Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

dolot do Accorda 7gen?

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
397 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:30, 13.03.2010

Witam! Przeleciałem juz całe forum w zwiazku z tematem dolotu do naszych accordów i w sumie nic konkretnego się nie dowiedizalem. Z tego co wiem uklad dolotowy poprawia moment i delikatnie moc. Poza tym daje bardzo mily pomruk z silnika. W moim przypadku jest tak ze chcialbym sobie sprawic taki układ natomiast niewiele wiem jak go podłaczyć, jakie sa wymiary i czy w ogole moge go zalozyc? Pytanko jeszcze czy i czym rozni sie dolot do silnika 2.0 i 2.4 ?? Zalezy mi na tym do 2.0 ale strasznie ciezko go spotkac. Jakby mi mogl ktos w tym pomoc... ? Pozdrawiam
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:09, 13.03.2010

może to ci się przyda:
http://www.ptuning.c...l&ModelDesc=TSX
Już gdzieś ktoś szukał czegoś takiego.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:26, 13.03.2010

Sam mysle zeby u siebie wstawic taki dolot. Ciezka sprawa zeby gdzies to dostac, dowiadywalem sie u dwoch gosci ktorzy sprzedawali same filtry do VII na allegro ale niestety kompletnego dolotu nie maja. Moze ktos ma jakies dojscie?
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:30, 14.03.2010

może to ci się przyda:
http://www.ptuning.c...l&ModelDesc=TSX
Już gdzieś ktoś szukał czegoś takiego.


heh... no bardzo ladny sprzet jaki i zreszta cena. Najwiekszy problem to jak ja to mam kupic :-?

Popytam jeszcze znajomych mechaników o co chodzi w tej sprawie... I jak tylko cos sie dowiem dam tuaj znac
  • 0

#5 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:43, 14.03.2010

akurat bo to daje 10 koni :r jak będzie przyrost rzędu 3HP i 3Nm to będzie BARDZO DOBRZE :mrgreen: może ok 5-6HP bez katalizatora
  • 0
F1

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:06, 14.03.2010

heh... no bardzo ladny sprzet jaki i zreszta cena. Najwiekszy problem to jak ja to mam kupic


Niewiem jak masz to kupić,ja tego za Ciebie nie zrobie. :lol:

Oglądałeś inne doloty że narzekasz na cene?
Dlamnie to ta cena za taki sprzęt jest bardzo dostępna poczekaj aż jakiś polski przetsiębiorca zacznie to sprzedawać na polskim rynku wtedy będziesz mógł narzekać.

Kup z allegro będzie taniej :!:
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:08, 14.03.2010

Oglądałeś inne doloty że narzekasz na cene?
Dlamnie to ta cena za taki sprzęt jest bardzo dostępna poczekaj aż jakiś polski przetsiębiorca zacznie to sprzedawać na polskim rynku wtedy będziesz mógł narzekać.

Kup z allegro będzie taniej :!:


Problem polega na tym że nie ogladałem innych dolotów bo takowych nie mogłem nigdzie znalezc. Sądziłem że może byc to mniejszy wydatek. W sumie ok. 300$ nie jest tak źle w przeliczeniu na PLNy. Sprzętu profesjonalnego o tyle nie potrzebuje i nie chodzi mi o wielki przyrost mocy. Denerwuje mnie sapiący odgłos silnika gdy przyspieszam. Wtedy w środku samochodu czuję się jakbym jechał "ztjuningowaną calibrą na LPG". Poza tym chciałbym jedynie lekko poprawić moment obrotowy...

A podpowiedzcie mi co myslicie o wkładce Pipercross. http://www.allegro.p...?item=912013092
Znalazlem na allegro taka i koles mi napisal ze zmienia odglos itp... Ma ktos moze takie cos... Na ogloszeniu jest do 2.4 benz ale do 2.0 tez sa.
  • 0

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:35, 14.03.2010

Znalazlem na allegro taka i koles mi napisal ze zmienia odglos itp.

Co zmienia odgłos pracy silnika-wkładka :?: a co w/g tego Kolesia z allegro jest itp..Widzę,że z dolotu powietrza przechodzimy na wkładki-nie tędy droga.Osobiście mam wkładkę K&N i mogę powiedzieć tylko tyle,że silnik lepiej oddycha i u mnie jest mniejsze spalanie.
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:38, 14.03.2010

Chcesz mieć przyjemny odgłos przy przyspieszaniu?? Wywal rezonator a potem wstaw...cokolwiek...Na pewno poczujesz/USŁYSZYSZ różnicę :-P
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:41, 15.03.2010

Chcesz mieć przyjemny odgłos przy przyspieszaniu?? Wywal rezonator a potem wstaw...cokolwiek...Na pewno poczujesz/USŁYSZYSZ różnicę :-P


Dzieki wielkie. Sprawdze jak to działa gdy tylko jeszcze dowiem sięgdzie jest ten rezonator :-P

Opowiem o swoich przeżyciach po tym doświadczeniu :-)
  • 0

#11 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:47, 15.03.2010

Rezonator pod filtrem powietrza.
  • 0

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:10, 15.03.2010

Rezonator pod filtrem powietrza.


Glinuś ściągałes kiedys ten rezonator?
Czy nie uszkodze albo nie zniszcze bez tego silnika??
  • 0

#13 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:14, 15.03.2010

Rezonator pod filtrem powietrza.


Glinuś ściągałes kiedys ten rezonator?
Czy nie uszkodze albo nie zniszcze bez tego silnika??


Nie uszkodzisz nie zniszczysz
  • 0
F1

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:25, 15.03.2010

"Układ dolotowy powietrza w nowoczesnym samochodzie składa się z kolektora, przepustnicy, kanałów dolotowych, filtra, przepływomierza oraz rezonatora(ów). Przepustnica reguluje ilość dostarczanego w danym momencie powietrza, które pędzi często długimi kanałami dolotowymi, tak aby nabrać odpowiedniej prędkości. Rezonator ma na celu, jak sama nazwa wskazuje, wywołanie efektu rezonansu (napełnianie cylindrów odbywa się cyklicznie, a nie w sposób ciągły - struga powietrza ma charakter fali, przez co możliwe jest wykorzystanie tego zjawiska) przy pewnych obrotach, tj. wprawienie dostarczanego powietrza w drgania o stosunkowo dużej amplitudzie. Dzięki rezonatorowi silnik zyskuje na elastyczności, zanika 'dołek' w wykresie momentu obrotowego (w silniku 4 cylindrowym dołek taki występuje w okolicy 4 tys. obr/min). Jego działanie można porównać do rozhuśtywania samochodu tak, aby wyjechał bez problemu np. z błota."

moim skromnym zdaniem możesz śmiało odkręcać i pochwalić się jak to działa.

Potęgą w necie są wyszukiwarki to taka rada ,pozdrawiam
  • 0

#15 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:26, 15.03.2010

NIE USZKODZISZ NIE ZNISZCZYSZ

Malin Regulamin forum proszę popraw wielkość liter.
Ps.Malin już odpowiedział.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq