Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Problem z uruchomieniem silnika K20A6

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6028 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 20:48, 03.05.2022

Rozumiesz kolego oco się do Ciebie piszę i prosi w kółko ? bo robi się to mało śmieszne, a nie jesteś tu SAM, nie potrafisz dostosować się do zasad: trudno, ostrzegałem jak i inni.
Do tego dublowanie postów w XX tematach.

Pozdrawiam.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#17 konik774

konik774
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Brønshøj
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance tourer 5d
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:37, 03.05.2022

Napisałem że przepraszam. Uczyłem się tego wczoraj. Próbowałem i wyskakiwał mi ciagle błąd wiec próbowałem jakoś inaczej. Przykro mi że panu tak to przeszkadza. Jak nie chce pan pomóc to komentarze niech pan sobie daruje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#18 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6028 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 06:10, 04.05.2022

Zamiast przepraszać zacznij rozumieć o co się Ciebie prosi enty raz, zarówno ja jak i moderatorzy. Bo jak napisać w dziesięciu tematach to samo potrafisz, ale edytować post już nie. Będę komentował, bo nie będziesz tworzył nowych zasad na forum gdyż akurat masz problem z autem i pilnie potrzebujesz pomocy. Tyle w tym temacie.

Nie chcę pomóc?? A co wcześniej napisałem?? więc nie pisz bzdur

Bez diagnostyki się nie obejdzie, przy takim spadku napięcia nikt wróżyć nie będzie co się stało. Równie dobrze uszkodzony alternator mógł skokiem napięcia wyrządzić wiele szkód.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#19 konik774

konik774
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Brønshøj
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance tourer 5d
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:12, 04.05.2022

Nie chciałem nikogo irytować nie mogłem napisać nowego bo mi pokazywało jakiś błąd. Wiec myślałem że zapytam gdzieś gdzie piszą o elektryce. Nie widziałem że jednak to ty mi napisałeś co zrobić. Teraz już wiem jak napisać nowy. Mam nadzieje że już nikogo nie zdenerwuje. 5 lat temu o coś zapytałem i teraz po tym czasie chciałem zapytać,ale nie ogarnąłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#20 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 13:10, 04.05.2022

Następnym razem po prostu używaj opcji edytuj i nie pisz posta pod postem.


  • 0

#21 slawex9

slawex9
  • Forumowicz
  • 930 postów
  • Skąd:Złoczew/Łódź/Wieluń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 19:28, 04.05.2022

Alternator padł koleżanka jeździła choć nie miała i auto jej stanęło. Kontrolki tsa vsa silnik kierownica ! Wszystko się pali na żółto i nie można odpalić. Proszę o pomoc bo żaden mech nie potrafi. Proszę o pomoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wrócę trochę do tematu po tym jak administracja naprostowała bigos :)

 

Jaki mechanik nie ogarnął Ci tego?  Miał chociaż garaż? Nie rozśmieszaj mnie. Zajmuje się od lat mechanika i nie mów że jakikolwiek mechanik nie ogarnął sprawy z ładowaniem bo to jest tak częsty i powszechny problem w każdej marce samochodów, że takie rzeczy się diagnozuje w 5 minut, i nie jest do tego potrzebny żaden komputer a zwykły miernik nawet najtańszy z bazaru... To że się nie podpiął pod hondę rozumiem bo z tym nawet KTS ma problemy a obecnie operuje x560 głowicą z 2022r z pełnym oprogramowaniem. 

Z tego co mówisz był spadek napięcia z czego honda to nie renówka z "inteligentnym" ładowaniem. Tutaj albo jest albo go nie ma. Więc przywrócenie ładowania usuwa cały problem. Co do uszkodzeń które mogły powstać w trakcie. Jeśli strzeliły diody ale ich nie przestrzeliło to na wszystko poszło napięcie "zmienne", i owszem po tyłku dostać mogło sporo od żarówek, przez kompa po posklejane przekaźniki. To że znajoma jeździła na uwalonym altku to tylko pogratulować. 

Jeśli po wymianie altka coś będzie nie tak to do zmierzenia spadek napięcia między plusem altka a plusem akumulatora, opór masy od silnika do akumulatora, spadek napięcia podczas pracy silnika od altka do akumulatora, opór na przewodach plusowych, a później jak ok to dalej idzie się w las i szuka sygnałów na kompie czy sa wszystkie. 

A i  btw. wpiąłeś się w temat innego komponentu bo w temacie winowajca był rozrusznik co w sumie jest typową usterką zarówno dla V, VI, VII, VIII gena i objawia się dokładnie identycznie czyli kręcenie z oporem bądź wcale, nagły spadek napięcia. Niestety rozruszniki w hondach nie należą do najmocniejszych i często siadają tuleje i uzwojenia. 


Użytkownik slawex9 edytował ten post 19:30, 04.05.2022

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq