Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Ile palą wasze accordy?? BP LPG DIESEL

all_gen spalanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4389 odpowiedzi w tym temacie

#121 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:15, 10.02.2009

Witam, u mnie MIASTO czyli jak to w Warszawie korki itp. do tego bez ecodrive 11,9L TRASA: połowa na dwupasmówce połowa na jednopasmówce bez oszczędzania wyprzedzanie na vtec'u średnia prędkość w zależności od drogi od 130 do 160km/h 9,0L - :mrgreen: jak dla mnie nie ma tragegii
  • 0

#122 ibor

ibor
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:13, 17.02.2009

Witam,

Mi automat pali w miescie 14,5 l. Raz jeden udało mi sie zejść do 12,8 ale wtedy jeżdziłem na tip-tronic'u (na razie wiecej testów na tipie nie robilem). W obu przypadkach raczej spokojna jazda.
W trasie 8,3 - 8,5 l. - i tu jest wszystko OK.

I się zastanawiam jak innym automaty palą mniej z takimi silnikami jak mój. Nie potrafię jeżdzić czy jaka cholera.
Katalogowo w cyklu miejskim mój automat ma plić 12,8 (w mniejsze spalanie u innych trudno mi uwieżyć).

Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

#123 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:17, 17.02.2009

Ja głownie jeżdżę po mieście. W mieście przy spokojnej jeździe pali mi między 11-13 litrów. Ale to też zależy czy w korkach się jeździ, czy wieczorami, gdy korków jest znacznie mniej.
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#124 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
  • Skąd:W-wa / WB / WPR
  • Silnik:4.2
  • Wersja:A8
  • KM:335
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Limo
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:40, 17.02.2009

Witam,

Mi automat pali w miescie 14,5 l. Raz jeden udało mi sie zejść do 12,8 ale wtedy jeżdziłem na tip-tronic'u (na razie wiecej testów na tipie nie robilem). W obu przypadkach raczej spokojna jazda.
W trasie 8,3 - 8,5 l. - i tu jest wszystko OK.

I się zastanawiam jak innym automaty palą mniej z takimi silnikami jak mój. Nie potrafię jeżdzić czy jaka cholera.
Katalogowo w cyklu miejskim mój automat ma plić 12,8 (w mniejsze spalanie u innych trudno mi uwieżyć).

Pozdrawiam wszystkich.


hmmm... mocno pałujesz? Moze sonda lamba nie teges...
  • 0

#125 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:26, 17.02.2009

ibor,
a mi się wydaje że jednak spalanie masz w normie. Sam napisałeś ze udało Ci się
uzyskać 12,8, co jest spalaniem miejskim katalogowo.
Pamiętaj że te dane dotyczące spalania są orientacyjne, a testy przeprowadzane są
w specyficznych warunkach o które ciężko na normalnej drodze.

Mi katalogowo pali tylko w trasie, okolice 7l przy normalnej jezdzie, bez szaleństw.
W mieście mam 1l-2l wiecej jak katalog, zwłaszcza że teraz zima w Polsce.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#126 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:46, 17.02.2009

zeszły tydzień Wrocław - Białystok i z powrotem - 7,28 w te i 7,3l nazad
prędkości rzędu maks 120, częste hamowanie przed radarami na 8ce (tymi foto i ręcznymi - CB mi się zwróciło ze 2 razy), niezliczone wyprzedzania tirów i innych aut (2 i 3ci bieg do czerwonego pola)
co dziwne, również oleju mi nie pociągnął praktycznie nic (odkąd kupiłem motul od dystrybutora a nie od kolesia na innym forum to przestał mi go spalać)

a w mieście niestety standard to 11-12l (100% miasto i eco driving)
  • 0

#127 ibor

ibor
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:56, 18.02.2009

ibor,
a mi się wydaje że jednak spalanie masz w normie. Sam napisałeś ze udało Ci się
uzyskać 12,8, co jest spalaniem miejskim katalogowo.
Pamiętaj że te dane dotyczące spalania są orientacyjne, a testy przeprowadzane są
w specyficznych warunkach o które ciężko na normalnej drodze.

Mi katalogowo pali tylko w trasie, okolice 7l przy normalnej jezdzie, bez szaleństw.
W mieście mam 1l-2l wiecej jak katalog, zwłaszcza że teraz zima w Polsce.

---------
Witam,

Mi również się wydaje, że spalanie mam w normie. Byłem w 3-ch serwisach (w tym jeden w ASO i 2 od "japońców") i wszyscy mi mówią że jest ok. Spalanie takie ma być w warunkach miejskich takich jak ja jeżdzę - korki, światła. Mam wszystko wymienione -jestem po przegladzie okresowym.
Ja ogólnie nie narzekam - tylko tak myślę jak ludzie mówią o spalaniu rzędu 11 litrów na automacie 2.0 w mieście to sam nie wiem co o tym myśleć.

Pozdrawiam
  • 0

#128 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:29, 18.02.2009

No wiesz, są różne techniki liczenia, na oko, na opadającą kreskę od paliwa na tablicy.
Nie każdy ma też podstawy matemetyki w głowie i czasem wychodzą te dziwne wartości.

A czasem zdarza się że czyjś samochód pali idealnie katalogowo nawet w zimie
i nie ma w tym nic dziwnego :k

Soichiro H. się uśmiecha zza grobu.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#129 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:02, 18.02.2009

Witam,

Mi automat pali w miescie 14,5 l. Raz jeden udało mi sie zejść do 12,8 ale wtedy jeżdziłem na tip-tronic'u (na razie wiecej testów na tipie nie robilem). W obu przypadkach raczej spokojna jazda.
W trasie 8,3 - 8,5 l. - i tu jest wszystko OK.

I się zastanawiam jak innym automaty palą mniej z takimi silnikami jak mój. Nie potrafię jeżdzić czy jaka cholera.
Katalogowo w cyklu miejskim mój automat ma plić 12,8 (w mniejsze spalanie u innych trudno mi uwieżyć).

Pozdrawiam wszystkich.


Kolego myślę, że twoje obawy są bezpodstawne - pamiętaj, że duży wpływ na spalanie ma też temperatura zewnętrzna :snieg:
Moim zdaniem spalanie masz na poziomie, a i pewnie z czasem nauczysz się jeszcze lepiej wykorzystywać automat :ok
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#130 jack

jack
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:wa-wa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:53, 18.02.2009

kiedyś pracowałem w firmie gdzie mieliśmy ople,fordy i toyoty. Wszystko w automacie i mieliśmy pozwolenie na katowanie skrzyń jak i autek. 12-18 litrów to norma.Dopiero po roku złapałem jak katować, nie zepsuć i żeby mało paliło
  • 0

#131 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1,426 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S3
  • KM:322KM/406Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 17:56, 25.02.2009

Jeżdżę moim Accordem we Francji a tu troszkę inaczej się jezdzi jak u Nas i tak w czasie zimy za krótkich dystansach(max 5km w jedną stronę) w mieście od 12,5 do ok 14,5L na trasie(nie autostradzie) 11,3 jadąc tak do 120km/h.Przy normalnych temperaturach jest trochę lepiej w mieście na tych krótkich dystansach trochę ponad 11 a w trasie 9,7 jadąc w miarę płynnie do 120km/h.Na autostradzie w przedziale 130-140km/h poniżej 11.
Skrzynia oczywiście automat.
  • 0

#132 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:48, 25.02.2009

spokojna jazda trasą poniżej 130 km/h Pb 95 -6.6l/100 , lpg -7.5
miasto ,krótkie odcinki trasy ,niezbyt ostro -9l/100 , lpg -10.6
  • 0

#133 AngryBull

AngryBull
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Będzin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:11, 26.02.2009

Więc tak : najdłuższa trasa to ok 1100 km autostradą Niemcy -> Polska ok 1100 km. Prawie cały czas 140km/h na tempomacie. Spaliła prawie dokładnie 5,5l/100km. Obecnie, jeżdżąc powiedzmy pół / pół -> trasa / miasto spala od 7,2 do 7,6 l/100. Z tym, że zwykle :-P nie szaleję na drodze.
  • 0

#134 Afcior

Afcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Liverpool
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:19, 26.02.2009

Witam,

Mi automat pali w miescie 14,5 l. Raz jeden udało mi sie zejść do 12,8 ale wtedy jeżdziłem na tip-tronic'u (na razie wiecej testów na tipie nie robilem). W obu przypadkach raczej spokojna jazda.
W trasie 8,3 - 8,5 l. - i tu jest wszystko OK.

I się zastanawiam jak innym automaty palą mniej z takimi silnikami jak mój. Nie potrafię jeżdzić czy jaka cholera.
Katalogowo w cyklu miejskim mój automat ma plić 12,8 (w mniejsze spalanie u innych trudno mi uwieżyć).

Pozdrawiam wszystkich.

Mi w miescie(po wymianie sondy)moja Honda pali ok 12,5.Mysle ze masz spalanie w normie.Mi tez jest trudno uwierzyc ze innym moze mniej palic.
  • 0

#135 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1,426 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S3
  • KM:322KM/406Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 16:31, 26.02.2009

Afcior, Kierowca kierowcy nie równy,miasto miastu itd...
Jakiś czas temu miałem Golfa VR6 i w Wawie palił mi przy normalnej jezdzie 10,5/11 L z klimą no ale trzeba było się kontrolować i nie dawać podpuszczać byle padlinie.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, spalanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq