo mile zaskoczony

Podsumowując:
polecam takie rozwiązanie
:ok
  • 0

#169 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:30, 19.04.2012

OK Panowie narobiliście mi ochoty na te cudeńko :-)
Chcę zamówić navi+dwie kamerki+tuner TV.
I tu mam problem, ponieważ zupełnie nie znam się na tunerach, elektronice itp. Czy rzeczywiście do tego urządzenia można podpiąć tuner TV ?
Jeżeli tak to który?
Chcę zamówić od sprzedawcy z pod tego linku KLIK
Widzę że posiada on kilka różnych tunerów, które pewnie różnią się parametrami. Doradźcie wiec panowie który tuner nada się najlepiej do kompletu (tu szczególny ukłon do "msnet'a" który użytkuje już od jakiegoś czasu).

Jeszcze jedna sprawa. Czy zamawialiście przez ebaya, czy w inny sposób?
Jakich argumentów używaliście do zbicia ceny? Przyznam się że ze mnie taki handlarz, jak z koziej d..py trąba :-/
  • 0

#170 MarcinW

MarcinW
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:58, 19.04.2012

Dobry wybór, pod kątem sprzętu i sprzedawcy.
Dzisiaj wysłałem do Niego maila z podziękowaniem za udaną transakcją.
Naprawdę ogarnięty Koleś, co najważniejsze odpowiada w ciągu 0,5 h od pytania i nie ściemnia. Wszystko co deklarował się sprawdziło w 100%.
Co do negocjacji, możesz się powołać na mnie (marcinwnuk77). W zeszłym tygodniu pisałem do Niego maila z prośbą o utzrymanie ceny, którą wynegocjowałem dla Kolegi Zatoichi, zgodził się.
Ja nawiązałem z Nim kontakt przez e-bay, potem gadałem (pisałem) bezpośrednio, płaciłem prze paypal.
Co do tunera, nie podpowiem, nie używam (uważam, że TV w samochodzie to przesada, chyba że jesteś kierowcą tIR'a :)
Życzę powodzenie w zakupie i zadowolenia z użytkowania.
  • 0

#171 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:05, 19.04.2012

Tuner TV fajna,rzecz, przydaje się jak trzeba czekać na kobietę.
Idealny jest taki, który nie włącza się z automatu tylko samemu z pilota.
  • 0

#172 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:11, 19.04.2012

A jak to jest z paypalem ? W prawdzie mam konto na paypalu i kupowałem na ebayu, ale czy można płacić (kupować) od indywidualnej osoby (nie przez serwis aukcyjny czy sklep)?
Tz. jak to się odbywa? Powiedzmy że dogadaliśmy się co do ceny i on podaje mi namiary na swoje konto paypal ?

[ Dodano: 2012-04-19, 15:15 ]

Tuner TV fajna,rzecz, przydaje się jak trzeba czekać na kobietę.

No właśnie o to mi mniej więcej chodzi :-)


Idealny jest taki, który nie włącza się z automatu tylko samemu z pilota.

Czyli który :?:
  • 0

#173 rafisz

rafisz
  • Moderator
  • 1,579 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 17:47, 20.04.2012

jezeli chodzi o tuner tv to moim zdaniem nie ma sensu teraz kupowac wersji analogowej - w następnym roku zostaną u nas definitywnie wyłączone stare, analogowe nadajniki, pozostanie (i cale szczęscie) tylko cyfrowe nadawanie, ale żeby to odebrać to trzeba mieć sprzęt który obsługuje MPEG4 i dzwięk w formacie EAC3 (lub jak kto woli Dolby Digital plus) - w tym systemie w przyszłości bedzie nadawać TVP; o co chodzi z tym dzwiekiem - w tym momencie nadawane są różne sciezki dźwiękowe - w wiekszosci jest to MPEG (np polsat, tv4 itp), TVP na MUX1 nadaje dwie ścieżki jedna w Dolby Digital, druga w MPEG, natomiast na MUX3 TVP nadaje m.in. w DOLBY DIGITAL plus, w przyszłości po wyłączeniu analogu i umieszczeniu kanałów tv w docelowych muxach, TVP planuje nadawać dźwięk tylko w DD+ (jak będzie w rzeczywistości czas pokaże), w takim wypadku jeżeli Wasz sprzęt nie będzie obsługiwał tego systemu kodowania oprócz cichutkiego szumu nie usłyszycie nic, dotyczy to oczywiście także telewizorów z wbudowanym dekoderem DVB-T, jak i zewnętrznych odbiorników STB, także dobrze sie upewnijcie przy ewentualnym zakupie jakiegokolwiek sprzętu do odbioru naziemnej cyfrowej telewizji, niby teoretycznie wszystko co jest obecnie sprzedawane w PL musi to obsługiwać ale...
  • 0

#174 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:01, 20.04.2012

W takim razie powstrzymam się z tym tunerem, aż standardy naszej telewizji cyfrowej się unormują. Może kiedyś domówię.
Jednak navi + 2 kamerki chętnie bym kupił, tylko jak dogadać się z tym Chińczykiem jak ja j.angielskiego "ni w ząb" :k .
Może ktoś z Was mi pomoże :?: :!: :?:
Byłbym b. wdzięczny :B
  • 0

#175 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:10, 20.04.2012

A dlaczego masz się powstrzymać. Przecież my kupiliśmy u chinoli tunery DVB-T z mpeg-4.
Odbieram przecież cyfrowe programy naziemne a nie analogowe więc skąd takie skojarzenie.
Jeśli chodzi o jego załączanie to mniemam że raczej nie wyczujesz/wyczytasz tego parametru.
Weź taki jaki my kupiliśmy, dane będziesz miał w wątku z ósemki.
Działa znakomicie przełącza programy naprawdę szybko.

Gość od którego kupujesz navi ma w swojej ofercie również tuner.
http://www.ebay.pl/i...=item2c647d136f

Dostajesz do tego dwie antenki, na przód i tył auta. Tuner na 100% jest odpowiedni na polski rynek. Jest to ten sam tuner który użytkuję od 1,5 roku.

Jeśli nie masz konta na ebay to możesz skorzystać z mojego.

rafisz, to co jest nadawane obecnie w temacie telewizja cyfrowa jest wersją ostateczną (mowa o nowych multipleksach). Źródło jest pewne. Po drugiej stronie ulicy mam kolegę który jest naczelnym inżynierem ogólnopolskiego programu zmiany systemu nadawania telewizji naziemnej. Co prawda każdy rejon ma osobne firmy ale czapa jest centralna.
  • 0

#176 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:15, 21.04.2012

Msnet - na taką odpowiedź (pomoc) właśnie czekałem (co do tunera).
Jeżeli chodzi o ebay'a i paypal'a, to mam konto w obu serwisach. Chodzi mi o pomoc w zakresie dogadania się co do ceny z chińczykiem (nie znam j.angielskiego).
Chciałbym kupić navi + 2 kamerki + tuner (ten który podałeś w linku).
Msnet powiedz jeszcze proszę czy ten tuner który masz zamontowany w swoim aucie odpala się automatycznie z automatu, czy z pilota ?
  • 0

#177 rafisz

rafisz
  • Moderator
  • 1,579 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 19:34, 21.04.2012

DarkoZ, zle mnie zrozumiales, jak najbardziej mozesz kupowac wszelkie tunery do dvbt(w sumie to goraco cie do tego zachecam, obraz o niebo lepszy od tego co jest na analogu), upewnij sie tylko czy obsluguja dzwiek w DD+, mpeg ma napewno, chodzi tu tylko o to ze jezeli TVP przejdzie na nadawanie w DD+ to sprzet ktory nie potrafi sobie poradzic z takim typem kodowania, bedzie w zasadzie do wyrzucenia/utylizacji, TVP (na mux3) i czasem TVN (ta stacja poki co chyba testowo) juz teraz nadaja w tym formacie, poki co sa nadawane rownolegle 2 lub trzy sciezki dzwiekowe kazda w innym systemie, i dlatego mozna uslyszec dzwiek w sprzecie nie wspierajacym DD+
ten sprzet ktory polecil msnet, obsluguje DD+, ale jak widze ten system jest jako opcjonalny *Audio Decoder..............................MPEG-2 / HE_AAC(DD/DD+ optional ), takze jak bedziesz zamawial to "wez sobie te opcje", bedziesz mial sprzet ktory spelnia wymagania ktorejs tam polskiej ustawy i mozesz spac spokojnie
msnet, zgadza sie wszystko ustalone, ale nikt nie zmusi zadnej stacji tv do nadawania dzwieku w np mpeg (najgorszy system z tych przyjetych w PL), to stacja decyduje w jakim systemie koduje (oczywiscie ten system musi byc zgodny z ustawa czyli w przypadku PL jest to mpeg, DD lub DD+), a sprawa kompatybilnosci odbiornikow jest sprawa nieistotna z punktu widzenia nadawcy, poprostu obiornik ma spelniac wymagania narzucone przez ustawodawce, czyli krotko mowiac jezeli nie ma DD+ to sprzet jest niezgodny w wymaganiami
natomiast co do muxow to niejasna jest sytuacja kanalow TVP1, TVP2 i TVP info w przypadku mux1, gdy wystartuje mux3 z docelowym zasiegiem to te kanaly beda sie dublowaly, nawiasem mowiac w mux1 beda gorszej jakosci bo w mux3 dwa glowne kanaly TVP maja docelowo byc nadawane w HD i dzwiek w DD+, a te w mux1 tylko SD, wiec te nadawane w mux1 beda potrzebne jak przyslowiowe piate kolo u wozu, szkoda miejsca w eterze i moim i nietylko moim zdaniem zostanie cos z tym zrobione
  • 0

#178 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:24, 21.04.2012

darkoz, mogę w Twoim imieniu nawiązać kontakt i rozpocząć negocjacje.
bybuz, klubowicze to jak rodzina. Jeżeli pomagamy to bezinteresownie lub nie pomagamy bo nie możemy.
Skorzystanie z mojego konta ebay widzę tak: negocjujemy, zamawiam, otrzymuję potwierdzenie a dalszą część związaną z zapłatą i podaniem adresu dostawy przejmuje chętny. Mogę pomóc ale mail do sprzedawcy musi wysłać zainteresowany aby nie było nieporozumień.
rafisz, masz rację ale nie do końca. To nadawca/właściciel multiplexów decyduje w jakim standardzie będzie nadawał. Stacje TV muszą do tego się dostosować. A poza tym, mówimy o opcjach audio które mają znaczenie w domu, w aucie można je pominąć (kilka ścieżek, system przestrzenny bądź inne wianki typowo marketingowe)
Powiem tylko tyle, że oglądając jakiś film z tego tunera człowiek czuje się dziwnie. A to dlatego, że właśnie audio jest zajebiste, jak w kinie (tu wielkość samochodu odgrywa rolę), a ekranik to 8'' którego do kina już trudno porównać. To samo jeśli puścimy DVD.
Propozycja, aby bybuz podpiął się do darkoz przy zakupie kompletu. W kupie siła.
A adres wysyłki i zapłatę można zrobić indywidualnie.

darkoz, lukam teraz na aukcjach i u gostka są teraz następujące ceny:
Navi - $299 - normalna aukcja która kończy się za 3 dni - wątpię aby ktoś przebił. Ma takie dwie więc można pilnować i kupić.
Kamerki ma po $22,5
Dostawa to $60
Jak podliczysz to i tak marcinW dostał lepszą cenę u tego samego sprzedawcy (sinoitproducts)
Ten sprzedawca ma też Tuner za $169 - ma też za $143
Może skorzystaj z tego co wypracował marcinW.
Ale zapytanie o komplet puszczę, jak to mówią, kupił nie kupił a potargować się można.
  • 0

#179 bybus

bybus
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:17, 21.04.2012

darkoz
Propozycja, aby bybuz podpiął się do darkoz przy zakupie kompletu. W kupie siła.
A adres wysyłki i zapłatę można zrobić indywidualnie.
.

Ja wiem ze klubowicz to klubowicz , ale nauczony zyciem zaoferowalem to co zaoferowalem. Ot tak, z serca.
Oferte 'podtrzymuje. Ja tak jak pisalemz Marcinem, z Toba i z innymi nic innego nie wymysle, ja ni ebay, ni paypal ni inglisz.
  • 0

#180 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:23, 21.04.2012

darkoz, mogę w Twoim imieniu nawiązać kontakt i rozpocząć negocjacje.

Byłbym bardzo wdzięczny ;-)

Może skorzystaj z tego co wypracował marcinW.
Ale zapytanie o komplet puszczę, jak to mówią, kupił nie kupił a potargować się można.

Jeżeli możesz, to powołaj się na marcinW, może coś to da przy negocjacji.
Jeszcze może zapytaj czym różnią się te tunery, przecież chyba nie tylko ceną :-)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, navi, chińczyk, chińskie navi, car PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)
IPB Skin By Virteq