Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

wygłuszenie auta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
362 odpowiedzi w tym temacie

#121 Killaz

Killaz
  • Forumowicz
  • 629 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Comfortline
  • KM:102
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:08, 22.11.2016

Od wnętrza, na podłodze. Przy 90kph niestety ale szum wiatru mocno wzrasta, więc to albo cienkie szyby albo uszczelki, chociaż uszczelki mam w bardzo dobrym stanie, umyte i zakonserwowane wazelina techniczną. Nie oszukujmy się, nie ta marka i nie ta klasa auta, żeby oczekiwać izolacji całkowitej. Jestem ciekaw jak sprawa wygląda w Legendzie, tym od 2006 roku bodajże?

Wysłane z Meizu M2 Note

Pomiędzy drzwiami mam dawno :-)
Grają opony .Wątpię ,że felgi
Maty dają swój efekt. stwierdzone po przejażdżce fabryczną VII ktora jest już w miarę cicha

Masz na myśli, że fabryczna i tak jest cicha, a ty po wyciszeniu masz jeszcze ciszej? Tak czy owak, zapewne konkurencja dla VII i tak jest cichsza, spotkałem się z taką opinią w porównaniu do Peugeota 406.

Wysłane z Meizu M2 Note
  • 0

#122 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5,251 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 13:48, 22.11.2016

W swoich latach wszyscy testujący przyznawali że samochód jest cichy do tego co było na rynku
  • 0
                       

#123 Killaz

Killaz
  • Forumowicz
  • 629 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Comfortline
  • KM:102
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:31, 22.11.2016

W swoich latach wszyscy testujący przyznawali że samochód jest cichy do tego co było na rynku

Nie wiem, muszę się przejechać. Dobrze by było gdyby to była prawda, bo VII 2.4 byłaby mile widziana w przyszłości. Chociaż zawieszenie pewnie nadal jak taczka...

Wysłane z Meizu M2 Note
  • 0

#124 Killaz

Killaz
  • Forumowicz
  • 629 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Comfortline
  • KM:102
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:48, 26.11.2016

Wracając do tematu "dudniąco-szumiących" opon - macie pomysł, którędy to się może przedostawać? Chcę jeszcze zdjąć plastikowe osłony nadkoli, aby tam wszystko wyczyścić i odnowić konserwację, ale nie powiem, kusi mnie, żeby kupić piankę kauczukową i całe nadkola od wewnątrz nią potraktować - innego pomysłu nie mam, same wnęki kół są wysmarowane Noxudol Auto-Plastone a hałas nadal jest. Podejrzewam jeszcze komorę silnika, do której może się hałas przedostawać albo podwozie, ale tam znowu (na podłodze) mam maty i pianki, dlatego obstawiam właśnie, że hałas idzie przez plastikowe nadkola, rezonuje w błotnikach a potem tutaj drzwiami się przedostaje. 


  • 0

#125 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:14, 27.11.2016

Ja mam podejrzenie, że to dostaje się tym samym kanałem co szum od mokrego asfaltu i hałas przejeżdżających aut obok. Obstawialem, że to przechodzi przez uszczelki szyb, ale nigdy nie miałem zawzięcia, żeby testowo obkleić to od zewnątrz i zewnątrz taśma i sprawdzić.
  • 0

#126 mafia35

mafia35
  • Forumowicz
  • 554 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:24, 27.11.2016

Nie wiem, muszę się przejechać. Dobrze by było gdyby to była prawda, bo VII 2.4 byłaby mile widziana w przyszłości. Chociaż zawieszenie pewnie nadal jak taczka...

Wysłane z Meizu M2 Note

Co masz na myśli pisząc o taczce?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#127 Killaz

Killaz
  • Forumowicz
  • 629 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Comfortline
  • KM:102
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:08, 27.11.2016

Co masz na myśli pisząc o taczce?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Twardość zawieszenia. VI pod tym względem jest mało komfortowy na dziury.

Carlos ja skupię się na nadkolach - pusta przestrzeń może rezonować szum z opon. Dam znać jak już ogarnę temat.

Wysłane z Meizu M2 Note

Użytkownik Killaz edytował ten post 15:08, 27.11.2016

  • 0

#128 arhano1

arhano1
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Molde
  • Silnik:2.2
  • Wersja:CE1
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:AERODECK / EG3/ED3/RA1/YH2.
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:46, 27.11.2016

Killaz -Ja mam w 5genie maty i pianke od wewnatrz  a od zewnatrz pianke i to ostatnie niewiele daje mowie o tyle oczywiscie i bede to zrywal i dawal maty od zewnatrz powinno sie polepszyc po tym.


  • 0
Od zywych wymagam tylko tyle ,niech beda dobrzy wiedzac ze sa zli !
HONDA FOREVER

#129 markoluk

markoluk
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 09:34, 06.12.2016

Heja!

 

Może się komuś przyda, zamieściłem to już u siebie w temacie ale tak będzie lepiej dostępny i zaoszczędzi wam sporo kasy i czasu na wygłuszanie.

 

 

Z okazji mikołajek, chciałem Wam się pochwalić rozwiązaniem, bardzo denerwującego problemu, dosyć popularnego i mega wkur... wśród posiadaczy 6 gen.

Mianowicie już wcześniej pisałem o sporym szumie w aucie, no może nie jakoś strasznie dużym ale mocno narastającym wraz ze wzrostem prędkości a z racji jego częstotliwości był on strasznie denerwujący, jak się jechało autostradą pod wiatr to już w ogóle masakra, łeb mnie bolał po takiej jeździe, zupełnie jakbym zasuwał jakimś mały poperdalaczem a nie acco. Ciągle szukałem problemu w uszczelkach drzwi i  w ogóle medytowałem nad dobrym ustawieniem drzwi przednich po wymianie zawiasów. Okazało się, że tam jest wszystko ok a problem leżał w osłonie podszybia i jej uszczelce, zwłaszcza po prawej stronie jak otworzymy maskę. Przypomniałem sobie, że szyba była wymieniana przez poprzedniego właściciela a już raz rozbierałem to podszybie bo po rogach zauważyłem że pojawił mi się na niej nalot rudej no i w lecie to zabezpieczałem. Przy próbie demontażu osłony podszybia, trochę mi się ona odkształciła, oczywiście dałem nowe uszczelki takie małe okienne ale te gówniane haczyki coś słabo mi ją przyciskały a po rogach to już w ogóle słabo. Wczoraj pomyślałem, że może by je ścisnąć na teterytkę, czarnej nawet za bardzo nie widać. Jakie było moje zdziwienie jak w aucie słyszałem jedynie delikatny szum opon i nawet w taką lipną pogodę jak teraz mamy było bardzo cicho. Jadąc 100 - 120  km/ h jest bardzo cicho, da się spokojnie rozmawiać i słuchać cicho radia, jazda nie jest męcząca to zupełnie inne auto.

 

A że obraz wart więcej niż tysiąc słów, poniżej zdjęcie jak to wygląda.

 

S4noEJD.jpg

 

Od tego trzeba by zacząć, potem można myśleć na wyciszaniem matami. U mnie bez mat jest bardzo cicho i komfortowo teraz.

 

Pozdrawiam !

markoluk


  • 0

#130 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:13, 06.12.2016

Ale każdy ma inne pojęcie ciszy:)

Ja wyciszyłem całego civica, poza dachem i jest znacząco lepiej. Druga osoba wyciszyła takiego samego civica i była zwiedziona ,że to nic nie zmieniło.

Może latem sie pobawie w wyciszenie accorda , tak dla sztuki bo lubie :) 

marudzenie ,że twardy? a jak citroen to marudzicie ,że miekki? Albo rybki albo akwarium :)


  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#131 markoluk

markoluk
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 14:49, 06.12.2016

No ja właśnie z racji tego, że jestem dosyć mocno osłuchanym audiofilem oraz bawię się muzyką ( gram na gitarze, trochę śpiewam  i takie tam :cwaniak: ),to słuch mam bardzo wyczulony i słyszę teraz naprawdę sporą różnice, komfort rozmowy z pasażerami też jest dużo lepszy. To  już nie jest różnica na granicy autosugestii, nawet żona zauważyła, że jest ciszej 


Użytkownik markoluk edytował ten post 14:50, 06.12.2016

  • 0

#132 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:36, 06.12.2016

@markoluk, muszę spróbować tego uszczelnienia podszybia, bo mam podobne objawy. Jakiej uszczelki okiennej użyłeś? Typu D? Gdzie ją dokładnie przykleiles? Z przodu od strony silnika, bo bokach, czy może jeszcze od strony szyby? A ty tych trytek użyłeś tylko z przodu (od strony silnika) zamiast spinek, czy również jakoś w innych miejscach?
  • 0

#133 markoluk

markoluk
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 09:01, 07.12.2016

Uszczelkę dałem taką cienką okienną z przetłoczeniem w środku to taka chyba podwójna, nie wiem jak się ona nazywa. Generalnie nie możesz dać grubej uszczelki bo nie dociśniesz tej osłony plastikowej. Uszczelkę dałem w tych miejscach co była oryginalnie, czyli dookoła osłony podszybia i po bokach. Oryginalnie była taka uszczelka z gąbki i ze starości ją szlak trafił. Tytyrytki dałem tylko z przodu i tu pod te grzybki co przyciskają tą długą uszczelkę na wierzchu. Od strony szyby mam nowe spinki, takie wciskane bo przy demontażu stare się wyrobiły.

 

Nie ma z tym jakiejś większej filozofii, trzeba tylko zdemontować ramiona wycieraczek i można spokojnie ściągnąć tą osłonę.


  • 0

#134 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1,532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 00:11, 08.12.2016

markoluk ,jakbyś był w Lublinie przelotem to z chęcią bym zobaczył na żywca jak to wyszło i czy jest róznica z "oryginałem"


  • 0

#135 markoluk

markoluk
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 09:29, 08.12.2016

Dam znać jakby co ale teraz ciężko z czasem.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq