Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Tanie tarcze - wszystko się wyjaśni!


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 korona

korona
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:34, 26.03.2009

Witam. Pewnie, niektórzy z was zastanawiali się, czy nie zaryzykować i sprawdzić jak będą się sprawowały tańsze zamienniki. I chodzi mi o te rzeczywiście tańsze, nawet trzykrotnie od polecanych, markowych firm.
Mnie do tego zmusił chwilowy brak kasy, ale też ciekawość. Miałem dość bicia tylnych tarczy przy mocnym hamowaniu. Kupiłem więc zamienniki firmy, na temat której przeważają negatywne opinie w internecie, czyli JC AUTO (za dwie koreańskie tarcze do tyłu zapłaciłem 183PLN) + klocki KASHIYAMA (88PLN).

http://img228.images...04/img04991.jpg

Zaprzyjaźniony sprzedawca, zaznaczył jednak, że reklamacje tych tarcz są rzadkością, a jeśli coś będzie z nimi nie tak, w ciągu roku mogę je zwrócić. Z kolei mechanik (za wymianę wziął 80PLN) powiedział, że dużo zależy od stylu jazdy. Niedawno montował nowe tarcze Zimmermann w Audi i także skończyło się na reklamacji bo właściciel ich nie oszczędzał.
Jak więc będzie w rzeczywistości, czas pokaże. Przez pierwsze 500km będę je oszczędzał, potem dam im popalić i wszystko się wyjaśni.
Nie omieszkam was powiadomić jaki będzie efekt.
pozdrawiam

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:44, 26.03.2009

Tarcze na tyle to ciężko źle traktować bo na tył nie są rpzenoszone takie obciążenia jak na przód. Tył to tylko pomaga wyhamować. Przy delikatnych hamowaniu tył to ledwo hamuje.
Nie wiem wogóle jak można przegrzać tylne tarcze w accordzie, trzeba by dawać non stop po zakrętach z ostrymi hamowaniami. A i to szybciej wykończy przednie niż tylne tarcze.
Ja założyłem na tył Nipparts tarcze plus klocki RH, przejechałem już na nich ok 8tys km i hamulce brzytwa. Za komplet dałem 210 zł ;-)
Zaznaczam że ułożyły i dopasowały mi się po ok 800 km.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:45, 26.03.2009

te klocki się nie nadają na tył bo są za twarde, na przód jeżeli tarcza jest miękka to zniszczą ją momentalnie przy ostrym hamowaniu.
F1

#4 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:49, 26.03.2009

te klocki się nie nadają na tył bo są za twarde, na przód jeżeli tarcza jest miękka to zniszczą ją momentalnie przy ostrym hamowaniu.


które klocki?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#5 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:07, 26.03.2009

KASHIYAMA


F1

#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:11, 26.03.2009

KASHIYAMA


Racja tez mnie takie sluchy dochodzily ze to twarde klocki.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#7 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:00, 26.03.2009

Słuchy czy niesłuchy - niech sprawdzą się w praktyce, a wtedy można gdybać Panowie 8-)
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#8 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:50, 27.03.2009

Nie wiem wogóle jak można przegrzać tylne tarcze w accordzie, trzeba by dawać non stop po zakrętach z ostrymi hamowaniami. A i to szybciej wykończy przednie niż tylne tarcze.


A można ! :-P Zima i jazda non-stop bokiem na recznym :mrgreen: Po 5-10 minutach klocki i tarcze płonęły :ok

No ale prawda taka ze tylne hamulce na prawde cienko hamują więc można tam spokojnie coś cienkiego wrzucić. Ja dla odmiany wrzuce tam coś mocnego ale to za jakiś czas...

#9 Prywo

Prywo
  • Klubowicz
  • 921 postów
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 10:44, 27.03.2009

ja u siebie też wsadziłem na tył tarcze JC i do tego klocki JC. latam na tym już około 8 miesięcy, w zimie troszkę bokiem, a nawet ostatnio zablokował mi się lekko zacisk z tyłu i się jedna zagotowała :-/ ale brak jest jakich kolwiek oznak że się nadaje do wymiany. więc jak ktoś na tył szuka czegoś taniego to polecam.

było CB7 2.2i 90r.->.CG2 3.0 V6 00r.->CH1 Type-R 2.2 99r.-> CL9 Type-S 2.4 03r.-> Legend KB1 3.5 V6 07r.

744e0f85839a8ce1.jpg

 

 


#10 wirus

wirus
  • Forumowicz
  • 55 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:12, 27.03.2009

witam
pozwólcie, że wtrące swoje trzy grosze...
nie prawdą jest to, że tył ledwie co hamuje..., ledwo-ledwo wtedy jak jest jakas kupa typu kashiyama (betonowy klocek)..., im lepszy hamulec z tyłu, tym na mniejsze obciążenia jest narażony przód..., co w konsekwencji daje lepszą skuteczność i dłuższą trwałość...

co do "ugotowania" hamulca to wcale nie trzeba się bardzo starać żeby to zrobić... ;-D

P.S. jest prosta metoda na sprawdzenie hamulca tył, co za tym i ręcznego..., trzeba sprawdzić do jakiej maksymalnej prędkości można zablokowac tylne koła na suchym asfalcie... jeżeli jest to poniżej 40km/h to jest kupa a nie hamulce...

pozd.

#11 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:56, 27.03.2009

P.S. jest prosta metoda na sprawdzenie hamulca tył, co za tym i ręcznego..., trzeba sprawdzić do jakiej maksymalnej prędkości można zablokowac tylne koła na suchym asfalcie... jeżeli jest to poniżej 40km/h to jest kupa a nie hamulce...


Czyli z 90% samochodów ma kupe z tyłu?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#12 wirus

wirus
  • Forumowicz
  • 55 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:33, 27.03.2009

Czyli z 90% samochodów ma kupe z tyłu?


nie wiem jaka jest statystyka, ale patrząc ma podejscie do tematu to faktycznie tak może być...

pozd.

#13 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:50, 27.03.2009

Czyli twierdzisz że jadąc prosto u ciebie przy prędkości 30km/h i zaciągając ręczny, zablokujesz tylne koła?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#14 wirus

wirus
  • Forumowicz
  • 55 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:21, 27.03.2009

Czyli twierdzisz że jadąc prosto u ciebie przy prędkości 30km/h i zaciągając ręczny, zablokujesz tylne koła?


tak, to stwierdzenie faktu...

P.S.
w najbliżyszm czasie zmieniam heble na "teochę" wytrzymalsze..., bo seria to dramat, przy tej wadze auta niestety po kilku mocnych dohamowaniach zaczyna brakować hamulca...

rzuce fotki po zamontowaniu zestawu jaki kupiłem...

pozd.

#15 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:34, 27.03.2009

tak, to stwierdzenie faktu...

P.S.
w najbliżyszm czasie zmieniam heble na "teochę" wytrzymalsze..., bo seria to dramat, przy tej wadze auta niestety po kilku mocnych dohamowaniach zaczyna brakować hamulca...

rzuce fotki po zamontowaniu zestawu jaki kupiłem...


To zabiłeś mi klina bo każdy twierdzi że przy tej wadze auta ręczny nie zablokuje tylnych kół jadąc prosto.
Zresztą sprawdzałem hamulce na rolkach i mam zajebiste i przód i tył więc troche to dziwne.
Może inni się wypowiedzą

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq