Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Skrzypiący pedał sprzęgła - jak to usunąć???

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
826 odpowiedzi w tym temacie

#106 drago

drago
  • Forumowicz
  • 316 postów
  • Skąd:Peterborough
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:19, 17.07.2010

kolego przesmaruj dobrze tak jak pisali moze to byc white greas badz jakis gesty smar byleby nie splywal i daj sobie spokoj, to taki urok juz ma i ot nic nie zdzialasz
  • 0

#107 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 23:02, 11.10.2010

Na razie nieźle się spisuje smar motocyklowy do łańcucha.
Po drugiej małej dawce już dość długo jest cicho :ok
Smar przez pierwszy moment zachowuje się jak WD-40 i ładnie penetruje wszystkie okolice :-D
By za moment odparować i zostawić mocno przywierającą konsystencję (musi być mocna bo na szybko pracującym łańcuchu długo by się nie utrzymała ) (smar MOTUL )
  • 0
                       

#108 tuner800

tuner800
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Bristol / UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:58, 28.10.2010

gesty smar - to smar grafitowy... są też moze inne ale na pewno grafitowy jest gęsty. pozdrawiam
  • 0

#109 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:14, 17.11.2010

Ja zaczynam toczyć nierówną walkę ze skrzypieniem. Jak tylko zaczeło skrzypieć za radą Glinusia dałem trochę zielonego gęstego smaru do środka i na około. Problem ustąpił na 4 miesiąca :mrgreen: Ale powrócił ze wzmożoną siłą! :evil: teraz nakładam smar już trzeci dzień i skrzypi po godzinie jazdy. Przed chwilą wpakowałem całą strzykawkę tego zielonego gluta do środka, za ten krążek. Nie wiem co się dzieje z tym smarem bo już pół puszki w sumie tam wpakowałem a wylatuje niewielka część. Może jutro będzie lepiej bo to strasznie wkur.... jak się stoji w korku i co chwilę sie rusza. I co chwilę Zgrzyt
  • 0

#110 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:42, 18.11.2010

Ja zaczynam toczyć nierówną walkę ze skrzypieniem. Jak tylko zaczeło skrzypieć za radą Glinusia dałem trochę zielonego gęstego smaru do środka i na około. Problem ustąpił na 4 miesiąca :mrgreen: Ale powrócił ze wzmożoną siłą! :evil: teraz nakładam smar już trzeci dzień i skrzypi po godzinie jazdy. Przed chwilą wpakowałem całą strzykawkę tego zielonego gluta do środka, za ten krążek. Nie wiem co się dzieje z tym smarem bo już pół puszki w sumie tam wpakowałem a wylatuje niewielka część. Może jutro będzie lepiej bo to strasznie wkur.... jak się stoji w korku i co chwilę sie rusza. I co chwilę Zgrzyt


Hehehe, ja już przestałem z tym walczyć :-) Najpierw Glinuś mi smarował swoim magicznym smarem, później jak znowu zaczęło pstrykać to ja zastosowałem jeszcze inny smar. G... to wszystko daje. A jak daje to na parę dni...
Wpakowałem tam już tyle tego smaru, że mi grillem wychodzi :r
Ostatnio jak przesmarowałem to było jeszcze gorzej, heh. Więc sobie to odpuściłem. Kilka dni temu nagle zapanowała cisza - samo przestało się odzywać. Zostawiam to w cholerę, bo walka z takim przeciwnikiem jest nierówna :-?
Szkoda tylko, że po wymianie w ASO tego cholerstwa zabawa po jakimś czasie rozpoczyna się od nowa. Ta część nie została "poprawiona". A koszt to ~700zł. (z robocizną). I kto by pomyślał, że tą część robi firma NISSIN..... Echhh.....
  • 0

#111 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:27, 18.11.2010

nie ma jakichś zamienników? Może one są wykonane poprawnie?

[ Dodano: 2010-11-18, 13:22 ]
A w ogóle co się dzieje z tym smarem, bo tak jak powiedział Pawelsky, to można go napchać tylę że grillem wychodzi a dalej skrzypi. Może da się poprawić tą konstrukcje tak żeby ten smar nie uciekał?
  • 0

#112 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:01, 18.11.2010

O zamiennikach nie słyszałem.
Honda sama przyznaje, że ta część która wymianisz i tak zacznie skrzypieć / pstrykać, bo nie została ona pozbawiona tej wady. Oni określają to mianem wady konstrukcyjnej. Pytanie tylko, czemu Honda nie poprawiła tego i do tej pory serwisy sprzedają dokładnie ten sam produkt z tą samą wadą.
Ja nie wiem gdzie ten smar ucieka, ale jak raz na jakiś czas tam zaglądam, to wszystko jest w nim równo upier....lone. Raczej nic się nie wyciera, tłoczek też jest porządnie nasmarowany. Tak jak pisałem powyżej, nie dotykam, bo od jakiegoś czasu zaczyna jeszcze gorzej pstrykać.

Zrobiłbym to w ASO, ale jak po miesiącu, dwóch, może po pół roku znowu będzie to samo, to sama świadomość wywalenia 7 stów na coś co nie przyniesie założonego rezultatu poprostu mnie do tego zniechęca :-?
  • 0

#113 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:05, 18.11.2010

Tak szybko to nie. Zobacz, ja mam 80tys i nie ma czegos takiego jak u Ciebie.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#114 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:09, 18.11.2010

to wszystko przed tobą Mikolaj, ;-)
  • 0

#115 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:18, 18.11.2010

Mi tam sie pojawialy jakis skrzypienia. Nie moge powiedziec, ze problem mnie calkiem nie dotyczy, ale to trzeba "sprawdzic", bo normalnie mozna nie zauwazyc/uslyszec, ze cos tam nie pracuje gladko. U Pawla tego sie nie da nie zauwazyc, a przelot mamy podobny. Chodzilo mi o to, ze niekoniecznie problem powroci po pol roku, rownie dobrze mozemy tego niedoczekac, bo auto juz nie bedzie nasze.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#116 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:24, 18.11.2010

No niestety ja znam tylko te osoby, które zainwestowały te 7 stówek i po 3 miesiącach mówiły: po co ja to robiłem....

Zastanawia mnie, że jest kilka, ale to dosłowie kilka osób, które tego problemu nie miały. A jeśli miały, to Tak jak Ty Mikolaj. Było, minęło i nie wraca. Z tego co kojarzę, to Sałi też mówił, że u niego od początku cisza (przebieg jak u nas).
Echhh.... wybrańcy ;-)
  • 0

#117 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:38, 18.11.2010

Ja narazie odpukać po wymianie pompy oczywiście na koszt Hondy Poland 45tyś zrobiłem i nawet raz nie skrzypnęło...
  • 0
F1

#118 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:05, 18.11.2010

Ja smaruję średnio raz na trzy-cztery miesiące i mam spokój i nie wiem od czego jest to uzależnione,że u jednych jest poprawa,a u innych problem.
  • 0

#119 daniel_81

daniel_81
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:37, 18.11.2010

Ja kupiłem za ok 200zł zamiennik. Zrobiłem ponad 15tys km i nic nie stuka.
Te zamienniki podobno są bardziej trwałe od oryginalnych.
  • 0
www.triocolor.pl - Biuro Serwis
www.triocolor.com - Fotografia Ślubna

#120 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:04, 18.11.2010

Ja kupiłem za ok 200zł zamiennik. Zrobiłem ponad 15tys km i nic nie stuka.
Te zamienniki podobno są bardziej trwałe od oryginalnych.


zamiennik czego ?? pompy sprzęgła ?? jakiej firmy napisz przyda się dla potomnych
  • 0
F1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq