Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Sworznie górnego wahacza


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
272 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:25, 06.11.2008

Robiłem coś takiego w cifie - znaczy sie zmieniałem wahacz - ten który wyjmowałem miał sworzeń wprasowany i spawany a ten który założyłem miał sworzeń przewidziany jako wymienny. POtem kupiłem nawet sam sworzeń ale auto 1 zmieniło właściciela:)

#17 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:16, 06.11.2008

U mnie zaufany/znajomy mechanik regenerował jakoś pod koniec czerwca swożeń wahacza górnego i chyba to był oryginalny wahacz bo mam w autku wszystkie oryginalne filtry (czyli i inne części), wziął za to 100 PLN i jak narazie jest cisza :lol:

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#18 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:23, 07.11.2008

dzis bylem u mechanika powiedzial ze jest to wykonalne ale koszt sworzni oraz nowych tulei w granicach 100-120 zl. Racja ze sworznie kolo 50-60 ale tuleje drugie tyle. Mozna wymienic bez tulei ale bedzie to na krotki okres czasu. Zamowilem cale wachacze i po problemie :-)

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:19, 07.11.2008

W interacarsie są po 250 chyba CTR kompletne

#20 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:51, 07.11.2008

U mnie są Yamato też po 250 zeta.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#21 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:07, 12.11.2008

ja nigdy nie spotkałem sie z wymiennymi swozniami w wahaczach górnych i napewno nie bawiłbym sie w ich wymiane, spawanie.
Wymiana całego wahacza jest najlepszym rozwiazaniem,nawet tego najtanszego.

#22 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:13, 13.11.2008

Ja po zakupie Accorda też od razu wymieniałem górne wachacze z przodu - oczywiście kupiłem kompletne wachacze. Nie jestem zwolennikiem regeneracji, itp. :eee
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#23 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:38, 13.11.2008

no wiec zajalem sie poszukiwaniem wahaczy. Zamowilem w jednej hurtowni i przyszly od CH5 za ok 150 zl szt. okazalo sie ze nie pasuja. W drugiej hurtowni znalezli do CH6 za cale 60zl ale podobno jakosc nie ciekawa -z reszta cena mowi za siebie i po ok 50 tys pewnie znow wymiania. W 3 hurtowni zlalezli zamiennik na komponentach odpowiadajacych orginalowy za ok 210 zl- cena detaliczna kolo 280zl. Zobaczymy co przyjdzie :-) nie wiedzialem ze jest jakas roznica takze w zawieszeniu CH5 i CH6 i ze moze sprawic tyle problemow. Do CH5 zamiennikow jest wiele. Mam nadzieje ze w koncu udalo sie znalezc firme ktora produkuje do CH6 :-) jutro sie pochwale rezultatem. co do regeneracji i sworzni to chyba wolalbym juz zakupic te za 60 zl i latac- zapewne i tak wytrzymaly by dluzej od regenerowanych .

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:05, 16.11.2008

Sworznie są wymienialne. Mechanik mi je wymienił po tym jak zamówione wahacze przyszły i nie pasowały to w starych wyciągnął je i sklepie dokupiliśmy drugie, wymienił założył i jest ok.

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:00, 16.11.2008

Panowie górny wahacz nie jest aż tak drogi. Jeśli już chcesz regenerować i wymienić sam sworzeń kulisty to upewnij sie ze firma zna się na tym. Co do nowych wahaczy to ja płaciłem 280zł za nowe do swojego, wiec nie dożo. Ale od razu przestrzegam o sworzniu dolnym(mnie on sie urwał a co za tym idzie całe koło)
Podsumowując przy tych kosztach kup nowy element i zaoszczędź czasu i ewentualnych komplikacji.
Schemat jak by ktoś potrzebował
Dołączona grafika

#26 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:16, 17.11.2008

Szkoda zachodu przy regeneracji - ja stawiam na nowe w całości :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#27 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:58, 17.11.2008

Ja już też zdecydowałem że kupie jak coś cały wahacz, nie będę się bawił w regenerację ani wymianę samego swożnia.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#28 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:02, 17.11.2008

Bravo :db
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#29 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:17, 17.11.2008

A ja wlasnie sie umowilem na badanie zawiechy u tego Marka Floryny bo cos mi stuka przy cofaniu jak dodam gazu i przy ostrym ruszeniu czy jezdzie po kostce. Ale juz mi przez telefon powiedzial ze raczej poduszka :mrgreen: mam nadzieje ze zdiagnozuje dobrze i po wymianie bedzie ok, jutro badanie :-) dzieki za info ;-)

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#30 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:28, 17.11.2008

no jestepo po poszukiwaniach wachacza ceny w hurtowniach naprawde zroznicowane zaczynaja sie od 60 zl!! postawilem na firmowy produkt SIDEM koszt 215 zl. cena skrepowa kolo 250zl. Jutro wrzucam i na zbierznosc :-)




IPB Skin By Virteq