Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Hamulce tylnej osi Accord Tourer 2006

VII hamulce tyl wymiana tarcz hamulcowych

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#46 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 23:35, 11.03.2015

Ok.,
jak kto lubi ale jak dla mnie to to co napisałeś to jest po prostu BZDURA!

Pozdrawiam - Marek (zegarek)

Kardynal, początkowo miałem nie reagować na Twoją uwagę, ale wrodzona ciekawość mi na to nie pozwala... czy mógłbyś to jakoś rozsądnie uzasadnić, albo sprostować swoją wypowiedź?

Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#47 Kardynal

Kardynal
  • Forumowicz
  • 1011 postów
  • Skąd:Nieistotne
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CA5 EX Gaźnik
  • KM:103
  • Paliwo:PB
  • Rok:1987
  • Nadwozie:Aerodeck Automatik
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 14:18, 12.03.2015

Hi @Statom,

mam i miałem już wiele części w rękach dlatego mogłem już najróżniejsze części i ich jakość porównać.
Jeżeli chodzi o jakiekolwiek części czy to tłumiki, zaciski, części elektroniczne albo części do hamulca, z tego co mam w piwnicy i z tego co już wymieniałem OEM, to części Hondy zawsze były najlepsze,  a044.gifnajładniejsze i najdłużej wytrzymywały.

Dotyczy to zarówno dokładności wykonania (czy 100% pasuje) jak i zawartość dodatkowych części które są w komplecie jak blaszki wyciszające albo molykote do smarowania.
Porównując także sam materiał samych okładzin (ich mieszankę) to materiał OEM jest moim zdaniem najlepszy.
 

Forumowicze często kierują się jak dla mnie absurdalnymi uzasadnieniami przy kupnie okładzin lub innych części do hamulca jak np. żeby nie brudziły felg albo żeby były tanie nie patrząc na inne aspekty jak trwałość i jakość dlatego czasami muszą sami dopasowywać okładziny pilnikiem lub męczyć się ze źle funkcjonującymi np. piszczącymi hamulcami.
 

Kiedyś zrobiłem zdjęcie dla porównania 3 klocków na przód (mam jeszcze więcej) żeby pokazać że każdy producent robi po swojemu.
Ja ufam jakości OEM, co nie oznacza że nie używam części innych producentów ale ja moje klocki czasami kupowałem za 1,00 eur za komplet (eBay) więc nie ma problemu jak źle albo słabiej funkcjonują, bo mam ich dużo w piwnicy w każdej chwili pod ręką na wymianę.
 

A teraz TY uzasadnij dlaczego oem jest twoim zdaniem gorszy, tylko nie pisz ze brudzi ci alu-felgi proszę… a040.gif

 

Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi
Marek (zegarek)

 

3-klocki.jpg?lgfp=3000
 

Np. Bolczyk i blaszki sprężynujące do hamulca ręcznego. (nasz temat)
Widać ze jakość Hondy jest lepsza, inne wykonanie.
Twardość = sprężystość czarnej blaszki sprężynującej Hondy jest większa, tzn  np. Hondy nie mogę palcami zgiąć do siebie, te inne tak...itd

 

bolczyk.jpg?lgfp=3000
 


Użytkownik Kardynal edytował ten post 14:57, 12.03.2015

  • 0

I-I O N D A – Nie chcę nic innego!    


#48 mushroom

mushroom
  • Forumowicz
  • 208 postów
  • Skąd:Norwich
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:177
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:caravan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:39, 12.03.2015

Ja mysle ze o jakosci to mozemy sobie gdybyc i pisac przez cala wieczonosc. Wiec dla jasnosci bo chyba ktos zgubil tu watek.

OKladziny i sprezynki zostawilem oryginaly jak byly bo wygladaly duzo lepiej (poza kurzem i pylem) niz te nowe co kupilem (PAGID).

Natomiast tarcze (EBC) i klocki (BREMBO) wymienilem na nowe i musialem tylko ten jeden bolczyk spilowac. Nie podwazam jakosci czesci zakupionych w ASO (bo np od razu wymienilem tez wszystkie gumeczki i sruby przy zacisku ktore wlasnie zakupilem w ASO). Aczkolwiek wydaje mi sie ze dokonalem dobrego wyboru i mysle ze jakoscia te nie oemowe czesci beda ok. Tak samo na przod, mysle ze nie skorzystam z ASO tylko kupie zamiennik jakiegos renomowanego producenta. Chcialbym podniesc skutecznosc hamulcow bo kazdy chyba to powie ze przy seryjnych hamulcach to niestety przy predkosciach i czestym hamowaniu to niestety one nie zdaja egzaminu. Dlatego szukam alternatywy.

Mysle ze mozna by zakonczyc ten temat na tym etapie.

Dzieki wszystkim za podpowiedzi i opinie. Duzo pomogly.


  • 0
nigdy nie mow nigdy...

#49 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:55, 12.03.2015

trzeba tylko pamietac ze sa zamienniki i zamienniki:) ciezko porownac klocki oem honda z klockami po 80zl... sa klocki renomowanych firm ktore sa zdecydowanie lepsze niz ori. tak samo jest z zawieszeniem, felgami itd.

 

jesli uwazasz ze hamulce slabo dzialaja zaloz sobie do przodu heble z ATS 8gen albo jak nie zalujesz kasy to brembo:) na tyl tez spokojnie mozesz dac tarcze z 2.4 8gen 305mm i dorobic adapter pod zacisk.

 

mysle ze wtedy bedziesz naprawde zadowolony z hamowani.


  • 0

#50 mushroom

mushroom
  • Forumowicz
  • 208 postów
  • Skąd:Norwich
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:177
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:caravan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:31, 13.03.2015

Kolego BLACKFLY dzieki za sugestie, ale tyl juz zrobiony a na przod zamierzam wlozyc zimmermany, ebc albo cos w ten desen, no i odpowiednie klocki, zaprzyjazniony kolega z forum juz mi podal pewna konfiguracje, teraz czekam tylko na mozliwosc zamowienia i w koncu trzeba sie zdecydowac :)


  • 0
nigdy nie mow nigdy...

#51 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 15:48, 13.03.2015

klocki bym brał hawk performance hps bo masz silnik zczipowany i dobry przód też warto mieć. 


  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#52 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:53, 13.03.2015

tylko pytanie co wam to da?  klocki kilka razy drozsze niz seria, tarcze zimmermanna za slabe do wyczynowego klocka, efekt bedzie taki ze wydasz kase a z hamulcy jak nie byłeś tak nie będziesz zadowolony. no ale racja każdy musi sam przez to przejść bo po co uczyć się na błędach innych.


a jeszcze wracajac do kolegi który pisał tu o jakości części itp. - teraz dopiero zauważyłem że honda nie chce niczego innego jak Castrol:) jeśli jakość oleju castrol również Twoim zdaniem jest najlepsza to ja dziękuję za takie porady:)


  • 0

#53 mushroom

mushroom
  • Forumowicz
  • 208 postów
  • Skąd:Norwich
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:177
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:caravan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:22, 01.04.2015

Wiec koledzy na przod wybralem zimmermany i klocki black diamond, i juz wyjasnie dlaczego, poprzednio bylo zamontowane pagidy i nie polecam....zestaw ktory kupilem kosztowal mnie jakies 20 funtow wiecej ale wydaje mi sie ze jakosciowa na pewno bedzie lepiej...no i nie brudza felgi tak jak pagidy. Nie jezdze wyczynowo wiec wydaje mi sie ze bedzie ok.


  • 0
nigdy nie mow nigdy...

#54 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:19, 02.04.2015

tylko pytanie co wam to da?  klocki kilka razy drozsze niz seria, tarcze zimmermanna za slabe do wyczynowego klocka, efekt bedzie taki ze wydasz kase a z hamulcy jak nie byłeś tak nie będziesz zadowolony. no ale racja każdy musi sam przez to przejść bo po co uczyć się na błędach innych.


 

 

Darek pozwól, że się nie zgodzę. Stosujemy w mocnych autach (typu A8, VW Touareg) tarcze Zimmermann z klockami EBC Yellow czy Hawk HPS/HPS 5.0 i nie ma z nimi żadnych problemów - w przeciwieństwie do zestawów seryjnych (na klockach Ate, Textar, Bosch czy nawet OE z ASO). Wiadomo, że dobrze było by też założyć porządną tarcze z bardziej wytrzymałym stopem ale jeżeli budżet na to nie pozwala to trzeba zacząć od lepszych klocków..


  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#55 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:37, 03.04.2015

warto zakladac jakies nacinane tarcze na tyl? cena prawie dwukrotna w porownaniu z gladkimi.


  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#56 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:39, 03.04.2015

Podobno na tyle to przerost formy nad treścią.


  • 0

#57 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:47, 03.04.2015

no wlasnie tez tak slyszalem, a placic dwa razy tyle :-/ teraz tylko wybrac producenta :-P


  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#58 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 13:06, 03.04.2015

Zimery albo ale. To chyba najrozsadniejsze wyjście :)
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#59 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:43, 03.04.2015

zimmery sa po £43/szt wiec cena rozsadna tylko nie wiem czy maja ta powloke antykorozyjna, bo niechce ich malowac za pol roku :-/


  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#60 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 09:20, 19.07.2018

ktos ma jakies doswiadczenia z okladzinami tarczobebnow w CM2? TRW ktos uzywal? pasuja bez problemow?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, hamulce tyl, wymiana tarcz hamulcowych

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq