Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Gdzie szukać rdzy w VII-gen

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
242 odpowiedzi w tym temacie

#76 novi

novi
  • Forumowicz
  • 146 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:38, 23.03.2012

podczas wymiany amorków tylnych popatrzałem na pas tylny, wiem ze tutaj dużo soli na drogi idzie ale bez jaj...


zimą jak zobaczyłem tą fotkę to zrobiłem postanowienie na wiosnę sprawdzić to u siebie. Wiosna, ciepło...zdjąłem nawet tylny błotnik..aby się zabrac do roboty - a tu nic, poza śladami rudej na spawach i mikroskopijnymi plamkami tam gdzie u Ciebie kwiat już piękny...spryskałem to dla powagi jakimś starym bitexem..z czasow malucha i ...tyle. Szkoda czasu na razie.
  • 0

„Jeśli Amerykanie kiedykolwiek pozwolą prywatnym bankom kontrolować emisję ich pieniędzy ... to banki i korporacje, które wyrosną dookoła nich, pozbawią ludzi całego majątku do czasu, aż ich dzieci obudzą się bezdomnymi na kontynencie, który zdobyli ich ojcowie” -- Thomas Jefferson /Letter to the Secretary (1802r.)


#77 Mike_83

Mike_83
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:20, 15.02.2013

U mnie rdzewieje maska i klapa tylna jak na razie.Jeszcze błotnik pod tylnymi drzwiami ale widać,że tam był obity.
  • 0

#78 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:17, 16.02.2013

zimą jak zobaczyłem tą fotkę to zrobiłem postanowienie na wiosnę sprawdzić to u siebie. Wiosna, ciepło...zdjąłem nawet tylny błotnik..aby się zabrac do roboty - a tu nic, poza śladami rudej na spawach i mikroskopijnymi plamkami tam gdzie u Ciebie kwiat już piękny...spryskałem to dla powagi jakimś starym bitexem..z czasow malucha i ...tyle. Szkoda czasu na razie.

Widac zalezy gdzie sie jezdzi, u mnie strasznie sola. Te elelementy nie sa dobrze chronione w czasie szybkiej jazdy, i wtedy pewnie dostaja tam popalic od grysu, soli itd. Ja posmarowalem to jak za czasow syreny smarem i mam swiety spokoj. Bede w garazu zrobie zdjecie. Biteksy kladzione na korozje nic nie daja, odpadaja z czasem razem z nia. pozdr
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#79 Mike_83

Mike_83
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:34, 18.02.2013

Szczerze mówiąc,to trochę się zawiodłem na tym aucie.Żeby nie było ocynku w tym roku,to porażka.Piękna bryła,fajny silniczek,zdrowy,nie bite a blachy to tragedia.Do tego lakier plakatówka.Japońscy inżynierowie dali ciała.Całe życie jeździłem japończykami,uwielbiam te autka ale przez te blachy,będę się chyba musiał przerzucić na jakieś audi,dość mam tych napraw.Po lakierowaniu przez tych partaczy,to i wnętrze zajechane później jest.
  • 0

#80 jacys

jacys
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:26, 18.02.2013

Mike_83 to nie inzynierowie dali ciala tylko ksiegowi szukajac oszczednosci. Mi ruda wylazi na dachu :k mam na dzien dzisiejszy cztery ogniska. Lekier faktycznie strasznie miekki. Audi tez kuleje jezeli chodzi o blacharke, moj znajomy pracuje w ASO Audi i mowi ze to nie to samo co kiedys. Ja sam mialem nie przyjemnosc przejechac sie A4 z mojego rocznika czyli 2006 i powiem szczerze ze nie przesiadl bym sie. Maska sito wiadomo od kamieni, tylnia klapa pordzewiala ze szok (bylo to kombi).
ergonomia w srodku to jakas porazka, zawsze myslalem ze Audi to klasa premium moze nie A4 a A6 ale jakies wplywy powinny byc. Ale to tylko moje zdanie...
  • 0
Była 1.8 iS Jest K24

#81 Dudkins

Dudkins
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Tyszowce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:43, 26.02.2013

Napewno w kielichach tylnych i przednich,tylne nadkola jak to w japoncu,mysle tez ze okolice tylnej belki

[ Dodano: 2013-02-26, 19:15 ]

Napewno w kielichach tylnych i przednich,tylne nadkola jak to w japoncu,mysle tez ze okolice tylnej belki

a co do konserwacji profili wewnetrznych w ktorych pojawia sie rdza to proponuje olej. Swiezy Mixol. Stosuje to juz od dawna w roznych autach i efekt jest taki jak powinien byc. Olej nie zastyga i wlazi w kazda szczeline i natluszcza. Na necie mozna znalezc cos na ten teamat.
  • 0

#82 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:30, 26.02.2013

ta metoda juz w warszawach zdawala egzamin, pozdr
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#83 Mike_83

Mike_83
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:43, 03.03.2013

Wczoraj przy wymianie oleju,zauważyłem dosyć poważnie zjedzoną przednią belkę i kilka ognisk korozji podwozia.Może auta z Niemiec,faktycznie są bardziej skorodowane,bo tam solanki na drogi nie żałują.
  • 0

#84 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:15, 03.03.2013

najgorzej jest w autach z Austrii bo tam uzywaja inna chemie jak w de, bardziej niszczaca auta, ale drogi sa czarne, albo rybka albo akwarium ;-)
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#85 Mike_83

Mike_83
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:30, 03.03.2013

Zastanawiam się nad sprzedażą,chociaż kupiłem pół roku temu.Lepiej było trochę odłożyć i kupić 06-07 :evil: Już nie chodzi o wkład finansowy,tylko jak wyżej pisałem,Ci partacze więcej spier...niż naprawią.Przerabiałem temat wielokrotnie w poprzednim aucie i myślałem,że przy tym już mnie to ominie :k Dosyć że magicy od lakieru spieprzyli swoją robotę,to jeszcze wnętrze zgnoili i kwit.
  • 0

#86 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:08, 03.03.2013

wez kup 2 kubly smaru i zastosuj metode z warszawy, zobaczysz poste korozji sie zatrzyma, pozdr
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#87 PiotrekASAUTO

PiotrekASAUTO
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Milanówek
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:21, 20.03.2013

Cześć

Panowie posiadam od roku accorda 07r, trochę przed tą zimą się zagapiłem w temacie zabezpieczenia auta przed rdzą, nie chce żeby jakieś kwiatki wychodziły, macie może jakieś doświadczenie w tym temacie ? chce to zrobić na wiosnę. Na czym szczególnie się skupić i jakie preparaty są skuteczne , ewentualnie kogoś zaufanego w tym temacie komu można bez strachu zostawić samochód nie obawiając się co się zastanie odbierając auto, jestem z mazowieckiego milanówek- piastów

z góry dzięki za uwagi
  • 0

#88 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:25, 20.03.2013

skup sie na miejscach jakie w tym temacie opisalismy, reszta daje rade, pozdr
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#89 fiołek

fiołek
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:WA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:36, 20.03.2013

Cześć PiotrekASauto, byłem u Ciebie wczoraj po graty do accorda :) Już zamontowane, śmiga jak nowe :)

Co do rdzy : tylna belka pod zderzakiem, nadkola, klapa tylna przy uszczelkach,kable masowe do silnika, kielichy amortyzatorów tył ....
  • 0
-------------------------------------------------------
Fiołek

#90 PiotrekASAUTO

PiotrekASAUTO
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Milanówek
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:26, 22.03.2013

Witam Witam !

Dzięki za wskazówki trzeba się za to będzie wziąć o ile wiosna przyjdzie :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq