Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Ciche opony zimowe

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

#106 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 12:48, 03.06.2022

Nie twierdzę, że nic im nie brakuje, nowe miały chyba około 9mm, teraz mają 6.5mm, zrobiły około 40k km, więc nie mogą nie mieć braków.

Chodzi mi o to, że pomimo negatywu zużywają się równomiernie, porównywalnie - wewnętrzne vs zewnętrzne krawędzie.
Bo tak jak napisałem, rotuję nimi regularnie, ale tylko przód > tył > przód, nie ściągam opon, żeby zamieniać stronami prawa >lewa, czyli wewnętrzna część opony zawsze jest od wewnątrz, więc przy negatywie mogłaby być ściorana bardziej, a nie jest.

Lamele na Twoim zdjęciu są ciut dłuższe i z przerwą, bo to szersza guma - 275, moja ma 205 i wyglądała tak:

sZGg7Lr.jpg
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#107 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 13:07, 03.06.2022

Nie ząbkują?
  • 0
                       

#108 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 14:02, 03.06.2022

Nie dopatrzyłem się niczego, klocki są bez ostrych, szarpanych krawędzi i równomiernie się ścierają.

Jeśli chodzi o głośność, buczenie, etc. to również wszystko w porządku.

Podsumowując, jestem z nich zadowolony  :oki2:


  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#109 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6035 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 11:00, 05.10.2022



Michelin mnie mega zaskoczył, jak słabo wypadł w testach
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#110 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 12:11, 05.10.2022

Praktycznie Same "jodełki". Jak ja nie lubię tego bieżnika. Raz, że ogólnie głośniejsze, to z czasem siłą rzeczy przyząbkują i jeszcze podbiją decybele i nie da się ich odwrócić

Użytkownik Wlodar edytował ten post 12:12, 05.10.2022

  • 0
                       

#111 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6035 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 12:30, 05.10.2022

Tak, masz rację, tylko jak widać można zrobić cichą "jodłę" po przykładzie Bridgestone który zajął pierwsze miejsce w w/w teście i nie tylko Conti musi wygrywać wszystkie "opłacone/ wiarygodne " testy :P
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#112 PKO

PKO
  • Auto Roku 2020
  • 433 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:244 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan - CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:52, 05.10.2022

Dla mnie zimą to albo Dębica albo Conti - może wyda się przepaść między nimi ale tak właśnie mam w swoich samochodach.


  • 0

#113 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 22:01, 05.10.2022

Mam Continentale w aucie żony, model TS860 w rozmiarze 14" 6-7mm bieżnika, teraz mają chyba 4ty sezon i niestety popękane.. nie jakoś bardzo, ale jednak. 


  • 0

#114 DaRoN

DaRoN
  • Klubowicz
  • 300 postów
  • Skąd:Cracovia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:euroR
  • KM:190?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 13:43, 11.10.2022

Dodam swoje trzy grosze w temacie zimówek. Przygodę zacząłem z Dunlopem WinterSport 3D. Pierwsza porządna zimówka, idealna na nasze warunki. Świetnie kleiła a jej zuzycie było super, ale to był tez innej klasy samochód (fiat punto 2).

W Civicu MB6 (angielka VTI) przeszedłem przez: Dunlop Wintersport 3D i 4D oraz Continentala TS830. 

 

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że większych różnic pomiędzy oponami nie było jesli chodziło zarówno o spalanie, zużycie czy przyczepność. To najwyższa półka opon i różnice pomiędzy nimi, poza syntetycznymi testami (czyli np porównywanie w idealnie tych samych warunkach, idealnie tym samym wozie etc) są znikome. 

Główną obserwacją było to, że przy przyspieszaniu Continental lekko gwizdał. Szło się przyzwyczaić, to po prostu konstrukcja bieżnika.

 

W Accordzie miałem również TS830 i zastąpiłem to później TS850. Gwizdanie było mniejsze a przyczepność oraz spalanie rewelacja. 
letnie - 41 571 km PB 10,12 l/100 km (Pirelli P Zero Nero a potem Michelin Pilot Sport 4)

zimowe - 24 110 km PB 10,18 l/100 km (TS830, ale mało; większość TS850)

 

Jeździłem również w innym wozie na Nokianie WR3 i z jakiegoś powodu wydały mi się bardzo nieprzystępną oponą. Sliska, nie potrafiłem jej zaufać. Była również porównywalnie dużo głośniejsza niż Dunlop 4D (ale były to również dwa różne wozy, więc tu po prostu perspektywa inna)

Na teraz stoję przed wyborem opon do Civica natomiast przedział cenowy zimówek jest spory (tanie i akceptowalne Frigo HP2 aż po opony z testu podlinkowanego wyżej, w okolicy 650PLN / sztukę). 


  • 0

#115 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6035 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 08:15, 08.10.2023

https://youtu.be/Rip...t8qrd0QcTUkTH1X


Taka ciekawostka, porównanie opon wielosezonowych do zimowych.

Droga hamowania Hankook Kinergy 4S2 prawie identyczna na śniegu jak Conti ts870, na suchej nawierzchni najlepiej, a na mokrym czołówka.

Myślę że ciekawa alternatywa takie 4s2 żeby robiły jako zimówki (listopad/marzec) tam gdzie nie mieszkamy w górach (chociaż i tak środek stawki do innych zimówek z testu) i jest głównie sucho /mokro.

Latem niestety tak od około 24 stopni nadal tendencja do pływania, jako że jeździłem audi a6 na tych oponach i to z wysokim indeksem prędkości i nośności oraz xl, także mieszanka bardziej zimowa niż letnia.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#116 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 09:19, 22.11.2023

Tak, masz rację, tylko jak widać można zrobić cichą "jodłę" po przykładzie Bridgestone który zajął pierwsze miejsce w w/w teście i nie tylko Conti musi wygrywać wszystkie "opłacone/ wiarygodne " testy :P

Zgadza się. Tylko, że to testy nowych opon... to raz. Są ciche jeśli wogóle są przez chwilę jak to kierunkowe) . Dwa. Ucho ludzkie odbiera to zawsze trochę inaczej i same "miernikowe" decybele nie muszą odpowiadać temu co usłyszymy. Sam musiałbym tym jechać.
Ps.
Z racji tego, że hondą jeżdżę dużo rzadziej a zimówki mam już stare oraz braku praktycznie na rynku asymetrycznych opon w średniej półce, a nie widziało mi się wydawać bajońskich sum poszedłem po bandzie i dałem szanse chińczykowi :)
Goodridge Z507
Najlepsze jest to, że pierwszy raz od niepamiętnych czasów i kilku samochodach oraz kompletów nowych opon Dunlop, goodyear, fulda, falken, dębica 16, 17,19 cali samochód jedzie jak masełko po sznurku. od 100=140km/h zero najmniejszych wibracji. Jakbym stał na parkingu. Wcześniej zawsze było albo lepiej albo gorzej albo PPRAWIE idealnie ale zawsze coś.
Masakra.:) Gdzie już niektóre objawy zrzucałem na garb 300 tyś nalotu i może trochę przegubów.
To jest dla mnie żenujące. Ja rozumiem, że to 16 i wyższa guma ale nawet w infiniti gdzie miałem dunlop runflat wartości ok 1000 za sztukę któraś tam sobie żyła swoim życiem nie wrażliwa na Huntera :) To samo z fuldą 19 cali bez runflat
Co będzie dalej z tym chińczykiem,? zobaczymy jak spadnie śnieg ale nie sądzę, że będzie źle. Po za tym są zjebiście komfortowe co mi odpowiada
Może to fart ale leci jak po stole na którym leży szyba :) To jest w jakimś sensie żenujące dla mnie, a tym bardziej dla tych marek i ich kontroli jakości, a raczej braku lub świadomym przymykaniu oka i zwiększaniu norm, które można dopuścić do sprzedaży.
Ile ja bym dał żeby wcześniejsze dunlopy czy obecne fuldy 19" w moim infiniti tak się zachowywały

Użytkownik Wlodar edytował ten post 17:58, 22.11.2023

  • 0
                       

#117 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6035 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 10:43, 22.11.2023

Jakość wszystkiego leci na łep.
Ostatnio spotkałem się z opinią że im nowsze opony, im bardziej premium tym coraz trudniej je wyważyć i zaczynają się schody, nie dalej jak trzy tygodnie temu odesłałem nowe hankooki Kinergy 4S 2 H750 na reklamację(tak chciałem na zimę wielosezonowe opony gdyż u mnie typowa zimówka znika w oczach z racji ciepłych zim i brak śniegu) , trzy z czterech opon dosłownie nie były okrągłe, jazda przypominała jak bym miał kamienie w oponach, od 50 do 100 km/h wielki hałas/tłuczenie. Czas na rozpatrzenie reklamacji dwa miesiące... Miałam kilka już letnich/zimowych kompletów Hankook i zawsze było wszystko ok, z tą różnicą że Kinergy produkcja Chiny i takie kwiatki, wgłebiając się w opinie o Kinergy 4S 2 mój przypadek nie jest odosobniony...

Kupiłem następne opony Goodyear vector 4seasons Gen 3(94W XL/produkcja Niemcy) Wszystko idealnie, stuki ustały, tylko wyważane dwa razy gdyż w Niemczech to chyba w ogóle nie kalibruja wyważarek... Także lato mam Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, zima vector 4seasons Gen 3 i jest w porządku.

Także nie dziwi mnie już nic,nawet to że Ci mniej znani producenci zrobią lepsze opony od tych markowych /premium z testów.
Pisałem niejednokrotnie, dla mnie Bridgestone lato czy zima jest robione pod testy, a o wiele lepszą oponą jest np Kumho.

Głośność opon to można ocenić po 10 tysiącach kilometrów, nowe są zawsze ciche, do tego podziwiam wszystkich którzy nadal patrzą na cyferki głośności z naklejek. Opony kierunkowe mają swoje plusy i minusy, tak jak asymetryczne. Kto co lubi,w jakich warunkach jeździ.



Da się zauważyć że typowa zimówka na mokrym, suchym wypada gorzej niż wielosezonowe, a na samym śniegu wielkiej różnicy też nie ma. Jako że u mnie głównie właśnie mokro /sucho wybór padł na wielosezonowe na zimę.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#118 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 13:40, 22.11.2023

Jest to wku.wiające strasznie. Kasa, czas, nerwy.
Też powtarzam żeby zrobili takie testy po złużyciu chociaż 1/3 bieżnika i np.2-3 lat gumy na powietrzu Winiki byłyby ciekawe.
Apropos Kumho.

Na felgach 19 czekają już zimowe piękne 😀 z wyglądu Kumho wintercraft wp-72
https://www.oponeo.p...-f-l700-sk4.png
Wyważyły się elegancko. Liczę, że będzie też gładko na drodze

Użytkownik Wlodar edytował ten post 14:00, 22.11.2023

  • 0
                       

#119 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6035 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 13:58, 22.11.2023

Zdaj relacje za kilka tysięcy o Kumho.

Falken EuroALL Season AS220 jest jeszcze nowy model, asymetryczne,ale zero informacji o nich, dlatego padło kolejny raz na Goodyear.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#120 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 14:05, 22.11.2023

... O.. taki all seson by u mnie przeszedł. Co pół roku rotacja w drugą stronę.
Dam znać co z Kumho ale aż się boję 😬
NIE mam "sił" i chęci targać te opony z nowych felg i gdzieś wysyłać.
  • 0
                       





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq