Skocz do zawartości


RODO w HAKP

all_gen

Poradnik - jak dbacie o lakier

all_gen jak dbać o lakier

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1121 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:34, 14.05.2010

dobra a jak myjemy reczniki, aplikatory i cala reszte? z proszkiem? bez? plyn do plukania? recznie? mechanicznie?


przecież opis jest w poradniku :-P :

Akcesoria (czyli wszelkie myjki, aplikatory, ręczniki itp.) które zakupiliśmy do przeprowadzenia procesu są wielokrotnego użytku. Jednak zanieczyszczone preparatami  czy zwyczajnie brudem nie nadają się zwyczajnie do dalszego użycia. Dlatego powinniśmy o nie zadbać i je też wyczyścić.

Na początek powinniśmy zadbać o wielkiego rodzaju myjki i wiadra. To one trafiają na pierwszą linię walki z brudem i najwięcej go przejmują na siebie. Nie dajmy im zasychać, po użyciu wypłuczmy dokładnie. Jeśli brud przywarł do np. myjki na dobre użyjmy tego samego szamponu którym myliśmy auto i ją wypierzmy ręcznie.
Myjek nie powinno się aktywnie suszyć, tzn. za pomocą grzejników czy suszarek. Po umyciu zostawiamy myjkę/szczotkę aby ociekła z wody i lokujemy w miejscu gdzie spokojnie wyschnie. Jeśli wozicie ze sobą myjkę samochodem warto ją przypiąć elastyczna linką do mocowania bagażu, tak aby mokra nie miała kontaktu w wnętrzem auta. Wiadra dokładnie płuczemy, bo zaschnięty brud zostanie tam i potem, przy kolejnym myciu woda z szamponem uwolni go.

Aplikatory, czyli gąbki do nanoszenia preparatów oraz ręczniki możemy spokojnie uprać w pralce automatycznej i odwirować. Warto jednak ustawić temperaturę na nie większą niż 40 stopni i użyć takiej ilości proszku o której mamy pewność, że się dokładnie wypłucze. Nie używamy żadnych płynów do płukania. Prać możemy także ręcznie.
Po każdym praniu należy aplikatory bardzo dokładnie wypłukać!

Niestety zbyt często prane ręczniki mają skłonność do pylenia i gubienia nitek. Te z tzw. mikrofibry też nie najlepiej znoszą pranie. Warto o tym pamiętać planując zakup kolejnych zanim nas spotka taka niespodzianka. Szczególnie dotyczy to tych z nich których używamy do czyszczenia szyb (na szybie zostaje najwięcej pozostałości z ręcznika). Aplikatory praktycznie (poza zmianą barwy) się nie zużywają.
Jeśli chcemy trochę ulżyć naszym ręcznikom możemy je wraz z aplikatorami i krążkami polerskimi umyć specjalnym preparatem. Preparat taki produkuje m.in. firma Sonus i nazywa się on „Der Wunder Wasche Pad & Microfibre Cleaner” ;)

  • 0

#62 cino

cino
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Grajewo-Gdynia
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Indyvidual
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:BMW 335i Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:35, 04.06.2010

rafal66 poradnik 1 klasa !

Zrobilem juz sobie liste zakupów i wyszło mi oko 600zł :k Chyba te zakupy rozłoże sobie na raty :lol:

Zastanawiam się czy nie mając garażu cały ten proces ma sens? Obawiam sie , że pomiędzy etapami np. powieje wiatr i zawieje piaskiem/kurzem :-?

