Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Normy emisji spalin w generacjach accorda

all_gen katalizator spaliny

Najlepsza odpowiedź niemcu , 10:26, 21.12.2023

Po rozmowie z urzędnikami i licznymi telefonami przedstawiam na ten moment działającą metodę co do zmiany błędnej normy emisji spalin przypisanej w systemie.

 

1. Uzyskanie odpisu świadectwa homologacji - jeżeli ktoś ma to punkt 2, jeśli nie - składamy wniosek o wystawienie takowego na adres honda.pl@honda-eu.com wpisując numer VIN, dalej już pójdzie.

2. Wysyłamy maila na adres uslugicepik2.0@cyfra.gov.pl ze skanem dokumentu i danymi pojazdu podając opcjonalnie swój numer telefonu.

3. Czekamy na zmianę danych.

 

Można kontaktować się bezpośrednio z człowiekiem odpowiedzialnym za bazę CEPIK pod numerem 734117664. Uzyskałem również informację, że pracują nad usprawnieniem urzędów, aby na podstawie tego konkretnego dokumentu możliwa była zmiana danych normy - co aktualnie odmawiają ze względu na brak jasnej informacji o normie (są natomiast wartości, ale urzędnicy są nieogarnięci). Można próbować walczyć o swoje w urzędzie - ale to dla chętnych i walecznych :)

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#61 Beryl

Beryl
  • Forumowicz
  • 438 postów
  • Skąd:SLU
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive +
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 17:33, 24.11.2023

Świadectwo zgodności wydawane było wraz z zakupem pojazdu. Więc jeżeli nie masz tego dokumentu w papierach lub jesteś drugim właścicielem, to tylko duplikat.

 

Mam chyba taką sytuację. Kupiłem Jazza w 2017 roku z Niemiec i nie mam żadnych dokumentów odnośnie normy emisji spalin.

Auto z roku 2014. 

Muszę wnioskować o duplikat ? 


  • 0

#62 yellow

yellow
  • Klubowicz
  • 104 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Navi Auto
  • KM:175,1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:55, 24.11.2023

Mam chyba taką sytuację. Kupiłem Jazza w 2017 roku z Niemiec i nie mam żadnych dokumentów odnośnie normy emisji spalin.

Auto z roku 2014. 

Muszę wnioskować o duplikat ? 

Panowie, ja "zaryzykowałem" i wysłałem wypełniony wniosek. Dostałem Świadectwo Zgodności bez dodatkowych opłat. Nie dostałem dodatkowych informacji o konieczności zapłaty tylko e-mail z informacją o wysyłce Świadectwa.


  • 0

#63 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 13:47, 27.11.2023

Otrzymałem dokument, z którego niejednoznacznie wynika, że ma normę euro 4.

Załączone pliki


  • 0

#64 yellow

yellow
  • Klubowicz
  • 104 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Navi Auto
  • KM:175,1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:41, 27.11.2023

Otrzymałem dokument, z którego niejednoznacznie wynika, że ma normę euro 4.

W dokumencie nie masz wskazanego odwołania do przepisu / normy regulującej. To chyba ona wskazuje na zastosowaną normę euro (punkt 46.2) ?


  • 0

#65 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 13:24, 28.11.2023

Na to się chce powołać w urzędzie. Nie wiem jeszcze jak do tego podejdą, ale tak jak mówię, dokument jest , przepis jest, tylko trzeba go sobie sprawdzić i przeanalizować. Nie wiem czy urzędnicy mają o tym pojęcie 👍
  • 0

#66 Hank

Hank
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:13, 29.11.2023

Dzwoniłem na infolinię Hondy. Babeczka podała mi przez telefon czy w moim przypadku jest duplikat. Co do tej opłaty, to nie jest wiążąca. Jeśli okaże się że mamy duplikat, to zlewamy link z płatnością i to koniec tematu.


  • 0

#67 BorsukBadger

BorsukBadger
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:51, 19.12.2023

Witam wszystkich, to mój pierwszy post :)
Accord VII, k24, pojechałem ze Świadectwem Zgodności do wydziału komunikacji (Lublin), pani w okienku odprawiła mnie z kwitkiem, bo "na dokumencie nie ma napisane że to jest EURO 4, a my nie wyliczamy tej normy z danych o emisji".
Poszedł z mojej strony mail do Hondy co robić. Zaproponowali jakieś zaświadczenie za 400zł. W internecie pod artykułem na rządowej stronie o przypisywaniu norm Euro był telefon na infolinie Ministerstwa Cyfryzacji w razie pytań, zadzwoniłem. Pani dała mi numer do speca, który się zajmuje cepikiem. Pan wiedział o co chodzi zanim skończyłem opowiadać i powiedział, żebym mu wysłał maila ze skanem tego Świadectwa i danymi auta oraz moimi do kontaktu i postara się ogarnąć.


  • 1

#68 Jacek1983

Jacek1983
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:19, 19.12.2023

Cześć wszystkim, 

w dniu dzisiejszym także wybrałem się do WK celem poprawy danych CEPiK na euro 4. Oczywiście zaopatrzyłem się wcześniej w Świadectwo Zgodności, z którego nie wynika wprost (czytaj: nie jest napisane EURO 4), że mój samochód spełnia E4, tylko podane są wartości toksyczności spalin. Pan w WK (Wwa Bielany) także odesłał mnie z kwitkiem, twierdząc iż świadectwo zgodności, choć jest dokumentem właściwym do zmiany błednych danych, zawartych w CEPiK, to nie dotyczy to norm spalin, ponieważ nikt nie będzie tego przeliczał, szukał po dyrektywach unijnych (to o co są ci urzędnicy, pytam się?) i rzekomo nie ma podstawy prawnej i ma związane ręce itd. itp., zaś sama Świadectwo jest wg wzoru z 2003 czy któregoś roku i nic z tym nie da się zrobić (głupota totalna). Jednakże, ten sam Pan przyznał, iż coraz więcej ludzi zgłasza się o poprawki i spodziewa się jakiejś regulacji prawnej, normującej cały ten drobny bałagan. 

 

Zasugerował mi też, żebym udał się do Hondy, żeby mi napisali oświadczenie, że samochód spełnia Euro4, i wtedy MOŻE byłby w stanie skorygować wpis. 

Swoją drogą już to widzę, jak w salonach obsługują kolejki Klientów, będących właścicielami kilkunastoletnich pojazdów, z których każdy przychodzi po jakieś oświadczenie, tylko dlatego, że mamy, delikatnie rzecz ujmując, nieprecyzyjne przepisy, albo że jakiś urzędnik tak chce.

 

Dodam jeszcze, iż żadna opinia rzeczoznawcy czy też kwit od diagnosty niczego tu nie zmieni (wg urzędnika mnie obsługującego).

Witam wszystkich, to mój pierwszy post :)
Accord VII, k24, pojechałem ze Świadectwem Zgodności do wydziału komunikacji (Lublin), pani w okienku odprawiła mnie z kwitkiem, bo "na dokumencie nie ma napisane że to jest EURO 4, a my nie wyliczamy tej normy z danych o emisji".
Poszedł z mojej strony mail do Hondy co robić. Zaproponowali jakieś zaświadczenie za 400zł. W internecie pod artykułem na rządowej stronie o przypisywaniu norm Euro był telefon na infolinie Ministerstwa Cyfryzacji w razie pytań, zadzwoniłem. Pani dała mi numer do speca, który się zajmuje cepikiem. Pan wiedział o co chodzi zanim skończyłem opowiadać i powiedział, żebym mu wysłał maila ze skanem tego Świadectwa i danymi auta oraz moimi do kontaktu i postara się ogarnąć.

 

 

 

Jutro spróbuję tak samo jak Ty, może coś się zdziała.

 

Pozdrawiam Wszystkich.


  • 0

#69 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:26, 21.12.2023   Najlepsza odpowiedź

Po rozmowie z urzędnikami i licznymi telefonami przedstawiam na ten moment działającą metodę co do zmiany błędnej normy emisji spalin przypisanej w systemie.

 

1. Uzyskanie odpisu świadectwa homologacji - jeżeli ktoś ma to punkt 2, jeśli nie - składamy wniosek o wystawienie takowego na adres honda.pl@honda-eu.com wpisując numer VIN, dalej już pójdzie.

2. Wysyłamy maila na adres uslugicepik2.0@cyfra.gov.pl ze skanem dokumentu i danymi pojazdu podając opcjonalnie swój numer telefonu.

3. Czekamy na zmianę danych.

 

Można kontaktować się bezpośrednio z człowiekiem odpowiedzialnym za bazę CEPIK pod numerem 734117664. Uzyskałem również informację, że pracują nad usprawnieniem urzędów, aby na podstawie tego konkretnego dokumentu możliwa była zmiana danych normy - co aktualnie odmawiają ze względu na brak jasnej informacji o normie (są natomiast wartości, ale urzędnicy są nieogarnięci). Można próbować walczyć o swoje w urzędzie - ale to dla chętnych i walecznych :)


  • 1

#70 Jacek1983

Jacek1983
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:50, 22.12.2023

Ja również, dwa dni temu, poprzez infolinię Ministerstwa Cyfryzacji uzyskałem kontakt podany przez "niemcu", wysłałem na @ Świadectwo WE i czekam .


  • 0

#71 yellow

yellow
  • Klubowicz
  • 104 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Navi Auto
  • KM:175,1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:57, 22.12.2023

Za kilka dni mam umówioną wizytę w WK. Zobaczymy jaką uzyskam informację. U mnie na świadectwie jest jednoznacznie wpisane Euro 5, może nie będzie problemów.


  • 0

#72 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 12:44, 23.12.2023

Jak masz jednoznacznie wpisane to nie będzie kłopotu, bo ten dokument jest normalnie honorowany. Gorzej jak nie ma jasnej informacji. Choć uzyskałem informację, że urzędnicy powinni również na podstawie norm wpisać odpowiednią normę, ale to jest dla nich chyba za trudne.
  • 0

#73 MorganPTP

MorganPTP
  • Klubowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:48, 01.01.2024

Na stronce Autoraport jak sprawdzasz historię pojazdu to wyskakuje norma euro. U mnie wyszło euro 4 acco 2.2 diesel 2008 produkcji, modelowo 2009
  • 0

#74 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 08:47, 02.01.2024

To samo w aplikacji mobywatel. Natomiast mi nie zaktualizowali nadal normy. A już trochę to trwa.
  • 0

#75 Jacek1983

Jacek1983
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:58, 03.01.2024

To samo w aplikacji mobywatel. Natomiast mi nie zaktualizowali nadal normy. A już trochę to trwa.

 

Mnie też jeszcze nie, a wysyłaliśmy niemal w tym samym czasie.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, katalizator, spaliny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq