Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Dolot K&N czy TezoR ???

VI

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
354 odpowiedzi w tym temacie

#61 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3,396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:48, 17.11.2008

Dzieki za wyjasnienie.
ale jeszcze jedno mnie nurtuje. Gdzies wyczytalem, ze w tej puszce powstaja zawirowania powietrza, aby odrzucic na boki, czy gdzies, ewentualne wieksze czastki. Tutaj beda walic prosto w filtr?
Czy to jakas bzdura byla z tym co wyczytalem? :-)

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#62 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:04, 17.11.2008

A więc tak to zdjęcie pochodzi z amerykańskiej strony green. U mnie jest dolot od dołu poprowadzony i nie ma problemu z zimnym powietrzem. Poza tym w ATRach jest duzy napływ zimnego powietrza na silnik i jeszcze sie nie spotkałem z tym by przy filtrze było ciepłe powietrze. Jeśli chodzi o zabrudzenia stożka a zwykłego filtra to są zupełnie inne konstrukcje z innych materiałów wykonane. Poza tym Blade tak i ja nie mamy z tym problemu.
U mnie jest ta różnica że filtr jest dłuższy i głośniejszy. Jeśli chodzi o konserwacje to nawet dziecko by wyczyściło stożek.

#63 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:09, 17.11.2008

Zastanawia mnie tylko czy Weather Shield K&N bedzie pasowal do Greena, bo mam watpliwosci skoro K&N jest gabarytowo mniejszy od stozka Greena, chyba ze sa rozne rozmiary :-)

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#64 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:10, 17.11.2008

A ja mam pytanie po co ci ona??

#65 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:34, 17.11.2008

Zaczne od konca:
-przy silnikacgh turbo jak sobei znajdziesz gdzies na necie w kazdym zauwazysz stozek, im wiecej powietrza tym lepiej,
-powietrze nie jest gorzej filtrowane ale czesciej trzeba go czyscic specjalnym preparatami, tzw nawilzanie,
-jak przyjrzysz sie dokladnie temu zdjeciu to pod stozkiem jest doprowadzone zimne powietrze ze strefy zderzaka, poza tym dodatkowo wpada do komory silnika powietrze przez nasze grille, powstaja pewne miejsca zawirowan powietrza, inaczej bys mial gotowanie sie silnika jak by sie tam nie dostawalo powietrze.
Tam pod stozkiem jest rezonator w VIgen ktory zwykle sie usuwa w tym przypadku i mozna sobie wlasna rurke poprowadzic z dolu.


Ja pozole sobie nieco się nie zgodzić :D

1. Stożek trochę słabiej filtruje od zwykłej stockowej wkładki. Po to sie go nawilża żeby łapał lepiej te małe syfki :) A jak zarzuci się weather shield to jest bajka => U mnie po 5 mies filtr był czysty tylko "skarpeta" (weather shield) była do umycia pod kranem ;)

2. Jak stoisz na swiatłach filtr łapie ciepłe powietrze wręcz gorące => moc spada na bank. Zwróc uwage ze grill jest tak zbudowany ze tylko jego połowa przepuszcze powietrze - reszta jest zatkana ATR'a ma identycznie. Większość powietrza wpada od spodu. Czemu tak jest - tego nie wiem. Ale zobaczcie jak jest zrobiona Integra => Tam nie ma grilla! A silnik to 1.8 189KM? Jakos tak ;)

Na pewno mozna wywalić prawe swiatło p.mgielne i wrzucić rure która doprowadzi to powietrze ale...po co? Jak mozna od początku je lapac z "bezpiecznego" miejsca w zderzaku ktore nawet nie wie ze 20cm dalej za scianą jest jakiś gorący potwór :mrgreen:

Co do rezonatora... Jaki on tutaj ma związek? Przeciez rezonator przy takiej instalacji (rura ze stożkiem) nie doprowadza powietrza ;) Przy seryjnym dolocie powietrze jest zaciągane tek:

Przepustnica => gumowa rura => air box z filtrem => rezonator => "peryskop" za prawym reflekotrem (potencjalnie cieple powietrze)

Sam rezonator jest zamkniętym "pudłem" z dziurą od góry prze która wpada i wylatuje powietrze :)

Tyle z mojej strony ;)

#66 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:38, 17.11.2008

I na tym można zakończyć. Blade wyjaśnił wszystko w temacie swoim wypracowaniem :mrgreen: . Dodam ze ja mam nawiew bo nie mam halogenów :-P

#67 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3,396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:46, 17.11.2008

Blade, bardzo ladnie to wszystko wylozyles ;-)

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#68 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:59, 17.11.2008

OK Blade masz racje, ale ja nie pisalem ze w ukladzie ze stozkiem rezonator doprowadza powietrze, moze zle sformulowalem bo tak odebtrales, ale mi chodzile ze jest rezonator pod stozkiem ktory sie demontuje jak montujemy stozek i robi sie dziura po nim i jest dojscie do zderzaka czyli jednymi slowy juz przez ta dziure po rezonatorze wpada powietrze z dolu :-) a reszta sie zgadzam :-) wyjasnilem :-)

[ Dodano: 2008-11-18, 00:07 ]
A nie zgodze sie ze stozek troche slabiej filtruje i odsylam:

http://www.greenfilt...info_green.html

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#69 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:11, 18.11.2008

Panowie znalazłem coś takiego. Co o tym sądzicie - dałoby radę ??

http://moto.allegro....rd_prelude.html
http://moto.allegro....98.html#gallery
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#70 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:40, 18.11.2008

fajne, kuszace bo jest to dlugi dolot, ale zobacz ile maja negatywów :-(

#71 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:51, 18.11.2008

No faktycznie i jeszcze ciekawe czy pasują idealnie ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#72 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:20, 18.11.2008

cos mi sie wydaje ze oni troche lipe sprzedaja....

#73 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:42, 19.11.2008

I widzicie, sami sobie odpowiadacie na zadane przez siebie pytania :db ale szczerze wam powiem ze wyglada to zacnie, ale watpliwe dla mnie jest tego przypasowanie, cos mi sie jakos zdaje ze byly by problemy z zamontowaniem tego. Poza tym gdyby ta puszka byla Carbonowa, bylo by to o wiele drozsze, bo z tego co widze puszka jest sporych rozmiarow a za taki kawalek carbonu, kosztowalo by to wiecej. poza tym dolot CDA BMC ktory ma mniejsza puszke carbonowa kosztuje z 1000zl :-)

[ Dodano: 2008-11-23, 02:03 ]
Green pod TypeR pasuje do CG8, takze jak komus nie jest szkoda wydac 593zl za dolot Greena tak jak mi to polecam :mrgreen:

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#74 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:06, 24.11.2008

A tu można posłuchać jak brzmi Green http://www.accordklu...p?p=12568#12568

#75 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:54, 26.11.2008

No to nagrajcie w koncu ;-) szybciuchem... :-) pozdro i przynajmniej ja czekam z niecierpliwoscia, chociaz to juz za 2 dni moja bedzie ryczala Green-em dedykowanym pod TypeRa 8-) montaz i heja, szybki filmim, tez wstawie :-)

A co do dolotu jaki kombinujecie czy K&N czy TenzoR, to ja bym obstawial z tych dwoch Green-a :mrgreen: hehe, tzn tak jak wyzej napisalem, niedlugo go zmontuje i wtedy powiem wam co i jak, bo ten dolot Green Speed'r jest pod TypeRa, pakuje go do mojej CG8, cena to 593zl z przesylka juz wiec nie jest jakas wygorowana. Poza tym Mlody na tym zestawie lata, sprawdzil czy pasuje z Sethem dolot z Type pod CG i jest git.

wlaśnie czym on sie rózni od standardowego stożka?




IPB Skin By Virteq