Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Opinie o naglosnieniu Bose


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
32 odpowiedzi w tym temacie

#16 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:20, 18.12.2009

Co myślicie o tym?
http://www.allegro.p..._sd_gratis.html
Może ktoś by potrafił przerobić to pod bose accorda. Oczywiście żeby jeszcze trochę to tańsze było :roll:

#17 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:32, 18.12.2009

lobuz52, to jest xcarlink, bylo tym duzo na forum. Nie pasuje do VI przed liftem
Poza tym jakis drogi tutaj, w hadronie chyba 399 kosztuje.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#18 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:06, 19.12.2009

nie pasuje do VI przed liftem czy do konkretnych modeli radia? ja mam CD i szukam czegoś, oryginalna zmieniarka mnie nie urządza, a ten xcarlink coś nie teges.. jak będę klawisze zdalnego sterowania zakładał to się przyjrzę co i jak, bo to fajne rozwiązanie

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#19 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:08, 19.12.2009

ToMala, potrzebne jest prostokatne 15pinowe wejscie na zmieniarke.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#20 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:55, 19.12.2009

Co myślicie o tym?
http://www.allegro.p..._sd_gratis.html
Może ktoś by potrafił przerobić to pod bose accorda. Oczywiście żeby jeszcze trochę to tańsze było :roll:


jest gośc który robi oryginał do BOSE na okrągłe wejście - poszukaj na forum była oferta o ile pamietam była nawet cena około 420,00zł

#21 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:23, 19.12.2009

ToMala, potrzebne jest prostokatne 15pinowe wejscie na zmieniarke.

No przecież napisałem, że trzeba przerobić. Rozwiązanie dobre tylko wolałbym najpierw się upewnić, że dobrze działa zanim wydam 4stówy

#22 michael79

michael79
  • Forumowicz
  • 158 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:23, 23.01.2010

Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam pytanie na temat tego cudownego systemu BOSE w jaki wyposażony jest mój wehikuł. Nie miałem z tym wcześniej do czynienia, ale to moje cudo gra jak jamnik z przemytu. Seryjne rado nie jest zbyt wyszukane, ale gra naprawdę kiepsko. Dźwięk poprawił się nieznacznie jak zaopatrzyłem się w tą kasetkę z kabelkiem, podłączyłem palma, podkręciłem to efektami DSP, ale mimo to gra jak podróba z przemytu. Mam praktycznie tylko średnie tony, o basach można zapomnieć, wysokie są do przeżycia.

1- czy są jakieś bezpieczniki do gł. niskotonowego/wzmacniacza na tylnej półce :?: , bo mam wrażenie że nie gra.

2- radio ma dwa gniazda (nie wliczając DINa do zmieniarki) a wtyczka pod deską jest tylko jedna (ta większa), do czego ta mniejsza :?:

3- radio rozkręcone na 30 gra w miarę cicho, czy tak macie :?:

4- czy są jakieś przejściówki do tego całego BOSE, żeby można było podłączyć coś konkretnego i żeby ta "tuba" grała :?:

Wszystko sprawia wrażenie nie ruszanego i podłączonego, nie mam dokładnie jak tego sprawdzić bo zimno jak cholera, a nie mam jeszcze garażu :mrgreen:

Myślę o czymś takim :
http://allegro.pl/it...or_wroclaw.html

Niezły bajer, multi kolor (se podpasuje pod kolor deski :mrgreen: ), procesor DSP :mrgreen: , widziałem na żywo - rewelacja

#23 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:10, 24.01.2010

z Twojego opisu wynika że masz coś sknocone, moje Bose z radioodtwarzaczem 2SA1 gra według mnie bardzo ładnie. do odtwarzacza podłączone są dwie wtyczki plus okrągła zmianiarka - brak. W uzyciu sa cztery głośniki w drzwiach i sub.
Co do zastapienia kaseciaka czyms innym to własnie przed chwila dowiedziałem się że jest wśród nas ktos kto to zrobił i wszystko gra
poczytaj tutaj ja czekam na dokładny opis kolegi zak co i jak zrobić.

#24 michael79

michael79
  • Forumowicz
  • 158 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:31, 24.01.2010

Jest uszkodzone :!: Ktoś grzebał przy tych kostkach :!: Sub nie gra. Wyciągnąłem ze schowka jeszcze coś co jest prawdopodobnie zwrotnicą, tylko nie wiem czy od suba. Zaraz wrzucę fotki jeśli ktoś się zna na tym temacie to proszę o rozpoznanie co to dokładnie jest. Było wymontowane. Ma ktoś schemat do tego BOSE :?: :?: :?:

#25 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:45, 24.01.2010

cały schemat do BOSE jest w ESM

#26 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:56, 24.01.2010

cos nie jest tak z tym linkiem

#27 michael79

michael79
  • Forumowicz
  • 158 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:59, 24.01.2010

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udało się ;-)

[ Dodano: 2010-01-25, 22:45 ]
To jednak nie jest od instalacji BOSE :-) Ale gdyby ktoś rozpoznał co to jest to będę wdzięczny :-)

Z Bose historia jest taka, że ktoś bardzo fachowo kable z kostki do SUBa usiłował połączyć z tą dużą kostką , ale się poddał na całe szczęście. :k Pozostałości po swoich wypocinach owinął izolacją i schował we wnęce za popielniczką, zrobił to na szczęście na tyle przytomnie, że pewnie nie będąc pewien czy rozparcelowana kostka się do czegoś jeszcze nie przyda dokleił ją do wiązki.
Z pomocą schematów od ESMa, latarki, lutownicy, czteropaka żywca i innych mniej ważnych przyrządów udało mi się wskrzesić ten "cudowny" system BOSE :oki

Uwaga niektóre kolory kabli są inne niż na schemacie :!:

Wszystko działa, szału nie ma ale nareszcie jakoś to gra, SUB daje nawet nieźle, tylko jak łupie to mi wszystko trzeszczy z tyłu. Będzie to musiało poczekać do wiosny :-)

Jak uda mi się ogarnąć tego Kenwooda KDC-W7644UY, to spróbuję go do tego podłączyć, bo już mam pewien plan, ja się uda to zrobię manuala.

#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:26, 26.01.2010

Dorzuce swoje piec groszy :)

Przesiadlam sie z peugeot-a 607 na accorda. W pugu byl system JBL a w hani mam Bose z CD, ogolnie porownanie jednego do drugiego to obraza dla pierwszego ;)
A tak serio, to Bose jest conajwyzej dostateczny, ja sie nie zastanawiam, przy nastepnej wizycie w polsce zmieniam calosc na cos konkretnego, jak sie uda to poprosze o zrzucenie klimatronika na dol i wrzuce jakis duzego kombajna DVD z wyjsciem na lcd w zaglowki moze alpiny? do tego dobry wzmacniacz i naprawde dobre glosniki...
Jak ktos bedzie chetny to jak bede w wakacje to mu oddam te "super" cd wraz z glosnikami, zeby mogl podziwiac "brzmienie BOSE" hihi

#29 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 06:43, 27.01.2010

no to ja bardzo chętnie przygarnę Twój system BOSE, a najchętniej CD

#30 g4cek

g4cek
  • Forumowicz
  • 143 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:38, 04.11.2010

Ja mam nagłośnienie BOSE w swoim accordzie łącznie z cd w roku 1999 bo z tego mam auto to może i to grało ładnie teraz po upływie 11 lat gra bo gra ale radio alpine z dobrymi głośnikami zagra lepiej. Subufer jak dla mnie nie gra w cale takie pyknięcia jakieś nie ma mowy w ogóle o basie dobrym. Ale jak kto woli




IPB Skin By Virteq