Skocz do zawartości


RODO w HAKP

CB - kilka pytań


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
23 odpowiedzi w tym temacie

#16 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:33, 31.05.2012

Ad. 1. Schowek to dobre miejsce, niektórzy trzymają w schowku podłokietnika, a niektórzy luźno pomiędzy ręcznym hamulcem a schowkiem podłokietnika (czyli nad schowkiem gdzie wkłada się napoje). Spotkałem się jeszcze z dwoma innymi miejscami gdzie radio się trzyma w schowku na drzwiach kierowcy lub jest przyklejenie na rzep do ścianki obok nóg (mniej więcej na wysokości schowka pod radiem).

Ad. 2-4. Tu już co kto woli, ważne aby radio miało ASC i Hi-cut i żeby Ci pasowało do wybranego przez Ciebie miejsca. Jeśli chodzi o odbiór 2-5 km to poręczna i mała 72 cm antena w zupełności Ci wystarczy. Jeśli nieco dalej to szukaj 100 cm.

#17 peter1987

peter1987
  • Forumowicz
  • 107 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:11, 31.05.2012

http://www.accordklu...opic.php?t=2110
http://www.accordklu...opic.php?t=3205

Tu masz tematy o montażu CB.

Ja teraz też będę kupował zestaw i powiedzcie jakie radyjko polecacie?
Ma dobrze odbierać :-)
Do 500 zł powiedzmy...

#18 Wydobywczy

Wydobywczy
  • Forumowicz
  • 516 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:17, 01.06.2012

peter1987, czytalem te tematy :-) ale dzięki.
Ale mnie raczej interesowało czy są radyjka które się wpasują pod napęd DVD w ta małą wnękę pod nim.
Pogadałem troche z kumplami w pracy odnośnie anten i chciałbym zapytać was:
w jaki sposób waszym zdaniem najlepiej zamontować antenę w sedanie VII gen. ?

#19 peter1987

peter1987
  • Forumowicz
  • 107 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:41, 01.06.2012

Farban mogę Ci podpowiedzieć że ja u siebie mam radyjko Lafayette Atena zlokalizowane w schowku pod radiem. Akurat model o tych wymiarach tam się zmieści tylko trzeba wywiercić w schowku z tyłu otwór żeby wtyczka się zmieściła. W takim układzie schowek się zamyka, całe radyjko z gruszką się mieści. Wadą tego rozwiązania jest konieczność demontażu schowka ale znajdziesz instrukcje na forum jak to zrobić. Zasilanie radia mam wpięte do gniazda w podłokietniku (kabel poprowadzony od schowka pod radiem, dalej pod popielniczka i wychodzi przy schowku. Jak chcesz to mogę wrzucić foty. Dodam jeszcze że radyjko przynajmniej w dieslu nie zbiera żadnych zakłóceń od silnika itp.


ja u siebie mam radyjko Lafayette Atena zlokalizowane w schowku pod radiem.


u siebie w taki sam sposób mam zamontowane radyjko tej samej firmy czyli Laffayette z tym, że model Zeus Pro, z tego co widzę ma więcej funkcji niż Atena i całkiem dobrze działający ASQ. Zasilanie mam podpięte do gniazda zapalniczki od spodu dzięki czemu gniazdo jest wolne.


link do tematu:
http://www.accordklu...pic.php?t=31031

Ogólnie zmierzyć schowek a potem patrzeć na wymiary radyjek - często podane w sklepach internetowych czy na allegro, czy w google)

#20 Jasim

Jasim
  • Klubowicz
  • 292 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:10, 04.06.2012

Witam, ja mam antenę na podstawie magnetycznej i stawiam ją na środku pokrywy bagażnika. Używam radia sporadycznie na trasach więc mam antenę Sirio Turbo 2000 1.5m. Na codzienne użytkowanie polecam antenę Sirio Turbo 800 ma wysokość 70-80cm do tego jest łamana możesz ją ustawić pod dowolnym kątem, a jak będziesz chciał mieć dobry zasięg to stawiasz ja na dach.

Jasim


#21 wojtekS

wojtekS
  • Forumowicz
  • 173 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:57, 04.06.2012

Ja nabyłem tak setup:

- antena President Vermont: wygląda jak radiowa, wywaliłem sobie dziurę fi 10 w dachu w tym celu (nie przerażało mnie to):

Dołączona grafika

- radio Lafayette Venus: zamontowane pod kolumną kierowniczą (tam, gdzie jest miejsce fabrycznego alarmu - na wewnętrznej stronie osłony nad kolanami, przedłużką z zestawu idziemy do schowka, w schowku przyłacze mikrofonu. Jak jedziemy to mikrofonogłośnik mamy wyjęty, jak stajemy to chowamy go do schowka. Na drugim zdjęciu widac o co chodzi, z tym, że u mnie te złacze jest w podłokietniku jak wspomniałem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

REWELACJA jak dla mnie. Bardzo dobre filtry ma te radio.

Oczywiście, zasięg nie będzie taki jak na antenie 2 metrowej, ale zyskujemy całkowitą dyskrecję oraz - na czym mi zależało najbardziej - unikamy cyrku z chowaniem / demontowaniem.

#22 Wydobywczy

Wydobywczy
  • Forumowicz
  • 516 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:20, 06.06.2012

wojtekS, to jest chyba coś dla mnie;) poszukam tego radia. ;-) tyle ze ja wolał bym nie dziurawić autka tylko gdzieś ładnie przeprowadzić kabelek i zabudować antenę na klapie bagażnika.

#23 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:08, 07.06.2012

Jak postawisz antenę na bagażnik a do tego jest krótka strasznie stracisz na zasięgu.

#24 pniok76

pniok76
  • Forumowicz
  • 468 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:38, 07.06.2012

witam ja mam najzwyklejszą antene długości 1m.Jest na magnesie na tylnej klapie.Zasięg mam 12km sam jestem w szoku.Moim zdaniem dobrze jest mieć antenę w takim miejscu żeby żucała się w oczy innym kierowcom wyposarzonym w cb radia.Dzięki temu ktoś bez problemu cię zauwarzy i będzie mógł wywołać,i odwrotnie ty też takiego kogoś widzisz i wiesz że jest wyposażony w taki sprzęt.A przecięż to jest poto aby pomagać sobie nawzajem.W weekand kiedy jest mało tirków na drogach naprawdę trzeba dobrze wzrok nieraz wytężać aby dostrzedz na jakimś autku antenę cb i spytać o drogę.Moim zdaniem cb radio powinno być obowiązkowym wyposarzeniem każdego samochodu,tak jak gaśnica




IPB Skin By Virteq