I wtedy cała praca na marne? czy ponowne mycie wstępne ? Moze to byc troche syzyfowa praca
  • 0

#63 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:40, 09.09.2010

Co tu w temacie taka cisza? Nie czyścicie aut jak mnie nie ma? :-P
  • 0

#64 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3,396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:42, 09.09.2010

Nie :-P Powaznie, pod koniec czerwca ostatni raz recznie auto mylem :-) W Lipcu urlop, potem pracowalem od rana do wieczora, w sierpniu remont, potem kurs na moto i juz mamy wrzesien. Musze ruszyc dupe.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#65 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:18, 09.09.2010

Nie :-P Powaznie, pod koniec czerwca ostatni raz recznie auto mylem :-) W Lipcu urlop, potem pracowalem od rana do wieczora, w sierpniu remont, potem kurs na moto i juz mamy wrzesien. Musze ruszyc dupe.


No to masz dwie sesje w plecy. Ja się zmobilizowałem i zrobiłem (mniej więcej, bo sił na więcej swirlem zabrakło) cały cykl, teraz w weekend może położę jeszcze raz sealant i mam z zanadrzu wosk Migliore Original Blend Carnauba Wax :mrgreen:
Niestety większość czasu spędziłem z swirlx'em i glinką nad felgami - zastosowałem jakiś pomarańczowy preparat do felg i trochę zdewastował mi lakier na felgach. Ale już jest lepiej.
  • 0

#66 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1,165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:02, 09.09.2010

widać że kolegi dawno nie było bo Mikołaj z Glinusiem tak się rozbestwili że na spoty brudnymi samochodami przyjeżdżają :r a mój ciągle lśni :r
  • 0
F1

#67 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:05, 09.09.2010

widać że kolegi dawno nie było bo Mikołaj z Glinusiem tak się rozbestwili że na spoty brudnymi samochodami przyjeżdżają :r a mój ciągle lśni :r


To się zmieni. Przywołam ich do porządku. :mrgreen:
  • 0

#68 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1,811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:33, 09.09.2010

Hehe lawety z kontenerami znowu pójdą w ruch na spoty:)
  • 0

#69 adkrzywda

adkrzywda
  • Forumowicz
  • 248 postów
  • Skąd:Bochnia
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:55, 11.03.2011

rafal66, Kiedy można się spodziewać aktualizacji poradnika?? Wiosna tuż tuż i trzeba autka dopieszczać :mrgreen:
  • 0

#70 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:46, 11.03.2011

Dzis jak umawialem sie do ASO na wymiane opon (tam przechowuje oponki, wiec na miejscu u nich zmieniam) zapytalem sie przy okazji ile kosztuje mycie i woskowanie auta. Odpowiedz mnie zdziwila - Honda sie nie woskuje :shock: i w ofercie myjni nie maja woskowania. Kiedy zapytalem sie, czy jest jakis szczegolny powod, rozmowca nie byl w stanie odpowiedziec na pytanie...

Dosyc ciekawa teoria, co o tym sadzicie? Oczywiscie pojechalem gdzie indziej, umylem i nawoskowalem jak bog przykazal.
  • 0

#71 MarcinW

MarcinW
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:58, 11.03.2011

koledzy, gdzie ja ten poradnik mogę poczytać?
  • 0

#72 [H]

[H]
  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:4.4
  • Wersja:Sport+/Exe+
  • KM:356
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:CL7_CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:03, 11.03.2011

koledzy, gdzie ja ten poradnik mogę poczytać?


http://www.accordklu...pic.php?t=10201
  • 0

#73 MarcinW

MarcinW
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:48, 11.03.2011

dzięki
dyskusji, gdzie jest link do pliku, który to link nie działa
:evil:
  • 0

#74 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:56, 28.03.2011

Czy można prosić o wrzucenie poradnika na inny serwer.
Stary link nie działa :-(
  • 0

#75 Snajper

Snajper
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:56, 15.04.2011

podepnę się z prośbą o wrzucenie poradnika na inny serwer

[ Dodano: 2011-04-20, 14:28 ]
widzę że temat zostaje bez odpowiedzi, więc może ktoś kto kiedyś zassał poradnik ma go jeszcze na kompie i mógłby się nim podzielić??
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, jak dbać o lakier

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq