Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Dolot K&N czy TezoR ???

VI

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
354 odpowiedzi w tym temacie

#31 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:23, 17.11.2008

Jak widac wyzej. U jednych placi sie za firme u drugich za dobry material i wykonanie i skutecznosc. Osobiscie wole renomowane marki, kwetsia budowy stozka, jego wielkosci, przepustowosci, materialu z jakiego jest rura wykonana jej scianek wewnetrznych i wymiarow. Zreszta komputer i tak sobie sam ustala odpowiednia mieszanke przy zauwazeniu wiekszej dawki powietrza. Poza tym nasze silniki sa wieksze i 16V wiec przyrost lub wykresy moga wygladac podobnie zadowalajaco, choc nie zawsze.

[ Dodano: 2008-11-17, 14:26 ]
Pomysle nad tym, zeby sie zmierzyc jakos teraz, gdyz licze na to ze caly komplet Greena dostane wtorek - sroda. Codziennie przejezdzam kolo hamowni wiec moge jakos zajechac jak bede mial chwile. Ostatnio mam troche wydatkow wiec zalezy ile zawolaja za pomiar, bo z tego co wiem oni wolaja troche za duzooooooooooo, bo slyszalem o 500zl :-x sprawdze

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#32 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:52, 17.11.2008

ja tam sie na tym nie znam, mi sie tylko wydaje ze czy kupisz K&N czy Greena, Tenzora to bedzie to jeden czort... to sa tak niewielke przyrosty mocy ze pewnie mieszcza sie w granicach błędu.
Ja chyba zamowie tego K&N... jest dosc tani, firma sprawdzona i dobra, wiec raczej można jakos na nich polegac.

#33 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:11, 17.11.2008

Zaryzykuj - to nie boli :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#34 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:23, 17.11.2008

dokladnie na koncu tej gumowej rury, poprostu zdjąc tą platikowa puszke co osłania teraz nasz standardowy filtr i założyc stożek.
Wiecie ze ja kombinuje :-D i ciagle cos wymyslam, ale jak sami widzicie temat dolotu jest rozległy, a skoro chodzi tylko o dzwiek to po co przepłacać ? w przyszłości mozna sobie taka rure samemu zrobic, przeciez to nic trudnego, ta w sklepie pewnie sie niczym nie rożni od takiej co sie zrobi.
Ja narazie sobie tak gdybam, ale skoro rezonator tlumi nam dzwiek, to po co go wyrzucać można go porpstu przestać wykorzystywac poprzez założenie stożka, różnica polega na tym, że dokładasz stożek do oryginalej gumowej rury a nie do aluminowej ktora jest sprzedawane w komplecie CAI.

ewentulanie kupie zaraz tego k&n co dałes kiziol na poczatku tego postu



Grzesiek... gumowa rura nie ma gładkiej powieżchni = dzwięk będzie nieco inny.. slabszy.

Jeśli kto chce podejść do sprawy kompleksowo ja z czystym sumieniem polecam komplety dolot K&N typhoon :)

#35 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:29, 17.11.2008

polecam komplety dolot K&N typhoon :)


a mozesz podac konkretny namiar na taki dolot :?:
:-D

#36 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:35, 17.11.2008

ale to 1000zl na dolot :mrgreen: a teraz sieta ida... sylwester... na chorobwym bylem wiec 80% mi placa :cry: ciezki ten grudzien...

#37 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:42, 17.11.2008

Wiec 1000zl a 600zl to roznica prawda :?: zreszta zrobicie jak bedziecie uwazali ;-)

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#38 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:44, 17.11.2008

600 za Greena, a 350 za K&N tez :-D

#39 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:44, 17.11.2008

Jeśli miałbym brać to raczej ten tani K&N, bo GREEn dla mnie zdecydowanie za głośny.

Łukasz 500 zeta za hamownie to jakiś kosmos, niemożliwe, bo na hamowni VTG biorą ok 200 zeta a Blade płacił gdzieś tam w Wawie 100 zeta.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#40 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:56, 17.11.2008

Nieraz nawet robią promocję i można ustawić się nawet za 50zł :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#41 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:06, 17.11.2008

Panowie rozwieje waszą dyskusje Green ma aluminiową rurę i jest ona tylko do ATR ale można ją stosować w innych Accordach. Ten k&n o którym mówi Grzesiek ma bardzo małą średnice rury+ mały stożek. Po za tym z tego co wiem to k&n daje bardzo suche powietrze ( te z niskiej pułki ) Dolot Blada jest także dedykowany do ATRa. Co do głośności to nie oszukujmy sie nie będzie aż tak głośno jak np. u mnie bo jest mniejszy pobór powietrza.
Wybierając filtr typu ten k&n za 200 proponował bym wkładkę i tak będzie to samo. Co do tych z allegro to chyba każdy zna odpowiedź cena = jakość ( a no i są uniwersalne czyli max do Daewoo

#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:19, 17.11.2008

Mlody wrzucilbys fotke jak wyglada dolot GREEN-a :-D

#43 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:23, 17.11.2008

Trujson, tu masz porównanie mojego dolotu i Blada
http://www.accordklu...topic.php?t=816
Bo wiesz nie chce tu zdjęć ładować jak już są na forum Pozdro

#44 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:32, 17.11.2008

Trujson, tu masz porównanie mojego dolotu i Blada
http://www.accordklu...topic.php?t=816

Dzieki :ok

#45 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:35, 17.11.2008

Dołączona grafika

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:





IPB Skin By Virteq