Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Trzymanie tylnych hamulców

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#46 Perzan

Perzan
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:KR
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:51, 27.08.2017

Cześć, nie wiem czy to coś pomoże ale napiszę. Długi czas walczyłem z zakleszczającymi się hamulcami w Nissanie Almerze. Jarzma wyczyszczone, nowe klocki, smar itp. Po zamontowaniu na aucie wszystko gra. Problem pojawiał się w trasie, po kilku hamowaniach. W końcu zeszlifowałem na szlifierce metalową część klocka która styka się jarzmem, tak aby luz pomiędzy jarzmem a klockiem wynosił na oko około 1mm. Od tego czasu problem już nie wystąpił. Podejrzewam, że abyt mały luz powodował zakleszaczanie klocka gdy ten się powiększył od temperatury.


Jak czyściłeś jarzma ?
Przy poprzedniej wymianie też musiałem zeszlifować trochę klocki żeby wlazły, ale w miarę pasownie.
Tym razem wyjąłem jarzma, wydłubałem z nich blaszki i obstukałem młotkiem rdzę pod blaszkami. Dopiero po tym delikatnie szeroki pilnik do momentu pojawienia się śladów metalu. Po tej operacji nowe klocki (bez szlifowania) same wpadły na swoje miejsca i każdy ma tak z 0,5-1mm luzu.
Na ile to pomogło to się dowiem jak mi auto z wakacji wróci, ale kilka km jakie osobiście zrobiłem po wymianie nastrajało optymistycznie ;)
Pozdro.
  • 0

#47 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:40, 28.08.2017

Pisałem o tym w tym samym temacie:

 

 

Wyczyść i zakonserwuj jarzma ( http://allegro.pl/ac...6063590042.html ), u mnie w niektórych miejscach miały po kilka milimetrów nalotu/syfu i to blokowało swobodny ruch klocka.

PS. Daleko mi było do czerwonych tarcz.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq