Skocz do zawartości


RODO w HAKP

all_gen

Czujniki cofania/parkowania

all_gen

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
310 odpowiedzi w tym temacie

#151 HONCORD03

HONCORD03
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • SkÄ…d:Skawina
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:12, 13.04.2015

A widzieliÅ›cie takÄ… nowość na Alledrogo - czujnik parkowania elektromagnetyczny który jest na zasadzie listwy przyklejanej od wewnÄ…trz zderzaka i dziaÅ‚a po caÅ‚ej szerokoÅ›ci . Najlepsze jest to że nie szpeci zderzaka bo odchodzi wiercenie. Sam siÄ™ nad tym zastanawiam. Reszta jest jak w standardowych, czyli centralka kable i buzer. 


  • 0

#152 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 10:14, 13.04.2015

było kilka razy omawiane - generalnie - lipa.


  • 0

#153 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • SkÄ…d:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:05, 14.04.2015

WÅ‚Ä…cznik parktronika z VIII gena podejdzie do VII gena?

Albo jego wymiar jakby ktoś mógł podrzucić to wtedy sprawdze,

I jeszcze pytanie jak on działa? czy tylko się naciska i wraca do swojej pozycji czy włącza sie zostaje i trzeba nacisnąć drugi raz żeby wyłączyć


  • 0

#154 Wiktorr4

Wiktorr4
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • SkÄ…d:Jaworzno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:33, 15.04.2015

masakra w życiu nie wrzucił bym takiego czegoś do kabiny w Acco :D

no sory :D

Marsyl co do modelu Ci ciężko będzie mi powiedzieć jaki mam bo nie ja montowałem ale szukaj czujnika który będzie miał min 5/6 czujników i system który pika przerywanie przyspiesza jak się zbliżasz i pika ciągle gdy jesteś prawie obok przeszkody u mnie taki zamontowany jest i jak się go nauczysz to perfekt działa i naprawdę jest mega wygodny ja nie wyobrażam sobie jazdy bez niego :))

 


  • 0

#155 domin_lr

domin_lr
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • SkÄ…d:Skierniewice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Sport+
  • KM:200+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:34, 30.04.2015

Wiktorr4 a jaka firma/model tych Twoich czujników? Sam zakładałeś?


  • 0

#156 KacperWWA

KacperWWA
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:09, 14.05.2015

Cześć  ,

Ma ktoś z Was zestaw firmy Amervox ? , prawda to że montowane są w ASO w Mercedesach , Hondach ?

Jak siÄ™ sprawujÄ… ?


  • 0

#157 Jakub_rm

Jakub_rm
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • SkÄ…d:Radom
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:34, 14.05.2015

Miałem takie czujniki w Civicu Copue 6 gen. zamontowane na przodzie oraz tyle auta, przez poprzedniego właściciela. Ogólnie nie miałem do tej pory styczności z jakimiś innymi czujnikami, wiec nie wiem jak się sprawują wzgl. innych. Jedynie mogę powiedzieć, że po około 3 latach od montażu padły czujki (wg. serwisu który je montuje w moim mieście), koszt wymiany ich samych wynosił 250pln. Nie robiłem tego. Teraz jest chyba gwarancja na 5 lat, więc by nie było problemu. Z używania ich byłem zadowolony, dobrze reagowały na przeszkody. Zawsze tyłem parkuję powoli, więc na temat opóźnienia, lub maksymalnej prędkości nie mogę nic powiedzieć. Założył bym je i teraz, ale ich cena skutecznie mnie do tego zniechęca. Też słyszałem, że są montowane w wielu markach samochodów fabrycznie (m. in. w Hondzie - wieść od serwisanta z salonu ;) ) Na za wiele się moja opinia nie przyda, ale może już jakieś światło na temat rzuciłem ;)


  • 0

#158 hord

hord
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • SkÄ…d:gdynia
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:26, 26.05.2015

Cześć  ,

Ma ktoś z Was zestaw firmy Amervox ? , prawda to że montowane są w ASO w Mercedesach , Hondach ?

Jak siÄ™ sprawujÄ… ?

Mam ten zestaw na tyl  i przod  w tym roku mija gwarancja {5lat} i wlasnie niedawno wymieniony zostal jeden przednik czujnik,

sygnal dzwiekowy coraz szybszy az do ciaglego w zaleznosci od odleglosci od przeszkody,oprocz tego wyswietlacze jeden z tylu nad szyba  tak ponoc montowali w mercach {widac we wstecznym lusterku} drugi z przdu na podszybiu w lewym rogu.Wszystko dziala perfekt i przejzyscie.Rowniez maja estetyczny wyglad ,a nie jakas tam {choinka}


  • 0

#159 Zyklonb82

Zyklonb82
  • Nowy
  • 8 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:193
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 04:42, 02.06.2015

Panowie mam pytanie odnośnie montażu ramki wraz z czujnikami w Kombi .Jest mozliwość przeciagnięcia kabli od sensorów bez wiercenia w klapie bo chciałbym tego uniknąć.


  • 0

#160 tybur18

tybur18
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:22, 13.07.2015

Witam!

W miniony weekend założyłem u siebie czujniki parkowania firmy Phantom.

http://www.sklep.had...om-BS-2605.html

Czujniki kupiłem w tej samej cenie jaka widnieje w linku. Pojechałem, zobaczyłem, kupiłem ;)

Postanowiłem zrobić krótką relację fotograficzną z montażu aby przyszli użytkownicy forum zainteresowani montażem czujników mieli łatwiej ;)

 

A więc od początku....

1) W instrukcji do moich czujników było napisane, że zalecana wysokość montażu czujników to 55cm (od podłoża).

NakleiÅ‚em wiÄ™c taÅ›mÄ™ papierowÄ… na zderzak na wysokoÅ›ci mniej wiÄ™cej 53 cm (tak, żeby na taÅ›mie można byÅ‚o zaznaczyć 55 cm). 

cae69f4b995a2697med.jpg

 

2) WyznaczyÅ‚em Å›rodek zderzaka w nastÄ™pujÄ…cy sposób: 

     - wyznaczyÅ‚em Å›rodek na znaczku H i przykÅ‚adajÄ…c poziomicÄ™ w pionie przeniosÅ‚em ten punkt na zderzak.

     - zaznaczyÅ‚em ołówkiem lekki Å›lad na zderzaku i naniosÅ‚em na taÅ›mÄ™ odpowiednie odlegÅ‚oÅ›ci czujników od siebie (zgodnie z instrukcjÄ…).

 

2) Ustawiłem auto na równym podłożu (asfalt drogi), odmierzyłem i zaznaczyłem wysokość 55 cm na zderzaku.

aef2a3781d41f5e8med.jpg

 

3) W zaznaczonych punktach zrobiÅ‚em otwory na czujniki (za pomocÄ… zaÅ‚Ä…czonej do zestawu otwornicy). 

f33f808ac668ebe5med.jpg

 

4) OczyÅ›ciÅ‚em otwory papierem Å›ciernym i umieÅ›ciÅ‚em w nich czujniki. 

af3131e4653b9580med.jpg

 

5) Za pomocą metrowego druta przeciągnąłem przewody czujników od prawej strony do lewej (nad belką) a następnie spiąłem je razem ze sobą za pomocą "trytytki".

 

6) ZdjÄ…Å‚em lewy boczek wewnÄ…trz bagażnika ponieważ przewody do wszystkich Å›wiateÅ‚ umieszczone sÄ… w lewym zawiasie klapy bagażnika. 

8b3cdff02a75be48med.jpg

 

7) Wyjąłem gumową zaślepkę, zrobiłem w niej otwór i poprowadziłem przez nią przewody czujników. Zaślepkę włożyłem z powrotem w to samo miejsce :)

0dfcfaaa55500ee4med.jpg

 

8) Przewody od czujników oraz buzzer podłączyłem do centralki w odpowiedniej kolejności (opisane na centralce).

 

9) Do centralki przykleiÅ‚em zaÅ‚Ä…czony do zestawu rzep. DrugÄ… cześć rzepa przykleiÅ‚em do wnÄ™trza bagażnika a nastÄ™pnie zÅ‚Ä…czyÅ‚em rzepy :D Centralka trzyma siÄ™ super. 

e9469bc4f4e11ce8med.jpg

 

10) Do buzzera przykleiÅ‚em taÅ›mÄ™ montażowÄ… (dwustronnÄ…) i umieÅ›ciÅ‚em go możliwie gÅ‚Ä™boko w bagażniku za centralkÄ… (przewód jest tak dÅ‚ugi, że można spokojnie zamontować go gdzieÅ› wewnÄ…trz samochodu). Buzzer jest tak gÅ‚oÅ›ny, że wszystko sÅ‚ychać z bagażnika nawet przy wÅ‚Ä…czonym radiu). 

a1ca8dc0300ddd5emed.jpg

 

11) Ostatnim krokiem było podłączenie się do żarówki światła wstecznego. Niestety przewody wychodzące z centralki okazały się za krótkie bo żarówka jest z prawej strony. Znalazłem jakieś przewody podobnej grubości (ok. 1 m długości)
i przylutowałem do tych z zestawu a następnie podłączyłem się pod żarówkę (jeden przewód do plusa a drugi do masy).

 

12) Sprawdziłem działanie czujników i zacząłem wszystko składać z powrotem do kupy ;)

 

13) Efekt końcowy jak na załączonym obrazku ;)

6e0a9b9c992a7529med.jpg

 

Od tej pory jestem szczęśliwym posiadaczem czujników, które baaaaardzo ułatwiają parkowanie w stolicy ;) Polecam każdemu. Montaż do ogarnięcia w 2 godzinki (nie spiesząc się) ;)


Użytkownik tybur18 edytował ten post 21:53, 13.07.2015

  • 0

#161 blue1982

blue1982
  • Nowy
  • 12 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:c
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:28, 25.07.2015

Koledzy a ja mam pytanie z innej beczki. W mojej CRV padły czujniki. Nie wiecie gdzie znajdę przekaźnik, czy cuś w tym stylu żeby sprawdzić co się stało? Gdzie to się w ogóle znajduję? Honda CRV 2.0 benzyna z 2010 roku. Pomożecie? ;-)


  • 0

#162 bin

bin
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:H
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:17, 28.07.2015

Koledzy a ja mam pytanie z innej beczki. W mojej CRV padły czujniki. Nie wiecie gdzie znajdę przekaźnik, czy cuś w tym stylu żeby sprawdzić co się stało? Gdzie to się w ogóle znajduję? Honda CRV 2.0 benzyna z 2010 roku. Pomożecie? ;-)

 

Poszukaj na motointegrator.pl (to w końcu inter cars - a oni są dobrze wyposażeni jeżeli chodzi o tego typu sprawy). Tam jak wejdziesz na tą stronę, to masz szukajkę. Ewentualnie po chwili powininno wyskoczyć okienko czatu (w godzinach pracy czyli od rana do 17 chyba). Masz tam też nr tel, całodobowy. Zadzwoń i powiedz gościowi o co Ci chodzi.

Wydaje mi sie, że powinni mieć. Mają tam też gotowe zestawy czujników parkowania. Ceny zaczynają się od około 150 zł. Jeżeli masz smykałkę do elektryki/ekelktroniki to spokojnie to ogarniesz.


  • 0

#163 woocash

woocash
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • SkÄ…d:Tychy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:44, 04.10.2015

to ja z innej strony

tzm mam już u siebie czujniki na tyle ale chcę dodać też przód (planuje to też podłączyć tak żeby działały przez przycisk z VII gen)

wiadomo wiąże się to z wymianą starego zestawu na nowy (na 8 czujników) i tutaj pojawia się pytanie czy ktoś ma taki zestaw i czy brać tylko z buzerem czy z ekranem ??

jak działają te z przou tzn kiedy się aktywują ?? bo wg opisów na aukcjach to są aktywne przez 30 sek po włączeniu auta ?? a co w momencie jak po trasie podjeżdzam na parking i chcę zaparkować ??


  • 0

#164 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • SkÄ…d:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:40, 04.10.2015

Ja mam zestaw czujników Valeo 8 na jednej centralce.

Fabrycznie ten zestaw działa tak że przy włączeniu wstecznego załączaja się czujniki tylne + 2 skrajne przednie.

Kiedy zrzucamy wsteczny przez 30 sek działają czujniki przednie czyli jak chcesz zaparkować musisz wrzucić wsteczny i potem jedynke i działają czujniki przednie. i działają rownież po przekręceniu stacyjki też przez 30 sek.

Ja cały zestaw puściłem przez przycisk z 8 generacji i czujniki włączam kiedy są mi potrzebne i po włączeniu zasada ich działania jest taka sama.

Zestaw jest z maÅ‚ym wyÅ›wietlaczem który schowaÅ‚em w maÅ‚ym schowku koÅ‚o ramki z VSA lub regulacjÄ… wysokoÅ›ci Å›wiateÅ‚ ;)


  • 0

#165 woocash

woocash
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • SkÄ…d:Tychy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:34, 04.10.2015

Super ale co w sytuacji kiedy parkujesz przodem ?? Tzn chcesz podjechać max do np ściany to wg tego co piszesz musisz to robić na dwa razy tzn wyjeżdżasz w miejsce parkingowe potem wrzucasz wsteczny i zaraz po tym pierwszy bieg żeby podjechać do przodu ??
Ja bym chciał uzyskać efekt podobny do tego co jest w grupie VAG tzn włączając przycisk czujniki przód działają cały czas do momentu wyłączenia ich z przycisku (tył też może tak działać lub tylko przy włączonym wstecznym)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq