Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Sportowe sprężyny + seryjne amortyzatory


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#76 xbialyx

xbialyx
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:WWA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:SE EXECUTIVE
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:49, 12.09.2010

wrzuc skan :) z checia pomoge:) moze byc na pw


Oto skany, dorzucam jeszcze dwa inne, jakby ktoś je rozszyfrował to było by git :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#77 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:54, 12.09.2010

jak dla mnie to masz sportowe sprezyny H&R
  • 0

#78 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 22:12, 12.09.2010

to tak od początku:


- motnaż sprężyn
- badanie TUV
- geometria zawieszenia
- zestaw sprezyn H&R
- sprawdzenie działania ogrzewania tylnej szyby


kolejne to:

- nabicie klimy polaczone w właniem czynnika do wykrywania przecieków, z dopiskiem by w ciagu bajblizszych dni stawic sie by pod specialna lampa sprawdzic czy nic nie cieknie


ostanie:

to padanie techniczne ze stacji diagnostycznej z informacja ze rzadnych awari nie wykryto


to tyle
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#79 Kitos

Kitos
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:28, 30.09.2010

Zigi, też byłem sceptycznie nastawiony do eibachów + seryjne amory. Nie dawało mi to spokoju i zadzwoniłem do serwisu bilsteina i zapytałem wprost co będzie jak wrzuce sprężynę -30mm na amor b6 (czyli w domyśle seryjny). Odpowiedź była taka, że jeżeli samochód nie służy do rajdów, tylko do miasta to LUZ. Podstawową rzeczą jest by sprężyna siadła ściśnięta na amor, a nie żeby miała jakikolwiek luz przy zakładaniu.

Tyle.
Teraz pytanie, czy przy zakładaniu eibacha tego pro-kit jest tak? Sprężynę wchodzi tylko przy ściśnięciu jej bez luzu?
  • 0
"The faster you go, the shorter you are. "

#80 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:12, 30.09.2010

mnie w VIIgen musialem dosyc sporo scisnac sprezyne zeby weszla na na amortyzator. tak samo mialm przy koni sport choc dalem talezyk na najnizsza pozycje.
  • 0

#81 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 19:24, 01.10.2010

spręzyna nigdy nie ma luzu przy zakładaniu jej na amorek, nawet gdy gwarantuje wysoką wartość obnizenia, kazdą wkłada sie sciśnięta sciagaczem i sciśnietą ściagaczem ściaga.

Co do seryjnych amorków i obnizajacych sprezyn to było juz tego tyle ze nie chce mi sie tu ponownie wyrażać swojego zdania, twój wybór kogo słuchasz, kogos kto ci daje rady nie majac w tym intreresu czy sprzedawcy ktory chce bys wydal kase. Sam sie zastanów nad stwierdzeniem - jak nie sluzy do wyscigów to nie trzeba, a wiesz czemu ? bo taki komplet zapewnia nie do konca dobre własciwosci jezdne bo sa wowczas ze soba polaczone dwa elementy o przeciwstawnej charakterystyce i w warunkach ekstremalnych nie zdało by to rezultatu - juz sa dwa tematy o tym samym, nie za duzo?
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#82 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:42, 01.10.2010

Zigi, ja kiedys z golfa III wyjalem sprezyny bez sciagacza:) wystarczy ze poluzowalem troche srube od gory i sprezyna juz byla luzna :mrgreen: wiec moze jak dasz jakies springi -50 albo -60 to na seryjnym amortyzatorze beda luzne? nie wiem bo nigdy nie sprawdzalem ale to z golfa zrobilo na mnie wrazenie bo od razu pomyslalem lekka hopa i sprezyna zamiast w poduszcze to jest obok :mrgreen:
  • 0

#83 Potek

Potek
  • Forumowicz
  • 424 postów
  • Skąd:lub
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:34, 03.10.2010

kolega ostatnio wymieniał w Preludzie Vgen spęzyny na -30/35mm i jak założył spręzyny na seryjne amory to nie musiał już używać żadnych ściągaczy spokojnie z góry nakrętka się zakręciła.
  • 0

#84 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 17:50, 03.10.2010

to patrzac na to rozsadnie jest to conajmniej niepokojące bo tak byc nie powinno
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#85 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 18:00, 03.10.2010

to patrzac na to rozsadnie jest to conajmniej niepokojące bo tak byc nie powinno


Zigi cholera wie jak powinno być. Też kiedyś takie springi kupiłem, skręciłem i było ok, twardo jak na desce. Amory też nowe założyłem i po przejechaniu ok 70 tys. km na diagnostyce ich sprawność niewiele od nowych odbiegała
  • 0

#86 perros

perros
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Bergen
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer (CM)
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:08, 09.11.2014

Ja mam ten problem kupiłem auto ze sportowymi sprężynami i seryjnymi amortyzatorami nie dość że amortyzatory dostają to jeszcze zjada mi opony.Musze wymienić te sprężyny możecie mi coś polecić.


  • 0

#87 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2934 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 19:58, 09.11.2014

załóż OEM będziesz zadowolony :duch:

chyba że chcesz inne obniżające...

 

w kwestii zjadania opon - zawieszenie do sprawdzenia luzów + sprawdzenie zbieżności

które opony zjada, przód/tył? od wewnątrz/zewnątrz? obydwie na osi jednakowo?


  • 0

#88 kdawidk

kdawidk
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • Skąd:Śrem k/Poznania
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer (CM)
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 02:09, 12.11.2014

Co myślicie o springach H&R do VII Tourer ? Ma ktoś może jakieś doświadczenia ze sprężynami H&R? Jaki proponujecie do nich amorki? Auto używane na codzień na polskich drogach.
  • 0

Ekonomia wygrała. LPG już jest (STAG 300 isa, KME Gold, Hana Niebieska, Zbiornik 56 l)


#89 rataj86

rataj86
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:58, 13.11.2014

Ostatnio również się zainteresowałem swoim zawieszeniem w aucie. Z tego co się zorientowałem to właśnie mam założone sprężyny H&R ale amorki są standardowe, przynajmniej tak interpretuję odpowiedzi w moim temacie. Ogólnie w takim zestawie autem napewno nie jeździ się jak taczką ;) co prawda nie mam porównania do accorda ze standardowym zawieszeniem, więc nie wiem jaka jest różnica. Nie wiem też jak to wpływa na całość zawieszenia, bo samochód mam od roku, jedynie co to tylnie zimówki miałem badziej zdarte od wewnątrz, ale nie wiem czy to na tym aucie były tak zdarte czy takie po prostu zostały założone do sprzedaży. Na letnich przejechałem już pare kkm i jak narazie nic nie widać.


  • 0

#90 kdawidk

kdawidk
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • Skąd:Śrem k/Poznania
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer (CM)
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:49, 15.11.2014

Koledzy czy ktoś widział w jakimś sklepie amorki Kayaba AGX do 7 gene 2 kombi. Ja jakoś nie mogę znaleźć, a chętnie byt takie kupił.
  • 0

Ekonomia wygrała. LPG już jest (STAG 300 isa, KME Gold, Hana Niebieska, Zbiornik 56 l)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq