Skocz do zawartości


RODO w HAKP

V

klimatyzacja nie działa

V

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:42, 18.04.2010

Witam! Pojawił się problem z klimatyzacją. po wciśnięciu przycisku AC lampka się pali ale nie ma zmiany w pracy silnika nie słychać że się klima załączyła. Nabijana w lutym 2009, ostatnio sprawdzałem czy chodzi w tamtym tygodniu to było ok. Czy są jakieś bezpieczniki do klimy?
  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8890 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 13:33, 18.04.2010

Może najprostsze pytanie - a miałeś włączony wentylator nawiewu?
Bez niego się nie włączy.
  • 0

#3 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:18, 18.04.2010

Skoro dioda sie świeci to dmuchawa musiała być właczona.
Może masz jakąś mała nieszcelność i pomału czynnik uciekał albo poprostu sie skończył i wtedy klima sie nie właczy ale dioda na guziku będzie działać
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:31, 19.04.2010

Przy kupnie hondy w marcu w tamtym roku właściciel twierdził że nabijana była w lutym, ale może mnie oszukał. Spróbuję pojechać i ją nabić, sprawdzą chyba wtedy co i jak.
  • 0

#5 jaceklongi

jaceklongi
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Wroclaw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2015
  • Nadwozie:Tourer , CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:08, 19.04.2010

Witam
U mnie tez nie dziala klima na panelu sie zaswieca ze dziale wentylator chodzi a sprezarka sie nie wlacza ????
Czynnik uzupelniony w sobote i dalej nic model po 2006 ile powinno wchodzic czynnika bo byly dwa rodzaje kompresorow denso i keihin
ps mam ja od srody heheh

[ Dodano: 2010-04-19, 11:15 ]
Przepraszam za literowki i za brak polskich znakow ... niemiecki system operacyjny...
  • 0
LongiBRC Seuqent 32 = 12,5 lpg/Wrocław/miasto

#6 jozek_marek

jozek_marek
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Ciechanów
  • Silnik:k20
  • Wersja:Type-R
  • KM:252
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:EP3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:37, 04.05.2010

Mam ten sam problem co kolega wyżej... wentylatory chodzą a sprężarka nie. czynnik uzupełniony niecały tydzień temu. gościu od klimy kazał podjechać na diagnozę bo spotkał się z autami gdzie w elektroniczny sposób jest "blokowana" sprężarka gdy jest mało czynnika i jest możliwość że system jej nie odblokował. sprawdziliśmy jeszcze bezpieczniki, jeden był spalony (ciężko jest mi wytłumaczyć który to jest-w komorze silnika w tej malutkiej puszeczce-są w niej 3 przekaźniki w tym jeden od klimy i jeden bezpiecznik). po wymianie na nowy pojawił isię jakiś błąd bo mryga kontrolka od świec żarowych.
po podpięciu pod kompa okazało się że w silniku jest błąd p1031 (jakby ktoś znał od czego on jest to bym prosił o pomoc) którego nie można usunąć. ogólnie nie można wejść do silnika. przez obd udało się.
w klimie dopiero są cyrki! odnośnie od KLIMY nie ma żadnych błędów. ale w dziale klimatyzacja są błędy dotyczące automatycznego włącznika swiateł który został założony w ASO.
będzie jakaś mądra głowa i rozkmini co może być nie tak??
dodam ze jakiś miesiąc temu klima chłodziła.
sory że tak się rozpisałem ale nie chciałem zakładać nowego tematu...
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:57, 07.05.2010

Jadę dzisiaj nabić klimę ale wydaje mi sie że to nie pomoże bo jak wcisnąłem zawór przez który nabija się chłodziwo to ono ucieka czyli jest, ale może jest go za mało? Zobaczymy wieczorem
  • 0

#8 jozek_marek

jozek_marek
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Ciechanów
  • Silnik:k20
  • Wersja:Type-R
  • KM:252
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:EP3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:03, 07.05.2010

Panowie, a w jaki sposób można obejść przekaźniki od klimy?? jest jakiś sposób czy trzeba strzelać i kupić nowe... może w nich tkwi przyczyna... do wentylatora dochodzi zasilenie a do sprężarki nie...
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:37, 07.05.2010

Błąd o którym piszesz ja też miałem i wystarczy go skasować na laptopie / bład pojawił się u mnie w momencie wyjęcia przekaźnika a drugi raz gdy miernikiem sprawdzałem napięcie na przekaźniku przy włączonej stacyjce /---- moim zdaniem błachostka.
Odnośnie klimy i sprężarki ---wymieniłbym sterownik ./ale ja bazuje tylko na swoich doświadczeniach- nie jestem mechanikiem !!!!/ :mrgreen:
Ja np. mam u siebie trzy i co ciekawsze wszystkie są dobre :k a wyszło, że mamprzerwę w obwodzie do czujnika A/C.
Poszukaj na forum czegoś więcej ---o diagnostyce szeroko rozpisywał się Mikołaj A UWAŻAM, ŻE ON BYŁBY TU NAPRAWDĘ POMOCNY
  • 0

#10 jozek_marek

jozek_marek
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Ciechanów
  • Silnik:k20
  • Wersja:Type-R
  • KM:252
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:EP3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:29, 07.05.2010

u mnie po 2 dniach jazdy błąd chyba sam się usunął bo już nic nie mryga. a dioda przepalona nie jest :-D
w niedzielę poszukam tego Mikołaja (jestem młodziakiem więc nie znam jeszcze klubowiczów). a bez klimy w ciemnym aucie z przyciemnionymi szybami jest nie do wytrzymania :-P
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:13, 09.05.2010

W mojej klimatyzacji nie było chłodziwa weszło tyle ile w podręczniku, jak się nie przesłyszałem to facet powiedział że 750ml, nabita i działa:)
  • 0

#12 jozek_marek

jozek_marek
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Ciechanów
  • Silnik:k20
  • Wersja:Type-R
  • KM:252
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:EP3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:53, 10.05.2010

Panowie, u mnie problem tkwił w przekaźniku klimy.
JACEKLONGI, masz ten sam problem co i ja miałem. sprawdź bezpieczniki (u mnie wygląda to tak- http://www.fotosik.p...f0488dfaf7.html -nie zwracaj uwagi na zaznaczony czerwony bezpiecznik bo zdjęcie wziąłem z innego swojego wątku). w dużej skrzyneczce masz 2 zielone i jeden pomiędzy nimi szary bezpiecznik. u mnie właśnie ten padł. u Ciebie może być inaczej bo masz polifta i benzynę ale po opisie bezpieczników i przekaźników zauważysz że masz 2-góra 3 przekaźniki (u mnie ten trzeci jest w tej malutkiej skrzyneczce nad tą dużą). musisz znaleźć przekaźnik od samej klimy a nie klimy z wiatrakami. koszt przekaźnika to ponad 80zł w ASO
Pozdrawiam :)
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:21, 14.05.2010

I klima wytrzymała tydzień:( wczoraj znowu już się nie włączyła,gdzieś jest dziura, tylko teraz pytanie mam do Was co w takim przypadku? Dzwoniłem do tego serwisu gdzie nabijali to powiedzieli że muszą nabić ją jeszcze raz z kolorem żeby znaleźć wyciek i znowu mam płacić 130zł, czy powinni to teraz gratis zrobić? Jak to jest?
  • 0

#14 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 07:28, 14.05.2010

klimatyzację w celu sprawdzenia nabija się azotem z kontrastem a nie czynnikiem - głupota.
Oczywiście odpowiedni duże ciśnienie robi się w układzie - stosunkowo większe niż max ciśnienie pracy i czeka około 1 godz/minimum/ - jeżeli jest dziura/ nieszczelność to każdy dobry fachowiec przy pomocy odpowiedniej lampy lub czujnika ultradźwiekowego wykryje nieszczelność - poszukaj fachowca od klimatyzacji, a nie kogos kto kupił sobie automat do nabijania i nabija sobie kasę
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:28, 14.05.2010

Dzięki Jarek. chyba trzeba tak zrobić pojechać do kogoś innego bo mnie zdrażnili. Powiedział że jak nabije drugi raz to mam 2 dni pojeździć, przyjechać i zobaczą gdzie nieszczelność.

[ Dodano: 2010-05-14, 09:47 ]
Zadzwoniłem do firmy melix serwis w Chełmie i powiedzieli tak: Nabiją ciśnienie i sprawdzą detektorem gdzie nieszczelność koszt 30zł :-) jeżeli nie wykryja nieszczelności detektorem to napuszczą czynnik z kolorem czy tam azot z kolorem i wtedy następnego dnia mam przyjechać i będą wiedzieli napewno gdzie ucieka,koszt dodatkowy tylko za czynnik i kolor. I wymiana lub naprawa tego co dziurawe. Mam nadzieję że to nie chłodnica :k
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: V

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq