Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Więcej mocy - Accord VII

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#1 ArtAccord

ArtAccord
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Skąd:Rzeszów/Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:57, 04.12.2011

Witam Serdecznie,

W ostatnim czasie z uwagi na fakt, iż wiele razy byłem kibicem rajdowym stwierdziłem, że mój Accord wymaga jakiejś zmiany.
Obecnie jest to 2.0 155 KM. Niedawno wiozłem 2 osoby i komplet kół do zmiany.
Samochód jechał gorzej od malucha. Kompletnie nie miał mocy.

Dodatkowym bodźcem po którym zdecydowałem się na poprawki była przejażdżka kolegi Subaru STi o 350 koniach :) sami wiecie jak to działa na faceta :P

Moje pytanie pojawia się w tym miejscu. Z uwagi na podatność silników Hondy na poprawki, bardzo bym chciał widzieć co, i jak zrobić by samochód był mocniejszy. Ktoś mi powiedział, że z uwagi na wysokoobrotowy silnik, ten samochód ma lekki zadzior i nie może być kojarzony ze zwykłym sedanem, dlatego chciałbym coś zrobić.

Mieszkam obecnie w warszawie w związku ze szkołą i może tu jest szansa zadziałać.

Jestem laikiem i nie znam się na tuningu a tym bardziej na jakichś firmach specjalizujących się w podnoszeniu mocy, dlatego proszę o wsparcie.

Pozdrawiam,
Artur
  • 0

#2 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 14:00, 04.12.2011

po pierwsze - jedź na hamownię sprawdzić ile faktycznie masz KM i Nm i w jakiej kondycji jest silnik...

po drugie - dłubanie w Twoim silniku aby z niego coś wykrzesać - to bardzo duże koszta. Ile jesteś w stanie przeznaczyć na zabawę?

Niestety...jeśli chcesz coś zmienić na lepsze - to swap na K24 albo zmiana samochodu, ew. kompresor lub turbo, ale to spore koszty. Głową muru nie przebijesz.

A jeszcze z innej beczki - żeby auto jeździło, najpierw zadbaj o to, aby hamowało i dobrze trzymało się jezdni, czyli podstawy:
- lepsze hamulce
- sportowe zawieszenie
- dobre opony

Dopiero po takiej zabawie myśl o większym dłubaniu.

A jak w końcu dotrze do Ciebie, że jednak nie warto dawać kilkunastu tysięcy PLN za modzenie takiego samochodu - to załóż sobie stożek, sportowy wydech ULTERa i będziesz miał przynajmniej dla siebie lepsze efekty akustyczne za niewielkie pieniądze ;-)
  • 0

#3 ArtAccord

ArtAccord
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Skąd:Rzeszów/Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:39, 04.12.2011

Dzięki za odpowiedź

Choroba tak coś sądziłem że wiele nie osiągne... najgorsze jest to, że am umowę z rodzicami i nie mogę go sprzedać przez 5 lat. Dali mi takiego dziada bo nigdy przez 4 lata się nie zepsuł i szkoda by było go sprzedawać....

Pewnie jakbym się zabrał za dłubanie to osiągnął bym cenę rynkową tego Accorda.... :-( :-( :-( :-(

Jeśli jego czas minie pomyślę nad Civicem TypeR z 2005 :P

Pozdrawiam
  • 0

#4 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 15:17, 04.12.2011

ArtAccord, jak masz 10-13k PLN, to możesz sobie kupić Civica V-generacji (tzw. jajko) w dobrej kondycji w wersji VTi, z B16A2 (160 KM) pod maską - i tym się bawić. A Accorda mieć do lansu ;-)
  • 0

#5 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:27, 04.12.2011

zawsze za nie jakies super pieniadze moze zrobic calkowity wydech, dolot do tego wrzucic krotka skrzynie i cos tam zyska. po strojeniu moze bedzie te 175km. do tego lzejsze kola sportowy zawias itp i do zabawy wystarczy. wiadomo ze rakieta to nie jest ale przeciez jezdzac dla siebie nie musisz krecic jakis super czasow liczy sie frajda i radosc z jazdy a to na pewno daja Ci dobre opony zawias i fajny dolot. masz dobry dzwiek i fajna trakcje a po wymianie tylnego stabilizatora zyskujesz ladna nadsterownosc:)
  • 0

#6 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 16:08, 04.12.2011

Darku, no to policzmy ;-)

- zawias gwint - 3-3,5k PLN?
- konkretny wydech, z którego można coś wykrzesać - czyli na pewno nie ULTER ;-) - hmm 2-2,5k PLN?
- krótka skrzynia - nie wiem jakie koszta samej skrzyni do Acco VII, ale na pewno z 600-700PLN, o ile nie więcej...do tego 200-300 PLN montaż
- lżejsze koła? Kto jak kto, ale Ty masz pojęcie ile kosztują dobre koła....a lekkie koła muszą być dobrej marki...co idzie w tysiące...no i w zależności od średnicy - przydałoby się też mieć porządne sportowe opony ;-) a więc kolejne 2k PLN co najmniej
- dolot? Hmm 600-700 PLN porządnej firmy, który może coś przyniesie...

- i klucz do sukcesu - strojenie ;-) 1,5k PLN

Podliczać dalej? ;-)

[ Dodano: 2011-12-04, 16:11 ]
aaaa i nie wliczyłem jeszcze hamulców ;-) a nie ważne, czy udałoby się ugrać te kilkanaście kucy, czy po prostu lepszą charakterystykę po strojeniu - samochód musi dobrze hamować. TO JEST PODSTAWA. I powinno to być zrobione przed wszystkim innym, a nie po....
No i chyba nie muszę mówić, że lepsze tarcze i klocki - czyli najtańsza z możliwości - to przynajmniej 1k PLN.

Tak na szybko mamy 9k (bez kół i opon) - a za 11k można już mieć jajko z B16, które w każdej sytuacji zje tego Accorda na podwieczorek :ok tyle ode mnie
  • 0

#7 Poczes

Poczes
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:Southampton
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:Za mało
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Jest
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:15, 04.12.2011

dobra a co polecacie do K24A3 ?
  • 0
Tuning to jak całowanie lwa w dupę - niebezpieczeństwo duże, a przyjemność niewielka

#8 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:40, 04.12.2011

Lukasz to nie podlega zadnej dyskusji:) mi chodzilo o to ze accordem tez sie da troche pobawic, wiadomo ze rakieta to nie jest ale po tych modach co powiedzialem mozna sporo i np golf V gti nie ma szans w zakrecie, wiadomo ze na prostej zostaje w tyle ale na zakretach nadrabiam mimo ze nie oszukujmy sie seryjny golf (nie gti) i seryjny accord to przepasc dla golfa nawet moj sluzbowy hyundai na 185 oponkach robil accorda w serii.

jednak takie jajko 160km to w ogole da radosc, tylko nie kazdy moze sobie na to pozwolic, bo drugi samochod to dodatkowe koszta, i jeszcze trzeba to gdzies trzymac. sam chcialem ale na 3 samochody nie moge sobie pozwolic zreszta pozniej juz nie wiedzialbym ktorym jezdzic :mrgreen:
  • 0

#9 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 17:45, 04.12.2011

pozniej juz nie wiedzialbym ktorym jezdzic :mrgreen:



eeeee
1. jajko - na tor
2. acco - na dziewczyny
3. krzywione h - do pracy

prawda ze prosty wybór? :lol:

[ Dodano: 2011-12-04, 17:46 ]
Poczes, a jakie masz piniądze na wydanie? :-P
  • 0

#10 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:18, 04.12.2011

1. jajko - na tor
2. acco - na dziewczyny
3. krzywione h - do pracy


poczatkowo tak, pozniej kazdy kazda droga bylaby jak tor, nawet ta do pracy :mrgreen:
  • 0

#11 ArtAccord

ArtAccord
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Skąd:Rzeszów/Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:20, 05.12.2011

trik z dziewczynami nie działa - chyba że na wsi...

na niektórych nawet podświetlenie diodowe nie robi wrażenia...:)

Ja wiem, że to zabrzmi jakbym był rozpieszczonym dzieciuchem ale taki samochód nie nadaje się dla młodego. Rodzice go dali bo żal go było sprzedawać a oni mają swoje no i się bujam... Chcę tylko coś z nim fajnego zrobić bo z racji darowizny, przez 5 lat muszę nim jeździć. I tak nie jeżdżę nim tak, jak mama wcześniej bo zmieniam bieg przy 4/5 tys. obrotów i trzymam go dość wysoko...
Ale wiadomo rajd to nie będzie nigdy :)
  • 0

#12 movies25

movies25
  • Forumowicz
  • 191 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:33, 05.12.2011

Swap z Accorda Coupe V6 268 koni :-) Miód !
  • 0
:))"Samochód, którym jazda nie sprawia przyjemności, nie zasługuje na miano samochodu."
Soichiro Honda

#13 ArtAccord

ArtAccord
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Skąd:Rzeszów/Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:34, 05.12.2011

a no ten to jak najbardziej :):):):)

co ja bym dał, żeby ten miał 200 KM... na msze chyba :P
  • 0

#14 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 16:37, 05.12.2011

ArtAccord, swap na k24 ;-)
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:51, 05.12.2011

Dzięki za odpowiedź

Choroba tak coś sądziłem że wiele nie osiągne... najgorsze jest to, że am umowę z rodzicami i nie mogę go sprzedać przez 5 lat. Dali mi takiego dziada bo nigdy przez 4 lata się nie zepsuł i szkoda by było go sprzedawać....

Pewnie jakbym się zabrał za dłubanie to osiągnął bym cenę rynkową tego Accorda.... :-( :-( :-( :-(

Jeśli jego czas minie pomyślę nad Civicem TypeR z 2005 :P

Pozdrawiam


grzeszysz chłopie, grzeszysz!!!!
wiele osób chciałoby mieć takiego "dziada". Ty nawet sam na niego nie zarobiłeś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! więc licz się ze słowami!!!
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq