Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Hamulec reczny


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

#91 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8882 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 20:42, 12.03.2015

Calzone , ale dlaczego przekręcać? Ja dokładnie w ten sposób zrozumiałem twojego posta.
A co do ręcznego to u siebie w 90% używam na każdych światłach. Jakieś takie przyzwyczajenie żeby pompy hamulcowej nie obciążać nie potrzebnie.
  • 0

#92 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 20:51, 12.03.2015

Już pomyślałem, że z moim wyciąganiem wniosków jest coś nie tak :)

No, jeśli chodzi o używanie ręcznego na światłach to robię to tylko jak auto ma tendencję do samoruszania, nie cisnę nożnego.

Wiem, że mam straszliwą choinkę z tyłu


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   wiÄ™c Cieszyć siÄ™ KażdÄ… ChwilÄ…, Niewiele ZostaÅ‚o

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#93 Kardynal

Kardynal
  • Forumowicz
  • 1011 postów
  • SkÄ…d:Nieistotne
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CA5 EX Gaźnik
  • KM:103
  • Paliwo:PB
  • Rok:1987
  • Nadwozie:Aerodeck Automatik
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 21:57, 12.03.2015

Calzone , ale dlaczego przekręcać? Ja dokładnie w ten sposób zrozumiałem twojego posta.

Tak samo ja to zrozumiałem.

 

Może @calcone mieszka w Anglii, bo tam podobno zaciągają nawet jak nie trzeba.

 

DowaliÅ‚eÅ› do pieca @calcone i to wszystko. (Chyba chcesz mnie rozdrażnić ... g035.gif

 

Ps.: Jako ciekawostka, w Niemczech nikt takich głupot nie robi, no może tylko kobietki.


Użytkownik Kardynal edytował ten post 22:04, 12.03.2015

  • 0

I-I O N D A – Nie chcÄ™ nic innego!    


#94 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8882 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 06:49, 13.03.2015

Calzone, Kardynał - bez wycieczek osobistych proszę.

 

posty bez zwiazku z tematem usunięte


  • 0

#95 czekoladka

czekoladka
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • SkÄ…d:WE
  • Silnik:2,4
  • Wersja:typeS
  • KM:190 Pb+Lpg
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:26, 14.03.2015

Calzone , ale dlaczego przekręcać? Ja dokładnie w ten sposób zrozumiałem twojego posta.
A co do ręcznego to u siebie w 90% używam na każdych światłach. Jakieś takie przyzwyczajenie żeby pompy hamulcowej nie obciążać nie potrzebnie.

Każdy usÅ‚yszaÅ‚ co innego , ale podobno każdy czÅ‚owiek ma 4 ucha/uszy  :cwaniak: .

 

MówiÄ…c rzeczowo- konstrukcja hamulca rÄ™cznego w sedanach, powoduje, iż nieużywany mechanizm psuje siÄ™ (zaciera). Aby nie miec kÅ‚opotów na wÅ‚asne życzenie  należy hamulec zaciÄ…gać , oczywiÅ›cie gdy jest taka potrzeba, na Å›wiatÅ‚ach  . 


  • 0

zakupie...osłona katalizatora CL9


#96 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
  • SkÄ…d:Stalowa Wola/Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 31
Super

Napisano 17:48, 14.03.2015

Powiedzialbym bardziej ze zachodzi tzw."zastanie" woda,brud,pyl i zacisk nieużywany moze sie zablokowac.
  • 0
Podkarpacie i okolice :) Szukasz Pomocy? Sprawdź Działy Regionalne.

#97 Srebrny

Srebrny
  • Forumowicz
  • 694 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9 sedan
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 12:23, 15.03.2015

Ręczny (w niektórych autach nożny) należy używać jak najczęściej. U mnie na postoju zawsze, na światłach często. Wyrabiasz sobie odruch, inaczej wsiądzie Ci jakiś pedant do auta , zaciągnie ręczny i pojedziesz kilka km zanim się kapniesz :)

No i będziesz zachodził w głowę co on taki "muł" się zrobił nagle, ten samochód znaczy się.


  • 0

#98 sebasto

sebasto
  • Forumowicz
  • 244 postów
  • SkÄ…d:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:0,5 w porywach do 0,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:29, 15.03.2015

dziadostwo i mnie chyba trafiło, podczas zaciągania ręcznego zostaje jeden ząbek luźny po zwolnieniu hamulca... mech na szybko powiedział że to linka do wymiany, na forum czytam, że raczej regeneracja zacisku... wygląda to tak, że zaciągając hamulec na pierwszy ząbek odnosi się wrażenie dodatkowego przeskoku, hamulec zostaje już w tej pozycji następnym razem... i jest to tylko jeden ząbek, nawet jak maksymalnie zaciągnę, później jest tylko mały luz... to zacisk, czy linka ? narazie młotkiem odciągam ale spalanie wzrosło o ponad litr, więc i tak chyba coś tam podhamowuje... pozdr

 

ps. lewy tył


  • 0

#99 Kardynal

Kardynal
  • Forumowicz
  • 1011 postów
  • SkÄ…d:Nieistotne
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CA5 EX Gaźnik
  • KM:103
  • Paliwo:PB
  • Rok:1987
  • Nadwozie:Aerodeck Automatik
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 14:00, 15.03.2015

Sprawdź czy sie grzeje tarcza.
Jak się grzeje to zacisk trzyma, linka raczej nie bo masz młode auto.
 

Możesz wypiąć linki z zacisku i sprawdzić czy luźno chodzą.
 

Ewentualnie zdejmij kola i sprawdź po obydwu stronach czy dźwignie ręcznego hamulca oparte są na bolcu zacisku hamulcowego. (obrazek strona wcześniej)
Jeśli dźwignie/dźwignia nie są na bolcu zacisku hamulcowego to raczej zacisk gdzieś blokuje.
 


Użytkownik Kardynal edytował ten post 14:02, 15.03.2015

  • 0

I-I O N D A – Nie chcÄ™ nic innego!    


#100 bryll

bryll
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • SkÄ…d:warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:17, 16.03.2015

Oprócz zacisku (auto nie jest już najmÅ‚odsze 12 lat robi swoje) sprawdź linkÄ™ tam gdzie jest mocowana do nadwozia. Taki pół okrÄ…gÅ‚y uchwyt, czÄ™sto wypada z niego gumka, a wtedy  metal zdziera osÅ‚onÄ™ z linki i odkrywa pancerz. Dostaje siÄ™ woda i po lince.


  • 0

#101 PKO

PKO
  • Auto Roku 2020
  • 433 postów
  • SkÄ…d:Mazowieckie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:244 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan - CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:51, 08.04.2015

W 7gen. za ręczny nie odpowiadają klocki tylko bęben "wewnątrz tarczy ham."-są tam 2 szczęki. Rozbierałem u siebie w sobotę i zostało ich naprawdę mało-może 1mm. kiedy one by się zużyły-przecież ręczny zaciąga się na postoju i czasami przy ruszaniu.

Prawda jest taka, że trzeba co jakiś czas ręczny używać wówczas wszystko będzie sprawne - przecież nie od dziś wiadomo, że jak coś leży to rdzewieje - tak samo jest w hamulcu hondowskim stosowanym do kombiaków.


Każdy usÅ‚yszaÅ‚ co innego , ale podobno każdy czÅ‚owiek ma 4 ucha/uszy  :cwaniak: .

 

MówiÄ…c rzeczowo- konstrukcja hamulca rÄ™cznego w sedanach, powoduje, iż nieużywany mechanizm psuje siÄ™ (zaciera). Aby nie miec kÅ‚opotów na wÅ‚asne życzenie  należy hamulec zaciÄ…gać , oczywiÅ›cie gdy jest taka potrzeba, na Å›wiatÅ‚ach  . 

Ja poszedłbym o krok dalej - raz na jakiś czas dajmy na to 1x na tydzień lekko przyhamować ręcznym przed światłami - podkreślam lekko tak z 10km/h do 0 i wszystko będzie działać i się świecić.


  • 0

#102 Kardynal

Kardynal
  • Forumowicz
  • 1011 postów
  • SkÄ…d:Nieistotne
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CA5 EX Gaźnik
  • KM:103
  • Paliwo:PB
  • Rok:1987
  • Nadwozie:Aerodeck Automatik
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 21:54, 08.04.2015

OK, to cytat @PKO:

"Prawda jest taka, ze trzeba co jakis czas reczny uzywac wowczas wszystko bedzie sprawne - przeciez nie od dzis wiadomo, ze jak cos lezy to rdzewieje - tak samo jest w hamulcu hodowskim...""

 

jak by tak bylo to np. co do zaciskow to na prawde sprzedaca czesci zamiennych musialby codziennie latac po magazynie i ruszac wszyskie mozliwe zaciski jako czesci zamienne ktore leza czasami latami zeby one byly ZAWSZE w "formie" = na chodzie. (to wariactwo)

 

ale tak nie jest, bo jak zacisk jest nasmarowany jak trzeba to chodzi jak trzeba...wiecznie = latami.

ja uzywam recznego tylko od swieta np. jak musze, ostatnio na wielkanoc i mi zawsze funkcjonuje.

rdza, woda  i sol powoduja ze zaciski sa zwykle po okolo 10 latach do wymiany.

 

jak zacisk jest zardzewialy w srodku to se mozecie ruszac ile chcecie bo ruszanie zapobiega tylko na chwile awarii (np. zablokowaniu).

faktem jest, zacisk chodzi wtedy przy problemach na mieszance rdzy, wody i resztki smaru co oznacza tylko ze i tak jest zacisk do wymiany, bo wszyskie ruchome czesci sa na zlom.

 

jak widac tu na Forum se ruszaja i tak zostaje na poczatku jeden zabek luzny potem dwa i ...itd.

potem naprawa. :-)

 

przesadne naduzywanie hamulca recznego = postojowego (jak sama nazwa wskazuje), powoduje tylko jego przedwczesne zuzycie.

ale jak kto lubi. ;-)


Użytkownik Kardynal edytował ten post 07:40, 09.04.2015

  • 0

I-I O N D A – Nie chcÄ™ nic innego!    


#103 PKO

PKO
  • Auto Roku 2020
  • 433 postów
  • SkÄ…d:Mazowieckie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:244 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan - CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:36, 09.04.2015

OK, to cytat:

"Prawda jest taka, ze trzeba co Jakis czas reczny uzywac wowczas wszystko bedzie sprawne - przeciez nie od dzis wiadomo, ze jak cos lezy to rdzewieje - tak samo jest w hamulcu hodowskim...""

 

jak by tak bylo to np. co do zaciskow to na prawde sprzedaca czesci zamiennych musialby codziennie latac po magazynie i ruszac wszyskie mozliwe zaciski jako czesci zamienne zeby one byly ZAWSZE w "formie". (to wariactwo)

 

ale tak nie jest, bo jak zacisk jest nasmarowany jak trzeba to chodzi jak trzeba...wiecznie = latami.

ja uzywam tylko recznego od swieta, ostatnio na wielkanoc i mi zawsze funkcjonuje.

 

jak zacisk jest zardzewialy w srodku to se mozecie ruszac ile chcecie bo ruszanie zapobiega tylko na chwile awarii.

faktem jest, zacisk chodzi wtedy przy problemach na mieszance rdzy, wody i resztki smaru co oznacza tylko ze i tak jest zacisk do wymiany, bo wszyskie ruchome czesci sa na zlom.

 

jak widac tu na Forum se ruszaja i tak zostaje na poczatku jeden zabek luzny potem dwa i ...itd.

potem naprawa. :-)

 

przesadne naduzywanie hamulca recznego = postojowego (jak sama nazwa wskazuje), powoduje tylko jego przedwczesne zuzycie.

ale jak kto lubi. ;-)

MuszÄ™ siÄ™ nie zgodzić z "KardynaÅ‚em" ponieważ porównywanie elementów, nowych które leżą na półce w sklepie w warunkach prawie sterylnych jak dla elementów skÅ‚adowych samochodu - dodatkowo zaimpregnowanych w odpowiedni sposób przez producenta do elementów które sÄ… wystawione na dziaÅ‚anie tak jak wspomniaÅ‚ KardynaÅ‚ wody, rdzy i smaru trochÄ™ jest nie na miejscu. To tak jak byÅ› zostawiÅ‚ samochód na 2 miesiÄ…ce i po tym czasie chciaÅ‚ aby wszystko piÄ™knie dziaÅ‚aÅ‚o. Nie ma takiej możliwoÅ›ci ponieważ metal wchodzi w naturalne reakcje utleniania i koroduje. Co stanie siÄ™ jeÅ›li reakcja pójdzie dalej i tak jak jest w "trumniakach" nastÄ…pi zapieczenie hamulca rÄ™cznego w tarczo bÄ™bnach ? Normalna reakcja i w sumie samochód może stać na zaciÄ…gniÄ™tym rÄ™cznym 4 dni i mamy kÅ‚opot. Nie mówiÄ™, że używanie rÄ™cznego jest lekarstwem na caÅ‚e zÅ‚o - ale, że może ustrzec nas przed takim problemem. 


  • 0

#104 Srebrny

Srebrny
  • Forumowicz
  • 694 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9 sedan
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 11:14, 09.04.2015

6f48a4850eb2eb07d1c8d1bfc5c9e240.jpg
Obecnie przygotowuje się do wymiany klocków tył. Likwiduje pasek podhamowuję ręcznym coby tarcz nie e731b9f6eff1aadaba58bfeb8b16333a.jpgwymieniać. Jest efekt. Prawa strona.

Wysłane z mojego LT30p
  • 0

#105 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • SkÄ…d:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 12:03, 09.04.2015

Na początek weź zmierz grubość tych tarcz w miejscu bez rdzy bo moim zdaniem to nawet jak je tak zjedziesz ręcznych do równego to i tak będą do wymiany ze względu na grubość
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq