Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Dziwne dzwięki/stuki w silniku K20 K24

VII #silnik#zatarty#stukanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1174 odpowiedzi w tym temacie

#556 krys hania 92

krys hania 92
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:42, 06.01.2018

Widać że "ciało obce" w oleju.

własnie że  nie było opiłków w oleju bo było sprawdzane zdjeta miska mam zdjecia jeszce wału ale nie moge ich pomniejszyc a uto kupine od ososby prywatnej miska była wczesniej juz zdejmowana tak stwierdził mechanik tak że napewno wiedział co się działo i pewnie wymienił olej lub przelał przez jakis filtr aby nie było opiłków wał ma bardzo małe rysy  wyczuwalne pod palcem


  • 0

#557 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 22:43, 06.01.2018

Pomniejsz foty np przez painta i jak możesz wrzuć foto wału..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#558 krys hania 92

krys hania 92
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:12, 06.01.2018

Załączony plik  nowy.jpg   233,61 KB   22 Ilość pobrań

własnie że  nie było opiłków w oleju bo było sprawdzane zdjeta miska mam zdjecia jeszce wału ale nie moge ich pomniejszyc a uto kupine od ososby prywatnej miska była wczesniej juz zdejmowana tak stwierdził mechanik tak że napewno wiedział co się działo i pewnie wymienił olej lub przelał przez jakis filtr aby nie było opiłków wał ma bardzo małe rysy  wyczuwalne pod palcem

 


  • 0

#559 pawlik118

pawlik118
  • Klubowicz
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 23:56, 06.01.2018

Orientujesz się czy silnik nie nosił śladów rozbierania w ostatnim czasie? Ciekawe czy to OEM panewki - wyglądają jakby luźno siedziały w korbowodzie - tam gdzie się ze sobą stykają nie mają żadnego zużycia - może korbowody były jakieś ponaciągane? 


  • 0

#560 krys hania 92

krys hania 92
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:27, 07.01.2018

Orientujesz się czy silnik nie nosił śladów rozbierania w ostatnim czasie? Ciekawe czy to OEM panewki - wyglądają jakby luźno siedziały w korbowodzie - tam gdzie się ze sobą stykają nie mają żadnego zużycia - może korbowody były jakieś ponaciągane? 

powiem tak pokrywa zaworów jest na czarny silikon i miska tez była ruszana bo są ślady na obudowie miski i jak mechanik mi ją zdejmował to zeszła bez wiekszego oporu była przyklejona na jakis inny silikon niż powinien być


powiem tak pokrywa zaworów jest na czarny silikon i miska tez była ruszana bo są ślady na obudowie miski i jak mechanik mi ją zdejmował to zeszła bez wiekszego oporu była przyklejona na jakis inny silikon niż powinien być

a i z miski był wyciek dosyc spory


poza tym wymieniłem swiece na irydowe do gazu i co dziwne wczesniejsze swiece były bardzo luzno przykrecone aż mnie to zdziwiło bo powinny dolegac tak aby uszczelki metalowe na swiecach były ułożone w gniazdach


  • 0

#561 kuba_ce

kuba_ce
  • Forumowicz
  • 220 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:46, 07.01.2018

Jak wywalisz silnik z samochodu to już nie odzyskasz kasy.

Także wizyta u prawnika i niech wystosuje pismo do sprzedawcy o zaistniałej sytuacji oraz żeby pokrył koszty naprawy. Jak nic teraz nie zrobisz to jest w d. bo wszystkie koszty wymiany silnika będziesz musiał wziąść na klatę.

Poza tym skoro taki silnik był "dobry" to ciekawe jak reszta samochodu. No nic - teraz decyzja należy do Ciebie :)


  • 0

#562 lukasrz

lukasrz
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:LUBLIN
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS -35mm
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 12:07, 07.01.2018

wygląda na przygotowany silnik do sprzedaży skoro moment padl


  • 0

#563 krys hania 92

krys hania 92
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:25, 07.01.2018

Jak wywalisz silnik z samochodu to już nie odzyskasz kasy.

Także wizyta u prawnika i niech wystosuje pismo do sprzedawcy o zaistniałej sytuacji oraz żeby pokrył koszty naprawy. Jak nic teraz nie zrobisz to jest w d. bo wszystkie koszty wymiany silnika będziesz musiał wziąść na klatę.

Poza tym skoro taki silnik był "dobry" to ciekawe jak reszta samochodu. No nic - teraz decyzja należy do Ciebie :)

w dniu dzisiejszym próbowałem się z kontaktować ze sprzedającym telefonicznie ale nie odbierał telefonu wrecz odrzucił połączenie więc wysłałem mu maila ze stosownym pismem o ukrytej przez sprzedającego wadzie silnika zobaczymy co zrobi


Jak wywalisz silnik z samochodu to już nie odzyskasz kasy.

Także wizyta u prawnika i niech wystosuje pismo do sprzedawcy o zaistniałej sytuacji oraz żeby pokrył koszty naprawy. Jak nic teraz nie zrobisz to jest w d. bo wszystkie koszty wymiany silnika będziesz musiał wziąść na klatę.

Poza tym skoro taki silnik był "dobry" to ciekawe jak reszta samochodu. No nic - teraz decyzja należy do Ciebie :)

zawieszka jest spoko ,reszta  do ogarnięcia musze jej poprawic tylne błotniki ale tragedii nie ma maska albo do naprawy lub do wyrzucenia po za tymi mankamentami w miarę jak na 2003 rok atuo miało robiona maskę ale reszta nie tknięta pare rys skrzynia jest cicha jak by nie ten silnik to jak dla mnie bajka wszystko do ogarnięcia w czasie nie jest nowe wszystko  z wypasu działa prawidłowo


w dniu dzisiejszym próbowałem się z kontaktować ze sprzedającym telefonicznie ale nie odbierał telefonu wrecz odrzucił połączenie więc wysłałem mu maila ze stosownym pismem o ukrytej przez sprzedającego wadzie silnika zobaczymy co zrobi


zawieszka jest spoko ,reszta  do ogarnięcia musze jej poprawic tylne błotniki ale tragedii nie ma maska albo do naprawy lub do wyrzucenia po za tymi mankamentami w miarę jak na 2003 rok atuo miało robiona maskę ale reszta nie tknięta pare rys skrzynia jest cicha jak by nie ten silnik to jak dla mnie bajka wszystko do ogarnięcia w czasie nie jest nowe wszystko  z wypasu działa prawidłowo

Załączone pliki


  • 0

#564 scorpio33

scorpio33
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:oświęcim
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:16, 07.01.2018

Z ciekawości zapytam - ile zapłaciłes za auto? Ten czop wału którego foto wrzuciłeś to mi nie wygląda na zarysowany? Czemu nie spróbujesz założyć nowych panewek? 

Moje panewki były z pewnościa bardziej zużyte aczkolwiek bez jakichś głebokich rys, na nowych motor żyje i ma się dobrze. Przegoniony konkretnie, pokręcony na czerwone parę razy i nic sie nie dzieje.


Użytkownik scorpio33 edytował ten post 14:20, 07.01.2018

  • 0

#565 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 14:53, 07.01.2018

Wyślij mu na maila lub polecony m wezwanie przed sądowe z propozycją ugody i konkretami,  jakiej kasy oczekujesz itd.  Mam takie pismo gotowe.  Kiedyś też kupiłem,  ale od handlarza i pomogło.  1500 PLN. udało się odzyskać.  Jak cos to Pisz na PW. 


  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#566 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 15:14, 07.01.2018

Wyślij poczta z potwierdzeniem nadania..i takie samo pismo mailem..

Ewidentnie zatajona wada ukryta..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#567 pawlik118

pawlik118
  • Klubowicz
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 17:18, 07.01.2018

Jeśli miska była niedawno odkręcana to ewidentnie Edson ma rację. Dlatego pytałem czy silnik nosił ślady okręcania - tzn czy widać że śruby były odkręcane. Może mu obróciło panewki, rozciągło korbowody, założyli nowe panewki i sprzedali. Jak dla mnie panewki nie są zużyte równomiernie, tak jakby były luźne w korbowodzie - brak zużycia przy ich końcach. Nie wyglądają też na OEMowe. Inni koledzy mieli zużyte na całym obwodzie równomiernie. 


  • 0

#568 krys hania 92

krys hania 92
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:12, 07.01.2018

Jeśli miska była niedawno odkręcana to ewidentnie Edson ma rację. Dlatego pytałem czy silnik nosił ślady okręcania - tzn czy widać że śruby były odkręcane. Może mu obróciło panewki, rozciągło korbowody, założyli nowe panewki i sprzedali. Jak dla mnie panewki nie są zużyte równomiernie, tak jakby były luźne w korbowodzie - brak zużycia przy ich końcach. Nie wyglądają też na OEMowe. Inni koledzy mieli zużyte na całym obwodzie równomiernie. 

dobra tylko powiedz czy da radę tak z twojej opinni uratowac ten wał dając oemy panewki czy to ma sens bo nie wiem co jeszcze z górą


Z ciekawości zapytam - ile zapłaciłes za auto? Ten czop wału którego foto wrzuciłeś to mi nie wygląda na zarysowany? Czemu nie spróbujesz założyć nowych panewek? 

Moje panewki były z pewnościa bardziej zużyte aczkolwiek bez jakichś głebokich rys, na nowych motor żyje i ma się dobrze. Przegoniony konkretnie, pokręcony na czerwone parę razy i nic sie nie dzieje.

może bym i sprubował tylko jest jeszcze problem z górą czyli klawiaturą patrz na zdjęcia jakie wystawiłem co było w misce olejowej a góry jeszcze nie ruszałem


  • 0

#569 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2935 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 18:13, 07.01.2018

Jeśli kupiłeś od osoby prywatnej będzie dużo ciężej cokolwiek wyegzekwować.

Pismem przed sądowym może sobie tyłek wytrzeć i tylko sprawa w sądzie.

 

Ty weźmiesz prawnika, on weźmie.

Ty musisz wszystko UDOWODNIĆ - powiesz że śruby odkręcane od miski i dlatego się zepsuło? albo że mechanik powiedział że świeża naprawa lub na forum pisali że ktoś minę sprzedał Ci?

Auto mogło mieć kilku właścicieli i wiele zaniedbań.

 

Masa czasu (auto będzie stało), kasy na prawnika, ekspertyzy/rzeczoznawcy - jeśli przegrasz to jeszcze jemu za prawnika oddasz (a nie wiesz czy wziął taniego :-) )

 

Współczuje ale trzeba chłodno przekalkulować .

 

Wg mnie lepiej kupić używany silnik np z gwarancją (ewentualnie panewki sprawdzić po kupnie) jak remontować stary bo za dużo speców po drodze może robotę spartolić.


  • 0

#570 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 18:17, 07.01.2018

Sacrum ale zawsze warto spróbować, ewidentnie było coś na rzeczy.. Opinie można zrobić za 500-700pln..

Z prywatnym właścicielem spokojnie idzie wygrać.. To jest ewidentnie wada ukryta..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, #silnik#zatarty#stukanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq