Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

dolot do Accorda 7gen?

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
397 odpowiedzi w tym temacie

#31 agniecha631

agniecha631
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Połczyn, Białogard
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:12, 17.04.2010

zdjalem filtr seryjny wraz z obudowa i zalozylem sam stozek koszt 60zl.
Efekt niesamowity:)

Rozumiem że rura na której zakładałeś filtr który łączy go z ssącym jest seryjna? Jeśli tak to jeśli byś się chciał pokusić o tak zwaną '' power rurę '' to efekt dzwiękowy po 4 tys.obr będzie jeszcze bardziej zmieniony ponieważ jest to rura z aluminium a nie gumowa seryjna.Jeśli chcecie wyciągać rezonator trzeba podnieść auto -> odkręcić koło -> poodkręcać kilka śrubek a pucha wylatuje.

Ja pojechalem do goscia ktory zajmuje sie tlumikami itd i nie wiedzial co to jest rezonator.

W cale się nie dziwie. A gdzie w koszalinie robią tłumiki? Jak byś kiedyś potrzebował to znam dobrego mechanika w szczecinie od ukł wydechowych.
  • 0

#32 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 00:08, 15.05.2010

ja bym sie jednak skłanil ku bardziej markowym produkta, dolot customowy nie jest zly ale w filtr z uwagi na trwałosc auta zafundowałbym sobie lepszy
  • 0

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:19, 16.05.2010

Kolega zdjal juz ten rezonator? :)


Niestety nie mogłem znalezc jeszcze czasu zeby cos pokombinowac :/ ... szkoła praca kobieta i na koncu auto i motor ehh... zajme się tym wkrótce wiec jeszcze nie zamykamy tematu

[ Dodano: 2010-06-16, 16:23 ]
A wiec tak wyglada sprawa z dolotem. Zrobilem sobie rurke 85mm. Wlożyłem ją do kolektora ssącego. Na rurke założyłem kupiony na allegro stożek (54zl). Stary filtr powietrza wyciągnłem tylko nie wiem co zrobić z jego podstawką. Z tej podstawki idzie rura w dół i nie wiem czy to nie jest ten cały rezonator. Na poczatku podejrzewalem ze jest to jaki przewod ktory dostarcza zimne powietrze... Hmmmm ale chyba tak nie jest. Narazie jednak ta podstawka tkwi w aucie. Efekt jest bardzo dobry tz. spokojna jazda autko ciche i grzeczne. Troche wiecej gazu i głos bardzo efektowny. Poza tym autko moze nie dostalo mocy ale jest bardziej "sprytne".


Pytanko!! Czy to ze ten rezonator tam sobie zostal nie wplywa ujemnie na silnik itp??
  • 0

#34 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:13, 17.07.2010

nic nie wplywa ujemnie bo jak?

koledzy a co myslicie o filtrze stozkowym simota racing? (ewentualnie lepiej zalozyc stozek w miejsce gdzie jest teraz czy wlozyc jakas bawelniana wkladke? zastanawiam sie jeszcze nad CAI tylko czy gra jest warta swieczki? jezeli ma mi to dodac tylko dzwiek to nie zalezy mi na tym, a jezeli da cos do mocy to spoko czytalem ze taki dobry CAI moze dac nawet do 10% w hondach... a im dluzszy dolot tym lepszy dol, jak krotki to znowu gora.

ps co to jest ta czarna kostka z kabelkami na rurze pomiedzy filtrem a silnikiem?
  • 0

#35 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:32, 17.07.2010

nic ci dolot nie da poza innym dźwiękiem silnika. różnica w osiągach / mocy NIEODCZUWALNA
zmień kolektor daj wydech o 2,4 wtedy CAI ma sens inaczej nie ma wogóle.
  • 0
F1

#36 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:39, 17.07.2010

http://img07.allegro...35/1104053513_1

kiedys czytalem artykul jak zmieniali sam dolot w mazdzie mx5 i na samym dolocie zyskali pare ladnych km. nie musi to byc odczuwalne wazne ze czasy sie poprawia. nie scigam sie ale jakby sie z tych 8.5 robilo 8 to byloby super;) wydech tez planuje zmienic ale jak ten bedzie juz na skraju wytrzymalosci:)
  • 0

#37 jacakk

jacakk
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Strzelce Opolskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:12, 18.07.2010

moze ktos wrzucic konkretny model stozka jaki montowal? np. aukcje z allegro, albo jakiegos linka ze sklepu. :?:
  • 0
K20Z2

#38 agniecha631

agniecha631
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Połczyn, Białogard
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:50, 25.07.2010

zastanawiam sie jeszcze nad CAI tylko czy gra jest warta swieczki? jezeli ma mi to dodac tylko dzwiek to nie zalezy mi na tym, a jezeli da cos do mocy to spoko czytalem ze taki dobry CAI moze dac nawet do 10% w hondach...

Ja przy zwykłym dolocie gdzie filtr był pod maską uzyskałam seryjną moc na hamowni.Teraz mam CAI i jeśli chodzi o dźwięk to jest niestety ciszej ponieważ filtr jest dalej od kabiny.Jeśli chodzi o przyspieszenie to jest odczuwalne na plus ponieważ filtr pobiera zimne powietrze ( w ogóle się nie nagrzewa ) i ma go tyle ile potrzebuję.Człowiek, który hamował mi auto powiedział, że lepiej filtr w zderzak umieścić bo pod maską za bardzo nie ma to sensu - teraz wiem, że miał rację :-)
  • 0

#39 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:57, 25.07.2010

dla mnie nie musi byc glosno. ale fajnie byloby gdyby mial troche wiecej mocy juz nawet nie musi miec wiecej mocy czy momentu tylko zeby przebieg momentu byl lepszy i co za tym idzie osiagi tez:)
  • 0

#40 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:07, 25.07.2010

zastanawiam sie jeszcze nad CAI tylko czy gra jest warta swieczki? jezeli ma mi to dodac tylko dzwiek to nie zalezy mi na tym, a jezeli da cos do mocy to spoko czytalem ze taki dobry CAI moze dac nawet do 10% w hondach...

Ja przy zwykłym dolocie gdzie filtr był pod maską uzyskałam seryjną moc na hamowni.Teraz mam CAI i jeśli chodzi o dźwięk to jest niestety ciszej ponieważ filtr jest dalej od kabiny.Jeśli chodzi o przyspieszenie to jest odczuwalne na plus ponieważ filtr pobiera zimne powietrze ( w ogóle się nie nagrzewa ) i ma go tyle ile potrzebuję.Człowiek, który hamował mi auto powiedział, że lepiej filtr w zderzak umieścić bo pod maską za bardzo nie ma to sensu - teraz wiem, że miał rację :-)


Powiedział Ci również o możliwości zassania wody przez dolot ? :mrgreen: kiedyś Ci jakiś plastik pójdzie pod spodem wjedziesz w kałużę i po ptakach...
  • 0
F1

#41 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:26, 25.07.2010

widzialem kiedys taka jakby skarpete na filtr ktora nie przepuszcza wody. wlasnie po to zeby go nie zatopic;)
  • 0

#42 agniecha631

agniecha631
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Połczyn, Białogard
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:29, 25.07.2010

tylko zeby przebieg momentu byl lepszy i co za tym idzie osiagi tez:)

Ma się rozumieć :-)

Powiedział Ci również o możliwości zassania wody przez dolot ?

Tak mówił.Dlatego na zimę trzeba kolanko odkręcić i filtr wtedy z powrotem idzie pod maskę i dalej można cieszyć się życiem ;-)
  • 0

#43 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
  • Skąd:Pruszków WPR
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe V6
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 13:24, 25.07.2010

Aby doprowadzić do "hydro lock'a", czyli zassania wody do silnika, to trzeba cały filtr zanurzyć w wodzie... a do tego potrzebna jest na prawdę głęboka kałuża.
  • 0

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#44 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:45, 25.07.2010

a gdybym do tej obudowy co mam teraz wcisnal jakiegos stozka? albo mozna kupic takie specjalne obudowy ktore sie wkreca do tej podstawy co jest fabryczna i do srodka wklada stozek? jest i zaizolowane i dostaje wiecej powietrza.
  • 0

#45 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:53, 25.07.2010

najlepszy efekt da wkładka o większej przepuszczalności np K&N i doprowadzenie powietrza z zewnątrz do seryjnej puszki
  • 0
F1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq