Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Sworznie górnego wahacza


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
272 odpowiedzi w tym temacie

#1 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:00, 03.10.2008

Mam pytanko,czy da się wymienić tylko sworzeń na górnym wahaczu przednim?
Jeśli tak to jak i czy do tego trzeba wyjmować cały wahacz, czy można to zrobić tylko po odkręceniu sworznia? Bo sworzeń można kupić za 50 zł, a cały wahacz to koszt min 250 zł.

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:42, 04.10.2008

da się sam sworzeń,
opis wymiany wahacza górnego w dziale zrób to sam
sam się do tego przymierzam - w zależności jak fundusze pozwolą chciałbym wymienić komplet - 2 górne i 2 dolne
oblukaj jeszcze tu:
http://forum.honda-k...php?f=36&t=4764

Sworzeń wahacza górnego - np. Delphi TC2070

Inne sworznie np. tutaj:
http://www.mister-au...4411,g2462.html

#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:46, 06.10.2008

Dzięki Żbiku.
Czyli całe szczęście można wymienić sam swożeń ;-)

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:53, 06.10.2008

ja jestem zdania że jeżeli tak uznana firma jak Delphi produkuje dedykowane sworznie to znakiem tego można jak najbardziej je wymieniać same,
wyczytałem też na forum że nie ma sensu zmieniać całego wahacza ponieważ zużywa się tylko sam sworzeń, a żeby zajechać silentbloki to trzeba być niezłym kozakiem :)

zresztą jutro jade do warsztatu polecanego na grupie wrocław żeby zobaczyli co mi skrzypi w zawiasie - niby są fachowcy a za diagnostykę biorą 0d 10 do 30pln więc nie zaszkodzi ich przetestować...

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:13, 06.10.2008

Też musze jechać na warsztat bo mi coś zaczyna stukać w zawieszeniu z przodu, obstawiam właśnie że to górny sworzeń.
U mnie za sprawdzenie zawieszenia też biorą 20-30 zeta. A na stacji diagnostycznej gdzie regularnie robi się badanie techniczne sprawdzają za darmo.

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:45, 07.10.2008

no i byłem dzisiaj u fachowców, posprawdzali, poruszali na wszystkie strony i stwierdzili że.... wszystko w jak najlepszym porządku...
a piszczenie niby z klocków
takze dalej jestem w lesie

#7 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:41, 07.10.2008

Żbiku a gdzie masz tych fachmanów we Wrocławiu?

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:31, 07.10.2008

Firma Floryn, ul. Ślężna (obok stacji Shell).
Dane są tutaj:
http://www.florynauto.pl
Polecają ich na grupie-wroclaw
W sumie jak mi dzisiaj sprawdzali zawieszenie to trwało to ponad 15 minut. Inni zwykle robią to w 1 minutę. Naciągnąć raczej też mnie nie chcieli - w końcu stwierdzili że w jednym miejscu jest ledwo wyczuwalny luz (aczkolwiek nie był tego do końca pewny) i można z tym jeszcze spokojnie jeździć..
Zapłaciłem za to 10zł.

#9 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:22, 08.10.2008

To wszytko jasne - Marek Floryn. Był kiedyś na Warsztatowej, przed wiaduktem. Pracowałem dawno temu w komisie na Wyścigowej sprawdzaliśmy u niego wszystkie auta, jak dla mnie jeden z lepszych podwoziowców we Wrocławiu. Trochę o nim zapomniałem bo ostatnie lata mając AR jeździłem do innego warsztatu. Nawiasem mówiąc, do dziś pozostał u nich mój własny kubek na kawę :mrgreen: Dzięki Żbiku.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#10 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:18, 06.11.2008

wymienial juz ktos same sworznie? jak to sie spisuje na dluzsza mete? czy jest sens takiej wymiany czy poprostu cale wachacze wymieniac? prosze o opinie najlepiej kogos kto wymienil same sworznie. Oczywiscie inne opinie tez mile widziane!!

#11 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:25, 06.11.2008

No włąśnie po to założyłem ten temat, ale jak widać nikt nic nie wie :-/ Co osoba to inna opinia, jeden mówi że można sam swożeń, inny mówi że nierozbieralny jest wahacz. W sklepie brak samych swożni (przynajmniej u mnie w Mińsku, w katalogu części są niedostępne-pisze że cały wahacz się wymienia).
Ostatnio słyszałem od kolesia, że owszem wymienia się sam swożeń ale tylko w nie orginalnych wahaczach, natomiast orginalne są nierozbieralne.
A jak jest to najlepiej wyjąć wahacz i spróbować go rozebrać :-/
Wahacz to koszt - 250 zł natomiast swożeń to koszt 50 zł - więc różnica znacząca.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#12 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:45, 06.11.2008

Jest jeszcze jedna możliwość regeneracja.W poprzednim aucie Suzuki Baleno(dostępność części rewelacyjna :k )w warsztacie w Wołominie wyjęli mi cały wahacz i zregenerowali sworzeń.Różnica kolosalna,a przejeździłem jeszcze ok roku.

#13 muloj

muloj
  • Klubowicz
  • 293 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:24, 06.11.2008

Koledzy ja przerabiałem wymiane górnych sworzni w ubiegłym roku i sworznie po wymianie starczyły na 30 kkm po czym obydwa zaczęły walić, ten sworzeń z delfaja co opisujecie wyżej jest do hanki V generacji wszystko jest w nim podobne ale brak mu 0.5 mm średnicy i nie będzie bo jest zaluźny, druciarze spawają te sworznie do wahacza ale to porażka, a sworznie które pasowały były z firmy CTR jednak nie ma ich już w obiegu jeśli ktoś je dostanie to może się pobawić gdyż cena jednego to ok. 50 zyli a wymiana możliwa w garażu jeśli ma się porządne imadło, to tyle pozdrowionka.

Tomek
zawsze czarna perła  Hania CG9>CL7>CU2  2.4 i-VTEC


#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:43, 06.11.2008

Widzialem sworznie do VI na angielskim ebayu wiec pewnie sie wymienia. Jesli ktos zainteresowany to niech szuka upper albo top ball joint

#15 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:00, 06.11.2008

w Polsce tez sa dostepne:-) a co do trwalosci takiej naprawy to slyszalem ze duzo zalezy od tego jak to zostanie zrobione. Jesli zrobi to kowal to moze sie szybko rozleciec a jesli zrobi sie to na porzadnej prasie to mozna latac i latac :-) na forum hondy znalazlem pare tematow i niektorzy zrobili na tym ladnych pare kilometrow. byly opinie ludzi ktorzy zrobili od 40 do 80tys(bez ponownego zagladania) wsrod kilkunastu opini dwie byly negatywne. jak dla mnie 80 tys to sporo biorac pod uwage koszt takiej wymiany w porownaniu z cena calego wahacza. Jutro jade do warsztatu znajomego ktory sie czyms takim zajmuje i powiedzial ze musi zobaczyc wahacz i powie czy oplaca sie czy szkoda pieniedzy.




IPB Skin By Virteq