Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Tanie tarcze - wszystko się wyjaśni!


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
70 odpowiedzi w tym temacie

#31 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:21, 28.03.2009

Ciekawi mnie tylko jak kolega blokuje te tylne koła na ręcznym?
Może na sniegu albo lodzie?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#32 wirus

wirus
  • Forumowicz
  • 55 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:02, 29.03.2009

jak to jak ?, normalnie...
kradnę dwie tacki z KFC podkładam pod koła i jadę przez pół miasta...

uważam temat za zakończony, jak ktoś z Was będzie w krk to zapraszam...

pozd.

#33 korona

korona
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:19, 14.04.2010

Po ponad rocznym teście, wreszcie mogę wydać opinię o tanich zamiennikach. Przejechałem na tych klockach i tarczach 16 tys km i zapewniam wszystkich, że tragedii nie było. A zdarzały się sytuacje, jak np. 160 na liczniku a przede mną na trzecim pasie do Warszawy ukazuje się gościu stojący na awaryjnych. Dystans był naprawdę nie wielki, ale udało się wyhamować kilka metrów przed jego trójkątem (choć tuż przed hamowaniem wydawało to mi się mało realne). Co do opinii, że klocki Kashiyama są twarde, to potwierdzam. Jeśli jednak komuś nie przeszkadza, że każdego dnia przy pierwszym hamowaniu słychać lekkie tarcie (przy kolejnych jest już ok) to śmiało można zdecydować się ten tani zestaw.
pozdrawiam

#34 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:45, 17.04.2010

No czyli rozwiązana sprawa w sprawie blokowanie tylnych kół ręcznym.


Ja mam ręczny dobry jadąc na asfalcie 20/30km/h zablokuje koła. I w ogóle nie robie sobie jaj.

A hamulce jeszcze hondowskie na tyle.

#35 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:46, 23.04.2010

Po ponad rocznym teście, wreszcie mogę wydać opinię o tanich zamiennikach. Przejechałem na tych klockach i tarczach 16 tys km i zapewniam wszystkich, że tragedii nie było. A zdarzały się sytuacje, jak np. 160 na liczniku a przede mną na trzecim pasie do Warszawy ukazuje się gościu stojący na awaryjnych. Dystans był naprawdę nie wielki, ale udało się wyhamować kilka metrów przed jego trójkątem (choć tuż przed hamowaniem wydawało to mi się mało realne). Co do opinii, że klocki Kashiyama są twarde, to potwierdzam. Jeśli jednak komuś nie przeszkadza, że każdego dnia przy pierwszym hamowaniu słychać lekkie tarcie (przy kolejnych jest już ok) to śmiało można zdecydować się ten tani zestaw.
pozdrawiam


Wiesz, to że Ci się udało czy nie udało to o niczym nie świadczy. Żeby ocenić miarodajnie trzeba by zrobić porównanie przy identycznych warunkach. Ja bym nie zaryzykował zakładania takiego syfu bo jak Ci strzeli tarcza (historia zna takie przypadki) to po zawodach. Poza tym chodzi tu też o jakość samego materiału, kontroli jakości itd (jedna partia może znacznie różnić się od drugiej.) Poza tym z tego co wiem, pod marką JC kryje się wielu chińskich dostawców którzy robią części a JC sprzedaje je pod swoją marką więc nigdy nie wiesz czy ta sama część pochodzi od dostawcy A czy B.
Moje prywatne zdanie jest takie że na oponach i hamulcach się nie oszczędza.

#36 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:55, 23.04.2010

Kolego Trigger masz rację, ale to mówimy o tyle. Tył nie przenosi takich obciążeń, nie generuje takich temperatur.
Na przód nigdy bym nie założył JC, ani innych podobnych firm bo to wg mnie igranie ze zdrowiem, a oszczędza się 200 zł :k

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#37 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:58, 23.04.2010

ja sie zgodze z tiggerem, jezeli chodzi o opony hamulce jak i wszystko inne zwiazane z bezpieczeństwem nigdy bym nie oszczedzal tak samo w przypadku jakich kolwiek modernizacji samochodu pierwsze co bym zrobił przed podniesieniem mocy to zmienił hamulce na takie ktore by sobie spokojnie radziły z wieksza moca.

#38 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:37, 23.04.2010

Kolego Trigger masz rację, ale to mówimy o tyle.


Acha, nie doczytałem :mrgreen:

#39 fostof

fostof
  • Forumowicz
  • 52 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:09, 03.09.2010

Odgrzeje kotleta ;)

Na przód planuję zamontować Zimmermanny gładkie + Ferodo Premier, nie wiem natomiast co dać na tył. Czy jak wsadzę jakiś budżetowy zestaw to będzie to dobrze współgrało z przodem? Nie ukrywam, że chciałbym zaoszczędzić na tyle kosztem przodu, ale jak nie będzie to dobrze działać razem to dam coś lepszego.
Podsumowując: Jak się sprawdzi dobry przód z tanim i słabym? tyłem.

pzdr
LPG: Stag300, MagicJet, MagicIII

#40 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 09:31, 03.09.2010

sprawdzi sie dobrze :) choc niskiej jakości tylna tarcza moze szybciej rdzewiec, moga pojawiac sie wzery no i bedzie podatniejsza na różnice temp a przez to moze sie pokrzywic. Pod wzgledem hamowania raczej różnicy nie bedzie bo jednak tyl hamuje bardzo słabo juz sam z siebie :) ja na tyl polecam zestaw ATE/ATE :)

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#41 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
Reputacja: 24
Super

Napisano 11:17, 03.09.2010

ja mam na tyle tarcze BluePrint - kosztowały niecałe 200 zł za komplet - i od 2 miesięcy sprawują się super. Przejechałem na nich ok 5k km i nie widzę powodów do narzekań. Nic się z nimi nie dzieje, hamują jak na tył w naszych Accordach - zadziwiająco dobrze...Klocki mam wrzucone Zimmermana na obie osie.

#42 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 11:33, 03.09.2010

innymi slowy nie ma co wywalać nie wiadomo ile kasy na tylne tarcze. mozesz kupic normalne zamieniki - tylko nie przesadzaj kupujac jakies z allegro w cenie 10l paliwa :) mozesz za to kupic lepsze klocki - choc tu tez szalec nie musisz, zrób to z głową i bedzie ok

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#43 fostof

fostof
  • Forumowicz
  • 52 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:59, 03.09.2010

Czyli np tanie tarcze z ofercy Intercars - JC i klocki jakieś Kashiyama powinny się sprawdzić? Jak już mówiłem, zależy mi na jak najtańszym tyle, ale w granicach rozsądku ;)
LPG: Stag300, MagicJet, MagicIII

#44 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:08, 03.09.2010

Seth mial kiedys z JC i narzekał ze sie pokrzywiły, poszukaj cos na allegro z oferty niech juz nawet bedzie Nipparts albo 4Cars- choc prawda jest taka ze tam nigdy nie wiadomo co jest w pudełku ale mysle ze lepsze to juz niz JC, co do klocków poszuaj Ferodo, ATE, Textar, Lucas. Te co podałes sa bardzo twarde i na tyle ktory prawie wogole nie hamuje moga sie nie sprawdzic

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#45 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:16, 03.09.2010

Seth mial kiedys z JC i narzekał ze sie pokrzywiły, poszukaj cos na allegro z oferty niech juz nawet bedzie Nipparts albo 4Cars


Ja miałem Nipparts, pokrzywiły sie po 10 tys km, potem jakieś service parts, znów pokrzywione po 12tys km :mrgreen:
Następnym razem kupie EBC Turbogroove plus klocki Greeny. Jednak te na tyle też widac ważne, radze kupić coś lepszego ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq