Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Tuleje wahacza przedniego

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#61 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 00:30, 09.12.2015

Nie dzwoniłem do ASO ale w OSA Motors wychodzi 200,- na dwie strony, bez niespodzianek  z odkręceniem śrub


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#62 blow

blow
  • Forumowicz
  • 1733 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exec
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 23
Super

Napisano 11:14, 09.12.2015

a niespodzianki z odkręceniem zapewne będą. kiedyś się dałem namówić na zostawienie auta w ASO, bo mieli wymienić wszystkie tuleje na dolnym wahaczu w 2h i wziąść za to 240zł za robotę (promocja!). zadzwonili po 30 minutach, że śruby nie chcą im puścić i że trochę im zejdzie z tym - do tego koszty śrub oczywiście. podziękowałem im za współpracę, bo jednak 120zł za godzinę stania mojego auta pod dachem w ASO to dla mnie za dużo. finalnie wymieniał mi to inny mechanik - pociął wszystkie śruby (trzeba było kupić nowe OEM), założył 3 nowe z 6-ciu dostarczonych przezemnie tulei, i skasował za to 300zł.


  • 0

#63 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 19:18, 09.12.2015

@Blow, a co zrobiłeś z tymi nowymi tulejami, których Ci mechanik nie założył ?.

 

Odstawiłem wczoraj autko do mechanika na regulację luzów zaworowych następnego dnia z dodatkowa prośbą, czy daje się odkręcić śruby na wahaczach przednich bez cięcia, podgrzewania itd. I o dziwo męczył się 1,5 godziny ale poddały się i są całe.

Żeby zrobić na tip top to trzeba wybulić na 6 tulei ? i robociznę, niestety, albo zrobić te "duże" tuleje, bo pozostałe jeszcze trzymią.


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#64 blow

blow
  • Forumowicz
  • 1733 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exec
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 23
Super

Napisano 19:49, 09.12.2015

Co z nimi zrobilem?zaplacilem tylko za nie:-)
Tez mialem tylko dwie przednie do wymiany,ale stwierdzilem wtedy,ze jak wahacz bedzie wyjety to sie wymieni wszystkie.kupilem caly komplet,i dopiero niedawno okazalo sie jak wszedlem pod auto,ze sa tylko 3 nowe (dwie przednie,i jedna boczna). Niech mechanikowi dobrze sluza-cokolwiek z nimi nie zrobil...

Jesli udalo mu sie wykrecic bez pourywania niczego,to mozesz wymienic tylko te przednie skoro nigdzie indziej nie bylo luzu.to juz Twoja decyzja.
  • 0

#65 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 22:58, 09.12.2015

To ja jestem z innego świata. Nawet mi do głowy nie przyszło, że mógł je sobie przywłaszczyć, czyli bezczelnie ukraść.

Niezależne dwie oględziny wykazały konieczność wymiany tych dwóch tulei przednich, tylne jeszcze pochodzą. W dzisiejszych cenach kupowanie 4 mniejszych to koszt ok. 240,-. Chyba sobie daruję, jeśli nie znajdę jakiejś okazji :)


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#66 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 08:09, 10.12.2015

..ale jak już wyciągnięty to chyba warto byłoby to wykorzystać i wymienić. Później jeszcze zbierzność .Do tego przy wyciąganiu i składaniu nie wiadomo czy te stare ni dostaną po tyłku.

Użytkownik Wlodar edytował ten post 08:11, 10.12.2015

  • 0
                       

#67 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 09:11, 10.12.2015

No właśnie, oprócz OEM sensowne chyba są Febi, połowa ceny hondowskich.

Czy ktoś z Panów już je zakładał i może złożyć sprawozdanie ?  :)


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#68 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 11:57, 10.12.2015

Nie ryzykowałbym ..chyba że na sprzedaż
  • 0
                       

#69 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 15:58, 10.12.2015

No właśnie, tak myślałem. A co sądzicie o firmie CTR ?


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#70 bono

bono
  • Forumowicz
  • 296 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exe
  • KM:215 KM / 446 Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V III
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:57, 17.12.2015

CTR robi dobre łączniki stabilizatora, Febi gumy stabilizatora a tuleje wahacza warto wrzucić z ASO, teraz są w nowej cenie po 65 zł / szt. Aczkolwiek mój mechanik(tylko hondy robi) wciąż twierdzi, że ta tuleja, jaka by nie była, wysypie się w podobnym czasie...Podobno ten element jest za mocno obciążony. Stąd też zamontowałem zwykłe Yamato. Zobaczymy niebawem ile wytrzymają...


  • 0

#71 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 00:44, 18.12.2015

Nie wierzę i dam sobie rękę obciąć,że yamato wytrzyma 25% przebiegu co OEM .Tym bardziej dziwne..mechanik twierdząc iż jest bardzo obciążone daje yamato .Pewnie miał na stanie :-) Jaka cena ? takiego yamato ..jeśli można wiedzieć.
W podobnym czasie ? Dobre .Niech da taki zamiennik co zrobi ok 150 tyś to będzie mógł snuć wywody o podobnym czasie wysypania :-)
Nie chce być złym wróżbitą ale jak byś je wymieniał znowu w roku 2016 to daj znać

Użytkownik Wlodar edytował ten post 06:05, 18.12.2015

  • 0
                       

#72 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 06:47, 18.12.2015

Ja jednak kupiłem cztery tuleje OEM Honda, nawet ASO ma w podobnej cenie co najtańsi dostawcy.

Już założone, zbieżność zrobiona - obowiązkowo - trzeba było, rozbieżności w zbieżności :) były spore.

Zdjęcia w moim temacie Nasze VII


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#73 bono

bono
  • Forumowicz
  • 296 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exe
  • KM:215 KM / 446 Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V III
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:10, 19.12.2015

Nie wierzę i dam sobie rękę obciąć,że yamato wytrzyma 25% przebiegu co OEM .Tym bardziej dziwne..mechanik twierdząc iż jest bardzo obciążone daje yamato .Pewnie miał na stanie :-) Jaka cena ? takiego yamato ..jeśli można wiedzieć.
W podobnym czasie ? Dobre .Niech da taki zamiennik co zrobi ok 150 tyś to będzie mógł snuć wywody o podobnym czasie wysypania :-)
Nie chce być złym wróżbitą ale jak byś je wymieniał znowu w roku 2016 to daj znać

No też byłem lekko zdziwiony, ale że wymieniałem kompleksowo kilkanaście rzeczy, to troszkę musiałem zejść z kosztów. Będę monitorował stan tulei i na pewno dam Tobie znać jak z trwałością. Jedna tuleja kosztowała 30 zł i sam kupowałem ;)


  • 0

#74 feniks

feniks
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Leszczyny
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:zbyt mało
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:opływowe CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:45, 21.12.2015

ja również wymieniałem tulejki w przednim dolnym, Z ASO kupiłem jedynie tulejki pod amora a dwie pozostałe zakupiłem z elastomeru, po roku lub jak będę oglądał podwozie na pewno dam znać jak wyglądają i czy są luzy, natomiast prowadzenie nieznacznie się poprawiło przy zachowaniu dotychczasowego komfortu.


  • 0

#75 Sebastian 794

Sebastian 794
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Ropczyce
  • Silnik:2,0
  • Wersja:SPORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:12, 02.11.2016

Panowie tak jak piszecie wczesniej Rowniez ostrzegam przed zamienikmai typu OYODO,sam jestem przykladem tuleja po 2 misiacach naprawde nie nadaje sie do nieczego.dzis zamowilem OEM za 50 zł;) jutro odbior i monatrz mam nadzieje ze bede bardziej zadowolony


  • 0
Sebastian794





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq