Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Check engine. Pierwsszy dzien instalacji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#76 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 00:56, 18.03.2010

http://www.autonagaz.net/kontakt.htm
Jedź pod ten adres, gość Ci zrobi. Wyłóż sprawę i będzie OK. Powiedz, że polecili ludzie z lpg-forum.pl

[ Dodano: 2010-03-18, 12:13 ]
Mapy po ustawieniu mnożnika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Laptop, pusta droga i 15 minut zajęło samemu. Trzeba było poprawić mnożnik bo mapy były rozjechane po czyszczeniu wtrysków.
Zrzuty robione w odstępie pół minuty. Jutro pewnie też inaczej będzie wyglądać.
Patrzymy tylko na czasy wtrysków benzyny (po prawej), czasy wtrysków LPG nas nie interesują. Przełączamy LPG<->benzyna i patrzymy czy czasy wtrysków się nie zmieniają. Jak po przełączeniu benzyna -> czasy maleją, to jest za bogato (ECU skraca czas wtrysku), jak czasy rosną - ubogo (ECU zwiększa czas wtrysku).
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#77 Pegaz1987

Pegaz1987
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Złotniki k. Krakowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:24, 18.03.2010

bylem dzisiaj u gaziarza i podpial mi pod komputer i jak zwykle zrobil autokalibracje i to bylo na tyle gdybym nie nacisnal i nie kazal mu sprawdzic jakie sa wtryski i jak sa za male to zeby rozwiercil i jak sie okazalo byly 2,1mm :shock: ze to auto wogole sie uciagło na gazie to sie dziwie :k mowie zeby chociaz 2,5 dac, to ukurat nie mial oryginalnych to mi rozwiercil na 2,4 mm na wszelki wypadek zeby nie na wyrost, chcialem zeby pojezdzil ze mna to jak zwykle lenistwo bylo górą i pojezdzilem sam. eh chyba juz tam nie zawitam bo sie dopatrzyl ze bylo podpiecie z innego komputera i cos tam jeszcze mowil ze to jest jednoznaczne z utrata gwarancji i takie tam. a mapy dalej sie nie pokrywaja bo podobno nie da sie ustawic i ze sie za duzo naczytalem na forum, a to co pisza na stronie AC Stag to tez nie ma co patrzec np na rozmiar dysz lub ze mnoznik sie konczy w okolicach 1 przy max czasach otwarcia. czyli byla totalna sciema i lenistwo. jakby nie to ze na forum kilka osob pisalo ze mialo problemy z checkiem a teraz juz jest wszystko w porzadku to bym pewnie uwierzyl tym gosciom ze "nie da sie"
  • 0

#78 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:42, 18.03.2010

Pablo, a czemu trzeci wtrysk deje minimalnie inny czas ?? Czy to po czyszczeniu tak wyszło ??

Jako ciekawostkę podam Wam, że dla mojego autka i zestawu: Stag4, MagicJet, EG-A200KM optymalne dysze to 2,3 mm :-P miałem przez zimę 2,5 ale mnożnik wychodzi niewiele ponad 1 w najwyższym punkcie. Zapomniałem zrobić screen ale mam zapisane ustawienia i zapisany mnożnik, w sumie to najważniejsze bo mapy pokrywają się OK.
Dołączona grafika
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#79 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 22:32, 18.03.2010

Pablo, a czemu trzeci wtrysk deje minimalnie inny czas ?? Czy to po czyszczeniu tak wyszło ??

Zrzut był w momencie Cut-off (noga z gazu). Na drugim to nie wiem. Będzie czas to się przyjrzę. Może czas na wymianę świeczek i kabli.

A jakie masz ciśnienie?

Pegaz1987, jedź do gościa co się zna, zrób jak trzeba i weź rachunek. Niech szmaciarz zapłaci. Nie potrafi? Niech wyskakuje z kasy. Pożegnaj go staropolskim "Ch..j ci w d..e"
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#80 Pegaz1987

Pegaz1987
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Złotniki k. Krakowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:11, 19.03.2010

pablo.see tak by wypadało zrobic, ale pojezdze jeszcze bo poki co nic nie swieci na desce to moze bedzie juz ok
  • 0

#81 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 21:00, 19.03.2010

ale pojezdze jeszcze bo poki co nic nie swieci na desce to moze bedzie juz ok


A w dziąsło chcesz? Teraz jest dobrze, a potem jak będzie potrzeba żeby auto było sprawne, to będzie źle i sr...czki dostaniesz, że na gwałt fachowca. Rób i już.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#82 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:20, 20.03.2010

pojezdze jeszcze bo poki co nic nie swieci na desce to moze bedzie juz ok

Pegaz nie kombinuj zrób jak Pablo prosi :mrgreen: jak teraz jest dobrze to po poprawkach będzie jeszcze lepiej.Sumienie nie będzie Cię gryzło,a i trik patrzenia na licznik w celu wypatrzenia kontroli check zniknie.

Pożegnaj go staropolskim "Ch..j ci w d..e

:ok :r
  • 0

#83 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:35, 20.03.2010

jedź do gościa co się zna, zrób jak trzeba i weź rachunek. Niech szmaciarz zapłaci. Nie potrafi? Niech wyskakuje z kasy. Pożegnaj go staropolskim "Ch..j ci w d..e"


Na pewno szmaciarz odda akurat... i co będzie się po sądach ciągał za kilkaset złotych :?: Miro miał rację dziki kraj :mrgreen:
  • 0
F1

#84 abuachmed

abuachmed
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Swarzędz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:31, 24.04.2010

Witam towarzysze.
Zastanawiałem się przez długi czas jaki gaz założyć do mojego accorda bo niestety na benzynie sie nie wyżyje :-?
Forum mi pomogło skorzystałem z linku od siwego i twardo uparłem sie przy gratach takich jakie były opisane :-P W połowie maja będzie instalowany zestawik taki jak elektronika STAG4, reduktor EG O zapasie mocy do 200KM, wtryski MATRIX HD344. Zamówiłem też przewód do STAGA(tzn. regulacji) i ściągam oprogramowanie ze strony producenta, jeśli auto wyjedzie od gaziarza i bedzie dobrze to gitara, jeśli nie to popytam się was na forum i pewnie wtedy będzie już dobrze :-D
Pozdrawiam
  • 0
Raz HONDA, zawsze HONDA :D

#85 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 14:02, 24.04.2010

MATRIX HD344 są za słabe, wiem bo mam. HD544 trzeba dać.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#86 abuachmed

abuachmed
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Swarzędz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:12, 25.04.2010

Oki pablo ,zastosuje się i powiem gaziarzowi żeby mi skołował HD544


Dzięki za rade
  • 0
Raz HONDA, zawsze HONDA :D

#87 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:37, 25.04.2010

HD544 trzeba dać.

Potwierdzam :ok
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq