Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Instalacja LPG Lovato sekw. z funkcja dotrysku paliwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#16 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 09:34, 28.02.2013

Auto serwisujesz jak na dotychczasowych zasadach. Dochodzi koszt wymiany filtrów, czyli jakieś 30zł co 10tys km.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#17 hecol

hecol
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Krakow
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:225
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CDI
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 09:38, 28.02.2013

Jeśli serwisuje accorda bez zmian to ok, bo byłem ciekaw czy tak jak u innych dużo szybciej padają świece, przewody i cewki z racji LPG.


To wymienia się częściej w samochodzie z LPG:

Przewody zapłonowe
W autach z instalacją sekwencyjną LPG objawy zużycia są niezauważalne.
Wymiana: co 30 tys. km.
Koszt: od 80 do 350 zł.

Świece zapłonowe
W silnikach z LPG do przeskoku iskry potrzebne jest wyższe napięcie prądu, co przyśpiesza zużycie świec zapłonowych. Auta z instalacją mieszalnikową zaczynają „strzelać”. Pozostałe pracują nierówno.
Wymiana: co 30 tys. km.
Koszt: od 25 do 100 zł.

Cewki zapłonowe
W autach z LPG cewki zapłonowe pracują pod dużym obciążeniem, ponieważ muszą wytwarzać wyższe niż zwykle napięcie. Zazwyczaj skraca to nieco ich żywotność. Objawem zużycia jest nierównomierna praca silnika.
Wymiana: po zużyciu.
Koszt: od 50 do 1200 zł.

Pompa paliwa
Współczesne instalację LPG działają tak, by nie przeciążać przesadnie pompy paliwa. Jeśli jednak pompa jest zanurzona w baku, a kierowca systematycznie jeździ na „rezerwie”, pompa będzie się przegrzewać i dość szybko się zużyje.
Wymiana: po zużyciu.
Koszt: od 120 do 800 zł.


  • 0

Accord VIII   2.2 i-Dtec 2009


#18 czyzaczek

czyzaczek
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:07, 28.02.2013

Haha, pewnie to wziąłeś z jakiegoś motoru albo innego Auto Świata.....

do przeskoku iskry potrzebne jest wyższe napięcie prądu ...... to fascynujące stwierdzenie.. gaz to niby utrudnia???


W autach z LPG cewki zapłonowe pracują pod dużym obciążeniem, ponieważ muszą wytwarzać wyższe niż zwykle napięcie. ^^


Pompa paliwa .... Jeździj z połową baku :P



Pozdrowionka :]
  • 0
Always Honda.... VFR 800 + Accord VII....

STAG 300ISA2+Zavoli S+HANA H2001 Green

#19 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 11:24, 28.02.2013

Haha, pewnie to wziąłeś z jakiegoś motoru albo innego Auto Świata.....

do przeskoku iskry potrzebne jest wyższe napięcie prądu ...... to fascynujące stwierdzenie.. gaz to niby utrudnia???


W autach z LPG cewki zapłonowe pracują pod dużym obciążeniem, ponieważ muszą wytwarzać wyższe niż zwykle napięcie. ^^






Pozdrowionka :]


Zanim zaczniesz wyśmiewać- polecam lekturę fachowej literatury na temat silników zasilanych LPG. Zresztą sam sobie odpowiedziałeś właściwie... Stwierdziłeś, że cewki muszą wytwarzać wyższe napięcie...a dlaczego? Pomyśl, poczytaj i odpisz...
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#20 hecol

hecol
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Krakow
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:225
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CDI
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 11:25, 28.02.2013

wzialem to z forum fiata :D


że cewki z LPG szybciej padają to mogę uwierzyć bo u kumpla w Audi też całkowicie padły, a ma od kilku lat auto na LPG i często na forach się przewija temat cewki + LPG

[ Dodano: 2013-02-28, 11:30 ]
jaki max zbiornik LPG Wam wchodzi w accordach VII sedan w koło zapasowe ? czytałem, że 43 L / czyli 34 L gazu, a to by wychodziło tankować co ok. 300 km przy spalaniu 10-11l.... zasięg prawie jak na prądzie :D

max zbiornik w kolo w sedanie Accord VII to 43 L ? czyli wchodzi 80% gazu 34 litrów ? nie da się zgrabnie jakoś większej pojemności wmontować ? trochę mnie martwi tankowanie co 300km, prawie jakbym na prądzie jeździł :D
  • 0

Accord VIII   2.2 i-Dtec 2009


#21 czyzaczek

czyzaczek
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:27, 28.02.2013

Zanim zaczniesz wyśmiewać- polecam lekturę fachowej literatury na temat silników zasilanych LPG. Zresztą sam sobie odpowiedziałeś właściwie... Stwierdziłeś, że cewki muszą wytwarzać wyższe napięcie...a dlaczego? Pomyśl, poczytaj i odpisz...


Szanowny kolego, a Ty czytaj ze ZROZUMIENIEM, bo to jest akurat cytat z powyższego postu z "forum Fiata"...


Może i troszkę leniwy jestem że bez cudzysłowów, ale już Twoje wiara w to, że tylko Ty potrafisz wyłapać sprzeczności a Inni muszą być tępi i pisać bzdury jest Godna pozazdroszczenia....
  • 0
Always Honda.... VFR 800 + Accord VII....

STAG 300ISA2+Zavoli S+HANA H2001 Green

#22 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 12:37, 28.02.2013

Szanowny kolego, skoro coś cytujesz to rób to w sposób taki jaki jest przyjęty na tym forum. Inaczej nie bardzo wiadomo co jest czym czego i o czym piszesz a co jest tylko przytoczeniem z innego forum. I po co od razu takie mocne słowa "tępi" i "pisać bzdury". Spokojnie, jestem tutaj nie od miesiąca tylko trochę dłużej i zawsze będę piętnował takie posty w których trzeba domyślać się o co chodzi.
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#23 hecol

hecol
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Krakow
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:225
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CDI
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 12:51, 28.02.2013

spokojnie, tak jak napisalem w szybciej padające cewki z LPG można wierzyć bo są ku temu podstawy i sam znam taki przypadek z Audi


co do zbiornika w kole to max w sedanie wchodzi 43 L czyli 34-35 litrów ? czyli zasięg 300-330km na gazie, troche mnie przeraża ale wielkiego zbiornika w bagażnik nie wrzucę :k
  • 0

Accord VIII   2.2 i-Dtec 2009


#24 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 12:58, 28.02.2013

tak jak napisalem w szybciej padające cewki z LPG można wierzyć bo są ku temu podstawy i sam znam taki przypadek z Audi

no to w audi tak może być ale ja wiem że w accordzie spokojnie 100 tysi wytrzymują cewki wiec takie coś jest mega mało wiarygodne. no chyba że jakiś debil gazownik podpina + stacyjki pod cewkę to tak szybko szlak ją trafi.
pegal, czyzaczek,
a tak pozatym ochłońcie panowie trochę.. zeby nie było że podziele po sztuce czerwonego na pogodzenie się :mrgreen:
  • 0

#25 czyzaczek

czyzaczek
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:58, 28.02.2013

Pegal :B Spoko, też się niepotrzebnie wzbudzam :ok


Co do zbiornika, przejrzyj ten temat : http://www.accordklu...pic.php?t=30139

Widzę tam nawet 52L :]


Co do świec i cewek. Znam te opinie, ale uważam, że świece i cewki muszą mieć wysoką sprawność (dlatego częstsze wymiany) do prawidłowej pracy na LPiDżi a nie wyższe napięcie, ponieważ trudno wyobrazić sobie, że cewka przystosowana do określonych parametrów nagle musi pracować na wyższych..



O ho ho... widzę że WOLEK czuwa i był troszkę szybszy :ok
  • 0
Always Honda.... VFR 800 + Accord VII....

STAG 300ISA2+Zavoli S+HANA H2001 Green

#26 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 13:03, 28.02.2013

http://www.youtube.com/watch?v=leloUGk-Zec


ja zawsze na straży gazociągu.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

na spokojnie zakładasz gaz i dobrze spinasz elektrykę i nie ma prawa paść cewka po 30 tyś km. świece do K20A6 zakładasz NGK i co 30 tyś km zmieniasz je. dodatkowo co 15 tyś km regulacja zaworów i tyle w tym temacie serwisu VII na LPG

[ Dodano: 2013-02-28, 13:07 ]
i jeszcze żeby było jasne w CM1 czyli trumnie da sie spokojnie założyć większy zbiornik. trzeba tylko zawias klapy bagaznika wywalic i ten mechanizm co tam jest i wchodzi właśnie 52L (jak bym miał trumniaka już by tam taki siedział)
  • 0

#27 hecol

hecol
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Krakow
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:225
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CDI
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 13:14, 28.02.2013

w trumnie może i wejdą 52l ale my mowimy o sedanie gdzie max to chyba 43L a to daje zasięg tylko 300-330km na lpg

[ Dodano: 2013-02-28, 13:15 ]
apropo rzeczy które w innych markach często po LPG padają, to jeszcze jak jest z kwestią sondy lambda i katalizatora w naszych Accordach VII ? też mocno na LPG trzymają ? :-)
  • 0

Accord VIII   2.2 i-Dtec 2009


#28 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 13:28, 28.02.2013

hecol, moja VII ma ponad 200 tysi. na LPG jest od 110 tys km i mam kata i OEM sonde wiec spokojnie
  • 0

#29 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 23:08, 28.02.2013

Generalnie to te bajki z wymianą wszystkiego po kolei przez LPG wzięły się z tego, że gazownicy lubią zbywać klienta gdy przychodzi coś poprawić na gwarancji, zwalając winę na wszystko w samochodzie poza instalacją gazową. Gadka zazwyczaj wygląda tak, że musisz wymienić kable, świece, wyregulować zawory, zmienić olej, wyczyścić klemy, albo wymienić akumulator, a w zasadzie to cały silnik :lol:
Przyjedziesz z jakąś niewielką usterką typu szarpanie i gadka od początku ;-) A potem niekumaci ludzie stwarzają takie opinie, że na gazie to trzeba częściej coś wymieniać niż tankować.
  • 0

#30 czesio29

czesio29
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Nowy Dwór Mazowiecki
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:37, 18.03.2013

Panowie ja sekwęcje mam 3 rok, przejechałem na instalacji gazowej Lovato Smart 45tys km i jest ok. Instalacja nie ma tego czujnika cieczy w reduktorze ale i tak śmiga. Moja Honda 1.8 jeździ bardzo fajnie. spalanie to średnio 10 litrów, zdarza się ze jesli jeżdzę przepisowo spada nawet do 8,5 -9. Jak jeżdzę 150km/h to spalanie 11,5 -12l/100km to nie dużo. Własnie bd wymieniał filtry bo juz czas. Instalacja jak narazie sprawuje sie dobrze, więc moge polecić. Instalację miałem zakładaną Na Modlińskiej w warszawie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq