
XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska

XVI Ogólnopolski Zlot Honda Accord Klub Polska
#121
Napisano 19:27, 27.11.2018
#122
Napisano 00:15, 20.12.2018
Prawidłowe osadzenie dużej tulei jest pokazane tu:
https://www.instruct...rm-Replacement/
Kto zakupił tuleje oryginalne OEM ma ułatwione zadanie. Na gumie jest naniesiony znak niebieską farbą.
Tuleję należy tak ustawić aby ten znak pokrył się z wypukłym znakiem na wahaczu.
Jeśli się tego przestrzega nie ma wała żeby było źle.
Na używanych wahaczach na Allegro jest osadzone dokładnie tak samo.
Przykład tu:
https://drive.google...Cffpra5NQVt1G15
U mnie to wygląda tak:
https://drive.google...Gifluy67TOxihAK
https://drive.google...3FsMLgTJ8tug9Ca
https://drive.google...9iVXjnI_JBHv2rT
Do montażu użyłem prasy własnej roboty, takiej:
https://drive.google...zL13caWBFgS1ojl
https://drive.google...qd0njLeGkMW9Hsg
Jeśli śruba na tulei się zapiecze wcale nie trzeba jej wycinać. U mnie przy wykręcaniu cały środek razem z wyrwaną gumą obracał się razem ze śrubą, w efekcie śruba się nie wykręca tylko górne mocowanie ze zgrzaną nakrętką jest wypychane do góry. Trzeba pokręcić aby zrobiło się trochę luzu
pomiędzy górnym mocowaniem a wewnętrzną tulejką. Wtedy bardzo ostry przecinak trzeba wbijać pomiędzy dolne mocowanie a kołnierz śruby.
U mnie po kilku uderzeniach puściło.
Z drugiej strony zrobiłem to bez walenia młotkiem. Tak samo guma była zerwana i wewnętrzna tuleja kręciła się razem ze śrubą.
Unieruchomiłem ją zaciskając ile wlezie klucz Morse'a. Kiedy guma pod kluczem się obdarła do gołego metalu zacisnąłem jeszcze raz.
Klucz trzyma na tyle mocno że śrubę wykręciłem bez problemu :
https://drive.google...2nS_URBj_VweYHI
https://drive.google...A32HbAOF6Z3c7ZV
https://drive.google...G9_ud63P-6BEtRP
#123
Napisano 21:32, 13.01.2024
#124
Napisano 22:27, 13.01.2024
#125
Napisano 23:09, 13.01.2024
#126
Napisano 15:41, 13.10.2024
Honda Accord VIII
Czy po ich wymianach trzeba robić ustawiać zbieżność.
#127
Napisano 15:54, 13.10.2024
#128
Napisano 22:57, 16.08.2025
Jako że to najświeższy wątek z tulejami wahacza przedniego, to tutaj opiszę moje walki.
Po 20 latach przednie tuleje dokonały żywota. Właściwie już 2 lata temu gość na przeglądzie zwrócił mi uwagę, ale stukanie zaczęło się dopiero w tym roku.
No i w sumie miało prawo stukać:
Guma_wahaczz.jpg 147,3 KB
8 Ilość pobrań
Oczywiście śruby zintegrowały się z tulejami wewnętrznymi. Chciałem uniknąć cięcia śrub i odzyskać oryginały więc trzeba było jakoś unieruchomić tuleje wewnętrzne.
Jestem w posiadaniu spawarki elektrodowej (niekoniecznie umiejętności spawania) i postanowiłem dospawać kawał pręta do tulei żeby móc ją przytrzymać podczas
kręcenia śrubą. Rozwiązanie to niosło za sobą dodatkową korzyść rozgrzania tulei i wzruszenia rdzy spajającej ją ze śrubą.
Z jednej strony poszło w miarę gładko - guma była rozwulkanizowana od tulei wewnętrznej i zewnętrznej (co widać na zdjęciu) i bez problemu pozbyłem się gumy
za pomocą noża. Druga (prawa) strona wymagała trochę więcej zachodu, bo guma trzymała się po zewnętrznej i w ruch poszedł palnik żeby wypalić gumę plus
zrobienie osłony z kawałka blachy żeby nie przypalić paska klinowego i okolic. Lewa tuleja puściła po samym spawaniu, prawą musiałem dogrzać palnikiem oprócz
wypalenia gumy. W końcowym efekcie powstała mini sztanga:
Tuleje_spawww.jpg 176,96 KB
7 Ilość pobrań
Myślę, że ktoś bardziej wprawiony w spawaniu zrobiłby ładniejsze spawy
ale mimo kiepskiej jakości spawania efekt końcowy został osiągnięty.
Palnik użyty do operacji to jakaś tania chińszczyzna na kartusze ze znanego portalu:
palnik.jpeg 37,78 KB
5 Ilość pobrań
O dziwo, tylne śruby poszły bez problemu i za wyjątkiem końca gwintu nie miały najmniejszych oznak korozji. Do składania użyłem dużej ilości smaru molipas,
który stosuję z powodzeniem od ok. 20 lat więc ewentualne przyszłe rozbiórki nie powinny stanowić problemu. Smar oczywiście na gwinty i do wnętrza tulejek.
Całość operacji ok. 10h/stronę w garażu 3x5 bez kanału jedna osoba. Trochę czasu mi zajęło dorobienie czegoś, co pozwoliło mi wcisnąć nowe gumy w wahacz,
bo niestety prasy jeszcze się nie dorobiłem i mam tylko duże imadło warsztatowe plus kilka młotków.
Tak więc mając spawarkę i kilkanaście elektrod nie trzeba od razu ciąć ![]()
Pozdro.
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII
VII
Mechanik →
Zawieszenie →
Czy to będzie pasowaćNapisany przez Xeon , 05 cze 2026 |
|
|
||
VII
Mechanik →
Układ napędowy →
Accord VII 2.4; silnik dławi się po nagrzaniu, strzały z dolotuNapisany przez Przecinak , 24 maj 2026 |
|
|
||
VII
Mechanik →
Układ napędowy →
Pozycjometr automatycznej skrzyni biegówNapisany przez 19didek90 , 22 maj 2026 |
|
|
||
VII
Mechanik →
Układ napędowy →
Ubywa płynu chłodniczegoNapisany przez radek_999 , 22 maj 2026 |
|
|
||
![]() |
VII
Mechanik →
Klimatyzacja/ Wentylacja/Ogrzewanie →
Brak nawiewu, zero reakcji na zmniejszanie i zwiększanieNapisany przez radekmale , 19 kwi 2026 |
|
|
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych











