Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

ACCORD VII a montaż CB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 farban

farban
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:z nienacka
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:52, 25.03.2012

Witam szanownych kolegów,

Mam problem z wyborem miejsca dla umocowania CB radia, w moim accord VII 2006r, przejżałem tematy które są na forum, niestety nic ciekawego nie znalazłem, jeśli by była opcja wrzucenia zdjęc swoich instalacji CB w swoich Haniach ;) z góry dzięki

Pozdrawiam
Farban
  • 0

#2 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 18:40, 25.03.2012

Ja mam podobny problem i cb mam miedzy fotelem pasarzera a podlokietnikiem wsadzony
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#3 Michal_305

Michal_305
  • Forumowicz
  • 98 postów
  • Skąd:Lubotyń/Antwerpen
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:49, 25.03.2012

ja kolego radia używam sporadycznie i nie chciałem nic dziurawić w tapicerce więc wrzuciłem radyjko do podłokietnika....jest na tyle nieszczelny, że dźwięk jest wyraźny...czasem podpinam zewnętrzny głośnik ale da się bez niego normalnie funkcjonować...
  • 0

#4 ZbyszekS

ZbyszekS
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Kraków / Proszowice
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Sport
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:05, 25.03.2012

U mie jeździ pod schowkiem po lewej stronie poniżej kierownicy a gruszka w kieszeni drzwi kierowcy. Montaż prymitywny, ale wymagał tylko 2 niewielkich otworów w dolnej obudowie deski rozdzielczej.
Cały czas mam w planie montaż w schowku nad popielniczką - któryś z kolegów na formu prezentował takie super rozwiązenie - ale wiadomo, prowizorka najtrwalsza.
  • 0

Pozdrawiam, Zbyszek

był: Accord CL7 Comfort 2004 Royal Ruby Red , jest: Civic FK2 Sport 2015 Brilliant Sporty Blue


#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:12, 25.03.2012

Kolego nie chciało się użyć opcji :szukaj:
http://www.accordklu...opic.php?t=3205
http://www.accordklu...opic.php?t=2110
  • 0

#6 farban

farban
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:z nienacka
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:36, 25.03.2012

Kolego nie chciało się użyć opcji :szukaj:
http://www.accordklu...opic.php?t=3205
http://www.accordklu...opic.php?t=2110



Kolego pisałem wyżej że przejżałem te tematy niestety nie jestem nimi zainteresowany, więc skąd te złośliwości?


pozdrawiam
  • 0

#7 olek1305

olek1305
  • Forumowicz
  • 404 postów
  • Skąd:NWW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:55, 26.03.2012

Farban mogę Ci podpowiedzieć że ja u siebie mam radyjko Lafayette Atena zlokalizowane w schowku pod radiem. Akurat model o tych wymiarach tam się zmieści tylko trzeba wywiercić w schowku z tyłu otwór żeby wtyczka się zmieściła. W takim układzie schowek się zamyka, całe radyjko z gruszką się mieści. Wadą tego rozwiązania jest konieczność demontażu schowka ale znajdziesz instrukcje na forum jak to zrobić. Zasilanie radia mam wpięte do gniazda w podłokietniku (kabel poprowadzony od schowka pod radiem, dalej pod popielniczka i wychodzi przy schowku. Jak chcesz to mogę wrzucić foty. Dodam jeszcze że radyjko przynajmniej w dieslu nie zbiera żadnych zakłóceń od silnika itp.
  • 0

#8 michal_n

michal_n
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:śląskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:32, 26.03.2012

ja u siebie mam radyjko Lafayette Atena zlokalizowane w schowku pod radiem.


u siebie w taki sam sposób mam zamontowane radyjko tej samej firmy czyli Laffayette z tym, że model Zeus Pro, z tego co widzę ma więcej funkcji niż Atena i całkiem dobrze działający ASQ. Zasilanie mam podpięte do gniazda zapalniczki od spodu dzięki czemu gniazdo jest wolne.
  • 0

so Have a nice day :)


#9 farban

farban
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:z nienacka
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:06, 26.03.2012

ja u siebie mam radyjko Lafayette Atena zlokalizowane w schowku pod radiem.


u siebie w taki sam sposób mam zamontowane radyjko tej samej firmy czyli Laffayette z tym, że model Zeus Pro, z tego co widzę ma więcej funkcji niż Atena i całkiem dobrze działający ASQ. Zasilanie mam podpięte do gniazda zapalniczki od spodu dzięki czemu gniazdo jest wolne.


I tutaj zaczynają się schody, bo mam z poprzedniego samochodu Unidena 520, i chciał bym go jakoś gdzieś zamocować żeby nie okazało się to inwazyjne dla plastików, zresztą szkoda mi mordować plastiki na wiercenie, i tak na wszystkie sposoby myślę gdzie by go upchnąć żeby nic nie poniszczyć, i żeby było ergonomicznie ;) i najważniejsze niewidocznie ;) może wrzuci ktoś jakieś foty jak ma u siebie instalację CB zrobioną z wyjątkiem tego schowka pod radiem bo nic innego na forum nie znalazłem.


Z góry dziękuję i pozdrawiam!
  • 0

#10 peter1987

peter1987
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.4
  • Wersja:7 Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:15, 28.03.2012

No zamocować bez wiercenia to się chyba nie da (tak żeby pewnie siedziało).
Można na klej ale po tym to Ci zostanie potem sporo do czyszczenia (jak usuniesz CB).
2 małe dziurki nie będą widoczne w odpowiednim miejscu po demontażu (zawsze można czymś czarnym jeszcze zaślepić)

Ja mam Unidena 520 wciśniętego w schowek tak że pół wystaje. Jest wciśnięty na ścisk (mam schowek podzielony na 2 schowki). Radio podłączone jest normalnie przez wtyczkę zapalniczki a kabel od anteny pod siedzeniami i dywanikami do bagażnika i antena stoi na bagażniku.
Nie wygląda to estetycznie ale na razie ok i nie obciera, nie lata i nie musiałem wiercić.

W przyszłości mam zamiar zrobić podobnie jak kolega olek1305. Kupić jakieś dobre radyjko żeby weszło w schowek i dokupić ładną ramkę do niego a Unidena oddam dziewczynie do corsy - tam na pewno 2 dziurki nie przeszkodzą :-)
  • 0

#11 ogiogi

ogiogi
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Ruda Śląska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:20, 09.04.2012

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny ale sam ostatnio montowałem. Zdjęć nie mam więc nie pokażę ale postaram się opisać.
Radio to Midland 248, jest dosyć duże i do schowka nie wchodzi (na szerokość). Zamontowałem na fabrycznym uchwycie, na wysokości zapalniczki i schowka centralnego, lekko pod skosem. Przykręciłem dwoma śrubkami. Nie trzeszczy, siedzi pewnie. Dostęp do gałek jest bardzo dobry, a radio nie przeszkadza pasażerowi. A co dla mnie najważniejsze - jak się trzyma kierownicę dwoma rękami to prawa ręka zasłania całość i radio nie oślepia. Ten mój Midland świeci dość jasno na niebiesko i nie ma regulacji podświetlenia, w każdym innym miejscu by oślepiał. Niestety taki model.
No i nie trzeba jeździć z otwartym schowkiem.
  • 0

#12 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:53, 06.05.2012

Moja propozycja. Zero dziurawienia, zero rozbierania. Radio w podłokietniku, sam wyświetlacz tu
Dołączona grafika
Wyświetlacz jednym ruchem można zdemontować wysuwając z podstawki.
Gruszka w schowku obok prawej nogi.
  • 0

#13 peter1987

peter1987
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.4
  • Wersja:7 Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:34, 08.05.2012

msnet, Powiedz mi jaki to kabel do panela od tego radia jest? Przypomina rs-232 ale nie jestem pewny.
Chodzi mi o to czy ewentualnie dało by radę zastosować dłuższy kabel.

Jak sprawuje się radyjko?
Jak głośnik wyraźny czy raczej lepiej dokupić?

Powiem że natchnąłeś mnie na to radyjko bo recenzje ma ogólnie dobre a odłączany panel fajna opcja.
Przy wciskaniu guzików nie odchyla się do tyłu?
  • 0

#14 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:21, 08.05.2012

Dobrze kombinujesz. Dałem zwykły przedłużacz COM, z jednej (męskiej) strony rozebrałem wtyk i przymocowałem do podstawki. Dlatego nie odstaje i mogę demontować panel. Trochę się kiwa bo tylko na wtyku jest oparte ale mnie to nie przeszkadza.
W nim raczej kręciołkami operujesz a są one dwufunkcyjne (np. głośność, jak wciśniesz na chwilę to SQ).
Można na dwie śrubki od spodu przykręcić, będzie stabilnie ale nici z demontażu. Ja od czasu do czasu drugim autem śmigam (szwagra) i wtedy zabieram CB. Wyjmuję go z podłokietnika, zabieram panel i koniec. Kable zostają w Acco. Głośność mam przykręconą na 2/3 także dodatkowego głośnika nie ma sensu dawać.
Co do jakości - pewnie są lepsze, na pewno jednak są i gorsze. Ja nie zamienię go na żaden inny właśnie ze względu na ten panel.
Mam go od trzech lat. W Lagunie rewelacja, w Accordzie - no cóż, wspomaganie skutecznie zniechęca do używania ale to już temat wałkowany gdzie indziej.
Jeżeli nie przeraża Cię cena - do najtańszych nie należy to w 100% polecam. Oprócz ASQ ma też Local - fajna funkcja ale działała w Lagunie. Teraz z niej nie korzystam.
Możemy kiedyś w Falenicy na nowej stacji się umówić to obejrzysz w realu. Pomiędzy 17 a 18 jestem na miejscu.
  • 0

#15 peter1987

peter1987
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.4
  • Wersja:7 Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:02, 09.05.2012

Ja myślę o jakiejś opcji na stałe więc chce takie które nie będzie mnie denerwowało i w miarę wyglądało a takie radio teraz za 500 zł da radę kupić.
Dziękimsnet, jak zdecyduję się na takie radyjko to pewnie się odezwę do Ciebie przed zakupem :-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq