Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Problem - Klimatyzacja chłodzi z przerwami

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 mcgyver555

mcgyver555
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:45, 16.04.2015

Koledzy,

 

Mam następujący problem z klimatyzacją w VII gen 2.4 exe.

 

Niezależnie od trybu w jakim ustawiona jest klimatyzacja, działa ona niejednostajnie. Po włączeniu, wiadomo, słychać i czuć jak załącza się kompresor i wentylatory i po chwili z kratek zaczyna wiać zimne i suche powietrze. Problem jest taki, że w momencie gdy sprężarka się wyłącza, czuć, że z kratek zaczyna lecieć powietrze wilgotne i cieplejsze ( tak jak po wyłączeniu klimy ). Gdy sprężarka znowu się włączy wszystko wraca do normy i tak w kółko. Jest to dokuczliwe szczególnie teraz gdy jeszcze nie jest tak gorąco i częstotliwość załączania kompresora nie jest tak wysoka jak latem w upały.

 

Miałem kiedyś Civica, w którym zasada działania klimatyzacji była taka sama i pomimo cyklicznego właczania / wyłączania kompresora, z kratek cały czas wiało zimne i suche powietrze.

 

Ma ktoś jakiś pomysł, co jest nie tak? Może jest jakiś zawór albo czujnik który zarządza skroplonym czynnikiem po wyłączeniu sprężarki?

 

Jeśli chodzi o ilość czynnika to jest taka jaka ma być. Skraplacz ma nieco ponad rok.

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc

 

Pozdrawiam

 


  • 0

#2 mcgyver555

mcgyver555
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:17, 08.07.2015

Taki mały update problemu. Jakoś niedługo po utworzeniu tego tematu byłem za granicą. Temperatura na zewnątrzy wynosiła około 35 stopni i klima zaczeła wariować. Najprawdopodobniej, czujnik ciśnienia ją wyłączał a po chwili znowu włączał. Z kratek syf, kiła i mogiła. Po powrocie, pojechałem do klimiarzy. Symptomy - za dużo czynnika. Po oddciągnięciu czynnika było go tyle ile ma być (500gr z groszami). Ponieważ nie miałem czasu na doktoryzację w tym temacie zarządziłem nabicie mniejszą ilością czynnika - 400g. Od tego czasu klima chodzi w miare dobrze. Nawet w największe upały nie wyłączało jej jak wczesniej.

Mój główny podejrzany - zawór rozprężny. Nosze się z zamiarem jego wymiany, ale jak na razie nie mam na to czasu. Jeszcze jedna ciekawostka. Auto na klimie muli co przekłada się na spalanie. Na pewnej, lajtowej trasie na zbiorniku bez klimy robilem około 550km, z klimą ledwo 450. (mowa o zbiorniku LPG)

Jak mi sie uda wymienić ten zawór to dam Wam znać, czy coś się zmieniło. Gdyby ktoś miał jakiś inny pomysł to będę wdzięczny. Pozdro


Użytkownik mcgyver555 edytował ten post 21:18, 08.07.2015

  • 0

#3 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:type-r
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:28, 15.07.2015

lepiej zobacz w jakim stanie masz radiatory na skraplaczu (chłodnica klimy) oraz czy włączają się oba wentylatory


  • 0
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>

#4 lakatus

lakatus
  • Forumowicz
  • 857 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:49, 20.07.2015

mam ten sam problem...auto początkowo miało zatarty kompresor: wymieniłem na nowy, układ został przepłukany, wymieniony skraplacz z osuszaczem. Od jakiś 3 miersiecy odkąd temperatury skoczyły zacząłem używać klimy w trybie chłodzenia i .... dupa przy jeździe autostradowej i utrzymywaniu obrotów powyżej 2300 klima przestaje chłodzić. Przyjechałem do Kiniusza który zwrócił uwagę, że problemem może być niedziałający jeden z wentylatorów skraplacza. Problem naprawiłem przez wymianę szczotek silnika i przetoczenie komutatora. Aktualnie klima dalej nie działa przy szybkiej jeździe. Na postoju  wszystko ok z klimy podczas jazdy nie wydobywaja sie dziwne dzwieki ...


  • 0

#5 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:type-r
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 13:37, 20.07.2015

dziwny objaw, bo klima ma o wiele lepsze warunki pracy przy szybkiej jeździe (lepszy przepływ powietrza a tym samym lepsze skraplanie gazu w skraplaczu). A może kompresor się przegrzewa i to termik (być może jest uszkodzony) rozłącza


  • 0
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>

#6 lakatus

lakatus
  • Forumowicz
  • 857 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:27, 20.07.2015

cholera to wiem niemniej wszystko jest nowe i w sumie to bardzo male prowdopodobienstwo. sprobuje go zewrzec i pominac w obwodzie


Użytkownik lakatus edytował ten post 21:28, 20.07.2015

  • 0

#7 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:type-r
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:49, 21.07.2015

na pewno wyeliminujesz jeden element który czasem się uszkadza


  • 0
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>

#8 krzyzak24

krzyzak24
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1111
  • Nadwozie:-
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:26, 21.07.2015

mam ten sam problem...auto początkowo miało zatarty kompresor: wymieniłem na nowy, układ został przepłukany, wymieniony skraplacz z osuszaczem. Od jakiś 3 miersiecy odkąd temperatury skoczyły zacząłem używać klimy w trybie chłodzenia i .... dupa przy jeździe autostradowej i utrzymywaniu obrotów powyżej 2300 klima przestaje chłodzić. Przyjechałem do Kiniusza który zwrócił uwagę, że problemem może być niedziałający jeden z wentylatorów skraplacza. Problem naprawiłem przez wymianę szczotek silnika i przetoczenie komutatora. Aktualnie klima dalej nie działa przy szybkiej jeździe. Na postoju  wszystko ok z klimy podczas jazdy nie wydobywaja sie dziwne dzwieki ...

A jak ci się objawiało zatarcie sprężarki?

Pytam bo mi niby wszystko chłodzi ale sprężarka w momencie załączania daje duże obciążenie na silnik a jak się wyłącza to jakby parę dobrych koni auto dostało w prezencie.

Nie wiem czy to może sprężarka się powoli kończy czy tak ma być.

 

Pozdrawiam


  • 0

#9 lakatus

lakatus
  • Forumowicz
  • 857 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:25, 21.07.2015

Duże obciazenie silnika i dziwne piszczenie/syczenie w ostatniej fazie życia. Nie kręciło się też swobodnie sprzeglo kompresora (stawial duży opór)
  • 0

#10 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 10:27, 04.07.2016

Potrzebuję namiary na sklep lub nr.części czujnika temperatury a dokładnie przegrzania sprężarki KEIHIN HS110R. Znajduje się on na sprezarce, z którego wystają 2 czerwone kabelki.

Użytkownik LordV-TEC edytował ten post 10:27, 04.07.2016

  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#11 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:47, 04.07.2016

Hej :)
Oj, nie chce się szukać... to coś to wyłącznik termiczny... Sprężarka klimy, wpis 430708klima nie dziala Pomocy!!!! wpis 324545koszt spreżarki klimatyzacji do cl7 wpis 414731 (tutaj masz dodatkowo nr części )...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#12 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 11:15, 04.07.2016

Hej :)
Oj, nie chce się szukać... to coś to wyłącznik termiczny... Sprężarka klimy, wpis 430708klima nie dziala Pomocy!!!! wpis 324545koszt spreżarki klimatyzacji do cl7 wpis 414731 (tutaj masz dodatkowo nr części )...

 

Pozdrawiam

Tomek

Dzięki za info :)

Szukałem , ale wpisywałem "czujnik sprężarki" i wyskakiwał wszędzie tzw. presostat-czujnik ciśnienia.

Będzie to więc OEM: 38908-RBA-006 PROTECT SET, THERMAL. Czy dostanę gdzieś zamiennik tego czujnika, bo ASO chce ok. 300zł.? Jak prawdopodobne jest zatarcie sprężarki przy jeździe bez tego czujnika?


  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#13 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 11:24, 04.07.2016

Jak szukałem 3 lata temu, to nie było zamienników... i dałem zarobić ASO... tak jak było napisane w wątkach - po wyjęciu go na zewnątrz można próbować odstać się do niego (wydłubać), wymienić i czymś zalać (na pewno co najmniej jeden Kolega tak zrobił) - wtedy koszt będzie śmieszny (kilka zł).


  • 0

#14 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 11:28, 04.07.2016

Nie wiem czy to mój mechanik, czy poprzedni właściciel go po prostu pominął i napięcie jest podawane na cewkę elektromagnesu bezpośrednio - pomijając czujnik...  Stąd pytanie o jazdę bez tego czujnika.

 

Można go zastąpić jakimś innym?

Np. tutaj.:

http://www.e-sklep-l...klimatyzacji/85

 

Potrzebny jest wymiar starego czujnika - ktoś podpowie (będzie dla potomnych :) )


Użytkownik LordV-TEC edytował ten post 12:08, 04.07.2016

  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#15 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 13:16, 04.07.2016

Miałem tak samo, tylko trochę tańsze było...


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq