Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Sworznie górnego wahacza


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
272 odpowiedzi w tym temacie

#46 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:49, 12.02.2009

Hej!

Jak wygląda wymiana takiego sworznia? Trzeba go wybić, wykręcić, wyciąć....?

Pzdr!

#47 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:55, 12.02.2009

Hej!

Jak wygląda wymiana takiego sworznia? Trzeba go wybić, wykręcić, wyciąć....?

Pzdr!


Generalnie z tego co każdy pisze to nikt tego nie wie ;-) Każdy tylko gdyba, że można ale nie wie tak naprawdę jak albo nie jest tego pewien.
Ja nie będę kombinował i zmieniam całe wahacze. Bezpieczeństwo najważniejsze, a zmiana niepewna sworznia tego bezpieczeństwa nie gwarantuje.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#48 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 11:05, 12.02.2009

Kolega z pracy ostatnio zmieniał sworznie w Accordzie 5gen. Mówił, że polegało to na wyciśnięciu starych (na prasce) i wciśnięciu nowych. Potem tylko założenie pierścieni zabezpieczających i gotowe.

Do zobaczenia na trasie.


#49 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:16, 12.02.2009

Skoro na prasce to i tak musiał wyjąć cały wahacz...hm...

#50 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:24, 12.02.2009

woit ale zauważ że ktoś już pisał że kupił sam sworzeń i nie pasował, bo wymiary się minimalnie różniły i był to firmy Delphi.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#51 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:35, 12.02.2009

Ja żadnej części firmy innej niż 555 bym nie kupował. Chodzi oczywiście o zawieszenie. Kiedyś nawet czytałem opinię, że ta firma robi części lepsze od oryginałów.
Co do rozmiarów to trzeba mierzyć i pytać.

#52 zibi

zibi
  • Forumowicz
  • 164 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:40, 12.02.2009

Górny sworzeń zwrotnicy jest wprasowany w wahacz , najlepiej wymienić w całości z wahaczem , bo przy okazji masz też nowe simer bloki , a koszt nie jest duży , przy wymianie samego sworznia dochodzi koszt wyciśnięcia starego i wprasowania nowego .

Tu masz kompletny wahacz :
http://www.allegro.p...r_600_nowy.html

:B Pozdrowionka :B
-----------------------------------------------------------------


Niech będzie błogosławiony człowiek , który
nie mając nic do powiedzenia powstrzymuje się
od ubrania tego faktu w słowa


#53 wandzik83

wandzik83
  • Forumowicz
  • 91 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:55, 12.02.2009

jednak to wina tych sworzni w moim przypadku,kupilem same sworznie (2x36zl).moj brat pod moja nieobecnosc wymienil mi je w garazu przy uzyciu tylko kluczy. zajeło mu to od czasu podejscia do auto do momentu wkrecenia kola ok 1h. nie liczac momentu gdy musial pojechac do spawacza cos tam haftnąć (koszt 10zl). On twierdzi ze to niczego nie zagrazajacy heft. Gdy przejechalem sie autem bylem w szoku. Jak nowe:). Auto:accord V gen., koszt:82zl czas:ok 2 godz.dwie strony,mechanik: amator:)
]I-I[ [I I] ]I\I[ ]I)) //-\\

#54 witkac11

witkac11
  • Nowy
  • 1 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 03:07, 27.03.2009

Witam. Ja 40kkm temu wymienialem same sworznie w obu wahaczach, koszt 40pln od sztuki. A wygladało to tak: na podwórku podniosłem przod hani wykrecilem oba wahacze, zawiozlem do takiego warsztatu ktory zajmuje sie dorabianiem , regeneracja sworzni i podobnych historii po 3 godzinach odebralem wachacze z nowiutenkimi sworzniami,zamontowalem i tyle. Koszt operacji to 80 PLN, troche potu oraz 3 godziny "przyjemnosci" czyli dłubania przy swej hance (nowe wahacze to co najmniej 500PLN) i po 1,5 roku do wymiany mam sworzen tylko w prawym wahaczu(wiadomo zazwyczaj to prawym kolem najczesciej najezdzamy na krawezniki wiec ta strona szybciej sie niszczy) reasumujac jesli teraz wymienie 1 sworzen to na 3 sworzniach zarobiony jestem jakies 630 Pln. Moze dla niektórych to nie duzo ale ja uwazam ze warto.

#55 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:15, 27.03.2009

A wachacze masz OEM czy już były wymieniane na zamienniki?
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#56 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:02, 27.03.2009

woit ale zauważ że ktoś już pisał że kupił sam swożeń i nie pasował, bo wymiary się minimalnie różniły i był to firmy Delphi.

ja u mnie wymienialem sworznie gornego wahacza, kupilem wlasnie firmy Delhpi to i byly za duze, poniewaz nie dalo sie go wcisnac w orginalne miejsce w wahaczu. dlatego musialem lekko je przetoczyc i wtedy na prasie wcisnąć:) Robilem to 2000km temu i jak narazie wszystko jest ok:)

#57 witkac11

witkac11
  • Nowy
  • 1 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:52, 30.03.2009

A wahacze masz OEM czy już były wymieniane na zamienniki?


Nie mam pojecia czy to oryginal czy zamiennik.

#58 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:09, 06.04.2009

Chcialbym kupic jak najtrwalszy sworzen. Niestety wyboru w internecie raczej nie ma. Gdzie kupowaliscie? Co wybrac?

#59 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:35, 07.04.2009

Chcialbym kupic jak najtrwalszy sworzen. Niestety wyboru w internecie raczej nie ma. Gdzie kupowaliscie? Co wybrac?


Popytaj tutaj:

http://www.allegro.p...ude_accord.html
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#60 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:47, 07.04.2009

Chcialbym kupic jak najtrwalszy sworzen. Niestety wyboru w internecie raczej nie ma. Gdzie kupowaliscie? Co wybrac?


Wez pod uwagę to że wcale taki sworzeń zakupiony osobne nie musi pasować do wahacza :-/ I wtedy bieda.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq