Skocz do zawartości


RODO w HAKP

V

klimatyzacja nie działa

V

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#31 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:46, 14.07.2010

u mnie juz wiadomo wyciek na przewodzie krotkim laczacy chlodnice z klimka ciekawe ze< fachowcy> tego nie zauwazyli podczas nabijaniaq i sprawdzania
  • 0

#32 GAGATA

GAGATA
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-R
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:34, 15.07.2010

Da się taniej - http://sklep.intercars.com.pl/

Masz za 450 Delphi i za 250 Hella. Jak dla mnie Hella nie będzie zła.
Trzeba poszukać po sklepach. Nie masz jakiegoś znajomego mechanika?


w sklepach mówią, że nie ma na hurtowni tej chłodnicy, więc próbuję sama ją znaleźć w necie, ale w tym intercarsie tam do jednego modelu samochopdu sa różne wymiery chłodnicy skąd mam mieć pewność, jaką ja mam mieć??? ktoś kupował nową chłodnicę przez internet??
  • 0

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:02, 02.08.2010

Witam wszystkich i podłączam się do tematu.
Mianowicie, w zeszłym tygodniu odgrzybiłem i nabiłem klimatyzację, wszystko było ok, chłodziło piknie ale, parę dni nie włączałem, nie było potrzeby i teraz NIC, włączam przycisk, lampka się świeci, nie słychać nic, żadnych zmian w pracy silnika, rurki ciepłe, tak jakbym jej nie uruchamiał. Płyn jest... Od czego zacząć, co może być przyczyną... POMOCY

[ Dodano: 2010-08-03, 12:42 ]
Wczoraj sprawdziłem bezpieczniki odpowiadające za klimę i chłodnice, są ok, udało mi się sprawdzić część przekaźników, też są ok, sprawdziłem "na krótko" chłodnice klimy, włącza się... Chyba nie pozostaje mi nic innego jak udać się do serwisu...

[ Dodano: 2010-08-17, 17:21 ]
Ja już znalazłem odpowiedź, niestety, dziurawa chłodnica :evil: (podobno wymieniana przez poprzedniego właściciela). Myślałem o używce ale podobno nie warto się w to bawić, tym bardziej jak chce się samochodem jeszcze pojeździć. Szkoda tylko 200 zł za nabicie i odgrzybienie. Nauczka na przyszłość... najpierw wydać 30 zł i sprawdzić dokładnie szczelność układu, a dopiero potem nabijać. Pozdrawiam
  • 0

#34 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:34, 17.08.2010

Witam...
Mi również nie włącza się klima... Po naciśnięciu włącznika, nic się nie dzieje, kompresor się nie załącza. Czy może to świadczyć o tym, że jest on niesprawny?? Czy że po prostu niema czynnika??

Pozdrawiam
  • 0

#35 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:46, 18.08.2010

To czy jest czynnik czy go nie ma..po prostu sprawdz...odkrec kapturek z przewodu niskiego cisnienia i nacisnij wewnatrz trzpien zaworu serwisowego, jesli pojdzie czynnik znaczy ze cos tam jest. Natomiast pod jakim cisnieneim to juz sprawdzisz manometrem. To ze sie sprezarka nie zalacza to moze byc kilka roznych przyczyn..na forum tego nie zdiagnozujemy
  • 0

#36 KamilM

KamilM
  • Forumowicz
  • 511 postów
  • Skąd:Wieś Radom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 16:05, 25.09.2010

Dokładnie. Brak czynnika jest podstawowym i najłatwiejszym do zdiagnozowania
  • 0

#37 Jakub

Jakub
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:03, 19.07.2014

U mnie nie włącza się wiatrak po wciśnięciu guzika, sprawdziłem przekaźniki i wygląda że działają. Natomiast wiatrak włącza się w momencie zagrzania silnika, czyli sam wsobie działa.  Chłodzenia nie ma oczywiście a więc co sprężarka do wymiany??


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: V

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq