Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zmieniarka cyfrowa NVOX

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#31 Kondi

Kondi
  • Forumowicz
  • 69 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:03, 21.01.2016

Może radio robi różnicę? U mnie podstawowe


  • 0

#32 tomek_tom

tomek_tom
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Sanok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:19, 22.01.2016

Ja też mam podstawową wersje radia.
  • 0

#33 tomek_tom

tomek_tom
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Sanok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:40, 27.01.2016

Po wizycie u znajomego elektryka okazało się że winnym za wszystkie problemy był przewód łączący zmieniarkę z radiem. Przeciął jeden z kabelków w tym przewodzie podłączył bezpośrednio do masy samochodu i znikły wszystkie problemy.
Może ktoś wrzucić prawidłowy schemat tego przewodu lub zdjęcia wtyczek z prawidłowo podłączonymi kabelkami lub schemat wyjścia aux w radiu i zmieniarce?
  • 0

#34 hellkit

hellkit
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Rzeszów/Krosno
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive RHD
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:54, 02.02.2016

Ile folderów zmieniarka NV1086M wam odtwarza? U mnie tylko 16, podobno to zależy od radia, ja mam Premium sound system (2p32 bodajże).


  • 0

Jak czytam forum to nagle uświadamiam sobie, że mam wszystko do wymiany...   :zoltek:


#35 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 00:19, 03.02.2016

Hej :)
Hellkit, raczej nie... 16 folderów odtwarzają wszystkie klony XcarLinka (zbudowane na tym samym układzie, czyli Yatour'y, Dexo, itd.) i podejrzewam, że ten model NVOX'a też jest oparty na tym samym chipie, w odróżnieniu do poprzedniego, który czytał 99 katalogów...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#36 nosu

nosu
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Zgierz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:58, 04.02.2016

Także mam problemy z tą zmieniarką (w wersji 1080A) - sprawdzane na 2 pendrive'ach.

- przełączenie świateł z OFF na pozycyjne włączonym radiu (zimny silnik) powoduje zawieszenie się zmieniarki - reset na zmieniarce powoduje ze muzyka zaczyna się odtwarzać ale zatrzymuje się po ok 3-5 sekundach - pomaga przełączenie na FM i z powrotem na CDC

- jeśli samochód jest ciepły zmieniarka nie ma problemów z odtwarzaniem

- po ok. 2 miesiącach użytkowania zaczęły się sporadyczne problemy z gaśnięciem auta na zimnym silniku (niezależnie od temperatury na zewnątrz) - o ile na początku było to sporadyczne, to od grudnia stało się notoryczne - gaśnięcie po ok 5-10s od odpalenia (nawet na parkingu podziemnym z temperaturą ok. +7 stopni) - i potem bardzo trudny rozruch (praktycznie niemożliwe bez podpompowania pedałem gazu i/lub pompką w komorze silnika) - nie kojarzyłem tego faktu ze zmieniarką (nauczyłem się ją resetować jak opisałem wyżej i tyle)

- w końcu wpadłem na pomysł "a co jeśli to zmieniarka robi problemy" - przed zgaszeniem auta zacząłem wyłączać radio - od 9 dni odpalam na wyłączonym - nie ma problemów z gaśnięciem (a doszło do tego, że gasł praktycznie każdego dnia tak rano w garażu jak i po pracy - pod chmurką) - nie zdarzało mu się za to zgasnąć, gdy był choć trochę rozgrzany - np. już po 5 minutach było ok.

Postanowiłem zobaczyć jak temat tej zmieniarki się rozwinął i widzę, że nie tylko ja mam z nią problemy ale chyba tylko ja tak poważne.

 

P.S. parę zdań z oryginalnego postu wykreśliłem, gdyż po 2 tygodniach spokoju objaw gaśnięcia silnika powrócił pomimo stosowania wyżej opisanych 'czarów'


  • 0

#37 KacperWWA

KacperWWA
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:55, 27.02.2016

Czesc , ja po prawie roku uzywania pendriva kupilem kabel jack-jack i podlaczylem do swojego Nvoxa i iPhonea.
Brak dzwieku w glosnikach , mial ktos z tym problem ?
  • 0

#38 desperat000

desperat000
  • Forumowicz
  • 221 postów
  • Skąd:Warszawa / LLU
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 14:03, 28.02.2016

u mnie Yatour gra z kabelka jak wyjmę pendrive/kartę, podejrzewam, że Nvox-e jest tak samo. Wyjmij kartę/pendrive i powinno grac.


  • 0

H O N D A Szybsza niż wygląda.....

 

Sreberko VII polift 2.2 i-CTDI "desperat000"


#39 chrishonda

chrishonda
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:bialystok
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:51, 28.02.2016

U mnie natomiast jest taki objaw w NVOX 1080A, ze gdy cofamy, np o 2 utwory do tylu, to potrafi skoczyc nawet o 10. Maial ktos cos takiego?


  • 0

#40 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:24, 29.02.2016

Koledzy to teraz ja podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami a propo odtwarzacza NVOX. W dniu dzisiejszym jeden znaszych forumowym kolegów zamontował mi N vox 1080A. Moje spostrzeżenia są następujące:

- działa bez najmniejszego problemu

- raz mi ko przeskoczyło samo na radio ale nie zdąrzyłem się zorientować bo to było zamieszanie na drodz ei sam nie wiem czy to nie ja przerzuciłem niechcący ale zaobserwuje to zjawisko

- Podczas przerwy między utworami lub podczas przeskakiwania na kolejną piosenkę słychadź taki delikatny szum w głośnikach oraz takie pyknięcie jak by coś przeskoczyło. Dźwiek ten zależy od głośności ustawienia na radiu notrmiast nioe słychadź go w ogole w trakcie słuchania poisenek

- i teraz 3 NAJWAŻNIEJSZE co mnie bardzo zaskoczyło. Posiadam sprzęt car audio i zawsze mojego nagrywanie płyt wyglądało tak:

sćiągałem mp3 i nagrywałem ją na płytę jako dźwięk audio. I jakoś to grało. Ale ku Mojemu ogromnemu zdziwieniu po odsłuchaniu ulubionych piosenek na NVOX jest ogromna zmiana. Radio gra o niebo głośniej, dźwięk ejst abrdzo czysty, bass bardzo głęboki. Powiem szczerze że niebo i ziemia. Ulubione kawałki zawsze słucham na maksa czyli na 40 poziomie ustaiwneia głośności i było mi jakoś mało i zacicho. nie dawało frajdy. A teraz te same piosenki ledwo daje się słuchadź na 32 jest tak głośno i tak czysty dźwiek oraz przepełniony pieknym głębokim bassem.

Ta zmiana bardzo mnie zaskoczyła. Bardzo mi się to podoba.

Jak ktoś sobie zyczył to zapraszam na odsłuch do Pruszkowa


  • 1

#41 chrishonda

chrishonda
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:bialystok
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:11, 01.03.2016

To ja mam inne spostrzezenia, dzwiek jest u mnie raczej lekko przytlumiony w stosunku to fabrycznego CD (PSS). Zgadzam sie co do tych pykniec przy przelaczaniu utworow. Teraz zastanawia mnie czy nie ma mozliwosci jakiejs regulacji wewnatrz NVOXa zeby lekko podciagnac poziom glosnosci. A moze jest taka regulacja wejscia AUX w fabrycznym radio?


  • 0

#42 KacperWWA

KacperWWA
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:35, 01.03.2016

Wyciagnalem pendrivea ale dalej brak dzwieku przy podlaczeniu aux.
Dziala Wam to w Nvoxie ?
Gosc siedzacy na infolini z dzialu serwis to jakas porazka jak probowalem uzyskac jakiejs pomocy.
  • 0

#43 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 21:12, 01.03.2016

Hej :)
Chrishonda sprawdź poziom sygnału w Twoich mp3-kach (np. programem Mp3Gain), bo pewnie tutaj leży problem...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#44 chrishonda

chrishonda
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:bialystok
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:50, 01.03.2016

Z Mp3Gain jestem za panbrat juz od dawna :-D, a takze z innymi programami od obrobki dzwieku. Wiec zdziwilo mnie troszke to co pisal Gwiazdor o tej jakosci dzwieku, audiofilem jakims nie jestem, ale u mnie jest wyraznie przytlumiony dzwiek. Te same kawalki zgrane z tego samego zrodla w postaci mp3, brzmia jednak troszke gorzej niz nagrane na plytke i odtwarzane z CD. Brak im tej dynamiki. Moze nie jest to wielka roznica, ale to juz nie jest to. Dodam jeszcze, ze funkcja Aux in dziala bez problemu, chodz sporo ciszej, pewnie zaleznie od zrodla. Jeszcze jedna rzecz, ktora mnie denerwuje to niekontrolowane przerzucanie utworow do tylu, gdy chce cofnac o np 2 kawalki. Mial ktos cos takiego?


  • 0

#45 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:54, 01.03.2016

koledzy a moze z tym dźwiekiem jest tak że. ja mam radio normalne i ono ma barfdzo zły dźwiek od początku wiec mzoe to mi troche poprawiło dźwiek dla mnie ale nie ma takigo jak te wasze radia z pss. Chodzi mi oto ze moze u mnie był tak słaby ze ja mam wrażenie ze to mi poprawiło a na waszych radiach jest dobry odbiór z automatu a to troszkę go popsłu. Sam nie wiem. Bo np u mnie płyty orginalne grały cisze niz no nagrywana płyta a teraz na sprzecie jest mega głośno czysto i z głębokim basssem. sam nie wiem co wam powiedziec


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq