Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Hamulce nie działają na śniegu !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#16 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:00, 08.01.2012

Najgorzej jest na zimowkach w deszcz, tu troche mocniej wystarczy depnac i juz szuru buru :-P


Racja. Właśnie to ostatnio u siebie zauważyłem.
  • 0

#17 maestrico

maestrico
  • Forumowicz
  • 97 postów
  • Skąd:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:32, 08.01.2012

Zaznaczam że mam pojecie kiedy włacza sie abs, poniewaz nie raz wciskalem pedal do konca i mi odbijalo i wtedy trzeba mimo wszystko go dalej wciskac. Natomiast na sniegu nie jest to juz takie samo odbijanie, tylko jakies zgrzyty i trzaski ktorych poprostu wczesniej nie slyszalem hamujac na normalnej suchej nawierzchni i rzeczywiscie wydaje sie wtedy jakby samochod mial sie zaraz rozleciec.
  • 0

#18 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:42, 08.01.2012

abs na śniegu i abs na asfalcie powinien brzmieć tak samo - lekkie chrobotanie i pulsowanie pedału ham.

jeśli u Ciebie jest

jakby samochod mial sie zaraz rozleciec.


to nagraj nam ten dźwięk i wtedy będziemy wiedzieć czy poruszanie się takim autem nie stwarza przypadkiem zagrożenia
w ruchu drogowym

jakie masz opony, rok, mm bieżnika, zima/lato,
jak wygląda stan tarcz i klocków hamulcowych?
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#19 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:33, 08.01.2012

Zaznaczam że mam pojecie kiedy włacza sie abs, poniewaz nie raz wciskalem pedal do konca i mi odbijalo i wtedy trzeba mimo wszystko go dalej wciskac. Natomiast na sniegu nie jest to juz takie samo odbijanie, tylko jakies zgrzyty i trzaski ktorych poprostu wczesniej nie slyszalem hamujac na normalnej suchej nawierzchni i rzeczywiscie wydaje sie wtedy jakby samochod mial sie zaraz rozleciec.


Rozumiem Cie kolego, tak jak napisal Kardas nagraj filmik jak mozesz to ocenimy czy to ABS, czy faktycznie cos innego.
  • 0

#20 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:40, 08.01.2012

szystko jest ok, zgrzyty sa bo abs dziala bardzo z duzo wieksza czestotliwoscia niz na asfalcie. na sniegu kolo blokuje sie niemal ciagle. na asfalcie sila hamowania jest duzo wieksza. u mnie tez sa zgrzyty itp/

co do samego hamowania to nie zgodze sie z tym ze jak abs sie wlaczy to trzeba trzymac do konca, ja zawsze puszczam troche hamulec i wciskam jeszcze raz tak aby hamowalo ale abs sie nie wlaczal, to jest duzo efektywniejsze niz abs. abs to fajna sprawa i nie chcialbym samochodu bez niego bo sa rozne sytuacje, roznie czlowiek sie zachowuje i mimo iz sie nie stresuje i mam stalowe nerwy to czasami mi sie wlaczy ale jak da sie bez to trzeba hamowac bez niego.
  • 0

#21 jaca

jaca
  • Forumowicz
  • 976 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 23:39, 08.01.2012

co do samego hamowania to nie zgodze sie z tym ze jak abs sie wlaczy to trzeba trzymac do konca, ja zawsze puszczam troche hamulec i wciskam jeszcze raz tak aby hamowalo ale abs sie nie wlaczal, to jest duzo efektywniejsze niz abs. abs to fajna sprawa i nie chcialbym samochodu bez niego bo sa rozne sytuacje, roznie czlowiek sie zachowuje i mimo iz sie nie stresuje i mam stalowe nerwy to czasami mi sie wlaczy ale jak da sie bez to trzeba hamowac bez niego.

Z drugiej strony jedyny sensowny schemat postępowania dla osoby, która nie jest obyta z ABSem to wcisnąć pedał do dna. Kto już oswoił się z autem i wyciska z niego 110% sam dojdzie do tego, jak obchodzić się z pojazdem bez niczyjej pomocy.
  • 0

#22 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:50, 08.01.2012

Tak naprawdę, żeby ABS działał w pełni poprawnie i wydajnie to trzeba niemalże stanąć na hamulcu.
Ile razy w TV mówili, że problem ludzi jest zbyt słabe hamowanie, nie tylko z ABSem. Stąd wymyślili te wspomagacze, które "wyczuwają" hamowanie awaryjne i same zwiększają ciśnienie w układzie.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#23 maestrico

maestrico
  • Forumowicz
  • 97 postów
  • Skąd:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:37, 09.01.2012

Ja nie uzywam abs o ile to mozliwe i nie deptam po hamulcach ile sie da w kazdej sytuacji. Ale czasem trzeba i wtedy czuje ze pedal odbija i mam swiadomosc ze to abs. Musze teraz poczekac az snieg spadnie zeby nagrac ten dzwiek :j
  • 0

#24 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:18, 09.01.2012

nie marudzić, u nas to i tak on sobie lekko strzela
w focusie jak pamiętam to mi mało nogi nie urwało :mrgreen:
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:57, 09.01.2012

Jak kumpel sie przejechal moja była vectra B powiedzial ze chciała mu dzika su.a noge urwac :p


Do ABS trzeba sie przyzwyczaic ale kto raz wpadl w spory poslizg i dzieki abs nie stracil sterownosci nad autem ten go doceni :p



Hamowania z abs mozna sobie pocwiczyc zima :)

Jakis duzy oblodzony plac/parking czy boczna droga i poprostu "wyczuc" gada :p
  • 0

#26 maestrico

maestrico
  • Forumowicz
  • 97 postów
  • Skąd:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:13, 14.01.2012

Panowie wrzucam dzwiek mojego hamowania na sniegu. I jestem przekonany ze nie jest to normalne. Jezdzic sie nie da! Nie wiem czy cokolwiek cos tam uslyszycie bo dzwiek jest troche znieksztalcony, ale sprobujcie. Po 20 sek. slychac hamowanie od predkosci ok. 20km/h. :/ Czekam na propozycje. Moze ktos z was cos zasugeruje, czy np. opony moga byc przyczyna takiego niepoprawnego dzialania hamulcow. Mam oponki zimowe, bieznika jeszcze jest.

[ Dodano: 2012-01-14, 14:13 ]
http://www.wrzucaj.com/424580
  • 0

#27 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 15:06, 14.01.2012

maestrico, no weź się chłopie ogarnij. Raz, że wrzucasz w formacie co 90% ludzi nie odtworzy u siebie. Dwa ja tam tylko słyszałem zamykanie drzwi a potem szszszszszszzzszzbry i tyle. Nie masz porządnego aparatu z nagrywaniem? Te nagranie telefonem to o kant tyłka potłuc.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#28 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:21, 14.01.2012

Właśnie .... ogarnij się. Pożycz sobie kolegę jakiegoś z kamerą albo aparatem i nagrajcie to po ludzku.
  • 0

#29 maestrico

maestrico
  • Forumowicz
  • 97 postów
  • Skąd:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:45, 14.01.2012

Panowie bez nerwów. Spróbuje nagrać to czyms lepszym, chociaz nie wiem czy odtworzy to rzeczywisty oddzwiek. Jesli chodzi o moje oponki to maja gdzies w granicach 4, 5 mm bieznika wiec chyba nie jest jeszcze tragicznie.
  • 0

#30 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:48, 14.01.2012

moje oponki to maja gdzies w granicach 4, 5 mm bieznika


A jaki rocznik tych opon? BTW dla opon zimowych wysokość poniżej 4mm równa się śmietnik...
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq