Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Opinie o naglosnieniu Bose


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 222 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:04, 31.08.2009

Witam
Chcialem uslyszec opinie uzykownikow naglosnienia Bose w Accordzie VI gen.
Moje naglosnienie pozostawia wiele do zyczenia i dlatego przymierzam sie do jakiejs zmiany.
Obecnie mam jakies cienkie radio Kenwooda, w przednich drzwiach ktos zamontowal glosniki 16 cm (No name) i dodatkowo wylozyl matami wygluszajacymi cale drzwi. Efekt basu jest nawet niezly. W przednich slupkach zamontowane tweetery, ktore tez jakos graja. W tylnej polce zamontowane mam 2 glosniki JBL GTO 6538 3-drozne.
Naglosnienie z tego zestawu jest srednie :/ Mam wrazenie jakby gralo MONO :/
Byc moze wymiana radia znacznie zmienilaby wszystko, ale zrodzil mi sie pomysl zalozenia calego oryginalnego naglosnienia BOSE.
Nie wymagam , aby bass rozwalal mi bebenki. Oczekuje czystego, przestrzennego dzwieku z delikatnym miekkim basem i brakiem znieksztalcen podczas glosnego sluchania.
Nie jestem wymagajacy i podoba mi sie naglosnienie seryjne w wielu samochodach, ktorymi mialem przyjemnosc jezdzic.
Co radzicie?
Zmienic radio i glosniki z przodu?
Czy lepiej zainwestowac w Bose?
Czy wychodzily radia BOSE na CD lub mp3?
SUPERBIKE RULEZZ

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 21:49, 31.08.2009

do modelu 1998-2002 było BOSE z CD, ale o mp3 nie słyszałem.
Ja mam BOSE seryjne tyle że z kaseciakiem bez CD i bez zmieniarki do którego podłączam mp3. Jak na moje potrzeby jest to wystarczająco czysty dźwięk bardzo ładny bas - nie zamieniam na nic innego. I tak wszystko zalezy od jakosci nagrania.

#3 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:09, 31.08.2009

Kolego to podepnij pod to co masz wzmacniacz, ew. zmien system przedni. Ale nie marnuj kasy na bose, bo to nic specjalnego. Honda nie zainwestowalą takiej kasy, jaką kosztują w sumie dobre graty z audio. Brakuje wysokich tonów, bo w sedanach nie bylo nawet głosników wysokotonowych (odseparowanych bo moze był współosiowe - nie sciagalem tapicerki). Generalnei nic specjalnego, choć bas był przyjemny. Ale można zrobić dużo lepsze granie na tanich gratach używanych i będzie o niebo lepiej.

#4 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:56, 01.09.2009

Adas wie co mówi, mam zestaw z seryjnym wzmacniaczem, po wymianie radyjka na jakieś konkretniejsze gra to ok, ale rewelacji nie ma. Poza tym 0 sceny :eee Nie warto w to pchac kasy, lepiej zrobić coś na porządnym nie-fabrycznym sprzęcie.

Chcesz mieć dobre audio to wymien te głośniki w drzwiach na początek. Sprawdz czy wytłumienie jest konkretne i czy głośniki są na dystansach przymocowane do blachy. Tweetery masz juz w dobrym miejscu, wystarczy podmienić. iiiii nie zapomnij o konkretnym kablu bo w serii jest crap.

Jak zbudujesz scene z przodu to głośniki z tyłu możesz śmiało sprzedawać bo tylko zepsują efekt. Zostaw same maskownice i zamontuj suba z wzmacniaczem.

Potem... a potem to jeszcze można modzić i modzić... :-)

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#5 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:10, 02.09.2009

Podstawą kążdego systemu muzycznego powinien być dobry przód. Dobry zestaw 2-u drożny ze zwrotnicami i wzmacniacz to podstawa. Głosniki z tyłu ... zostaw ew dla pasażerów
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>

#6 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:29, 03.09.2009

Jeżeli kupisz wzmacniacz z filtrami dolno/górnoprzepustowymi, to może spokojnie skroić pasmo tylnich głosników na LPF i nie będą juz psuly sceny. Ja tak mialem dopuki nie kupiłem suba i bylo nieźle, choć powodowały one znacznie wiecej rezonansu równych elementów tapicerki niz sub.

#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:07, 15.12.2009

Kieruje pytanie do użytkowników accordów VI z seryjnym BOSE - interesuje mnie Wasza opinia na temat zmieniarki montowanej fabrycznie, jak się sprawuje, czy są jakieś problemy z odtwarzaniem płyt itp

#8 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:38, 15.12.2009

Ja zakupiłem na allergo pol roku temu taka zmieniarke.
Mimo ze zmieniarka jest z 1997 roku, to płyty czyta elegancko, nic nie przeskakuje,
a do lasera sie nie dotykalem, wiec moge polecic z czystym sumieniem :)

#9 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:10, 15.12.2009

Zainwestuj w dobre radio a jezeli nie jestes jakims audiofilem to przedni zestaw wymien np na system Signata

Signat Fury 216 za okolo 350 zl

ewentualnie

DLS K6 za okolo 350 zl

lub

Audio System MX 165 PLUS za okolo 400 zl

a do tego dobry wzmacniacz (np 4 kanalowy) i juz Ci hula przodek

Jesli chodzi o ceny takowych to juz zalezy od grubosci Twojego portfela.
Ja osobiscie mam (na sprzedaz) ladnego MACROMa z serii M1 ale to sa juz spoere koszta i do twojego sluchania znajdziesz tanszy sprzet ;-)

Pisze o 4 kanalowym by moc w przyszlosci z niego napedzic jakiegos suba

a polecam do delikatnego grania np

Rockford Fosgate PRIME R1S410 - okolo 300

lub jak chcesz troszke przyladowac z basikeim (ale to tez bez falowania blachy na dachu) to np jakiegos

Cerwin Vega - jgo koszty to do jakis 500 zl.

W szytkie ceny sa za nowe elementy.

Jesli natomiast chcesz obciac koszty to poszukaj czegos uzywanego np na allegro. Jednak nie polecam bo to nigdy nie wiadomo jak ktos tego uzywal. Ja np jestem zwolennikiem wygrzewania sprzetu przez siebie samego ;-)

Mysle ze to co Ci podalem to jest wystarczajace dla Twoich potrzeb ;-)

Pozdro ;-)
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#10 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 20:58, 15.12.2009

MAK, czy to wszystko proponujesz mi zamiast zwykłej zmieniarki :r
czy to może propozycja dla kogoś innego


PostWysłany: Dzisiaj 17:07 Temat postu:
Kieruje pytanie do użytkowników accordów VI z seryjnym BOSE - interesuje mnie Wasza opinia na temat zmieniarki montowanej fabrycznie, jak się sprawuje, czy są jakieś problemy z odtwarzaniem płyt itp


#11 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:01, 15.12.2009

no tak :k

To se wybieglem przed szereg :mrgreen:
Pisalem do autora tematu by podac mu alternatywe dla bose ;-)
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#12 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 21:07, 15.12.2009

:r no tak mogłem założyć nowy temat - sorki za zamieszanie.
niech juz tak zostanie - proszę o opinie na temat
oryginalnej zmieniarki w accordach VI

#13 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:17, 15.12.2009

Jarek, moje zdanie jest takie, że w zmieniarce jakoś tak szybko się brudzą CD i zaczynają się "zacinać" (nie miałem wcześniej zmieniarki tylko radio z MP3 ale było 1000 razy lepsze niż ta zmieniarka, może zmieniarki tak mają). W końcu każdy krytykuje to BOSE ale każdy porównuje BOSE do dzisiejszych sprzętów ale pamiętajmy o tym, że BOSE w VI gen. jest z 99 roku.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#14 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 21:21, 17.12.2009

dzięki za info odnośnie jakości zmieniarek.
Jeszcze mam jedna prośbę - bardzo proszę o podanie typu zmieniarki / np MC370PO/ z accordów 1999-2002 najbardziej mnie interesują zmieniarki w połączeniu z radiem 2SA1

#15 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:25, 18.12.2009

Poniższe zmieniarki będa pasować. Ważne, aby miały w tyłu okrągłą 8-pinową wtyczke.

http://www.allegro.p...da_orginal.html
http://www.allegro.p...bel_okazja.html




IPB Skin By Virteq