Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Pęknięty kolektor Wydechowy 2.2 Diesel

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
312 odpowiedzi w tym temacie

#31 Malyxyx

Malyxyx
  • Forumowicz
  • 1 postów
  • Skąd:Dublin/Radom
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:07, 16.03.2010

Witam Wszystkich
Miałem ten sam problem (pęknięty kolektor) ze spalinami w aucie, a że to mój pierwszy Diesel myślałem że to norma (każdy mówi ze diesel to śmierdziuch) i dzięki Wam Koledzy Accordeoniści dowiedziałem się w czym tkwił problem, tkwił bo bo dzisiaj odebrałem auto od dilera Hondy w Dublinie (Republic of Ireland). Nie poniosłem żadnych kosztów Totalne Freeby moje auto zarejestrowałem w Irlandii miesiąc temu (UK's import) i nadal 0 problemów, wiec jeśli Macie ten sam problem walcie do serwisów i pytajcie o akcję serwisowa (recall).
Pozdro Wszystkim.
  • 0
Euro R and all clear!.

#32 19marek76

19marek76
  • Klubowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Morden, Surrey
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:138+
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:35, 16.03.2010

czytając Wasze posty zastanawiam się czy to u mnie też może być przyczyną... na tę chwilę mam podobne objawy jak powyżej - świst w zakresie ok. 1400-2000 obrotów przy zimnym silniku bez różnicy czy to przy przyśpieszniu, czy też hamowaniu silnikiem. Ale ja nie wyczuwam zapachu spalin w kabinie. Ale może to jest tak na tą chwilę, jak te nieszczelności beda większe w końcu i ja poczuje...

Zastanawiam się jeszcze czy naprawiając Wam ten kolektor podali na koniec numer czy też kod tej naprawy (recall).

Zadzwoniłem dziś do nich i umówiłem się na strawdzenie... no cóż dopiero na 26-tego (Ewell, Surrey).

[ Dodano: 2010-03-26, 16:01 ]
Hej,
Dzisiaj odsatawiłem samochód na sprawdzenie i jak się okazuje kolektor wydechowy do wymiany.
Bedzie wymianiony w ramach gwarancji i ‘free of charge’, z czego się cieszę.
Ze względu na okres Wielkanocny i moją wycieczkę do Polski umówiłem się na wymianę na 16-tego kwietnia.
  • 0
<p>Marek<br><br><strong>H</strong>appy <strong>O</strong>wners <strong>N</strong>ever <strong>D</strong>rive <strong>A</strong>nything else</p>

#33 mihail

mihail
  • Forumowicz
  • 152 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2,2
  • Wersja:i-cdti
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:21, 13.08.2010

Odgrzewam kotleta niestety... Na przeglądzie wyszło że mam pęknięty kolektor wydechowy. Niestety poprzedni właściciel raz był na przeglądzie poza ASO co jest problemem w kwalifikacji do kampanii serwisowej. Moje ASO (Largo Gdynia) zaoferowało wsparcie w wystąpieniu do Honda Polska o "gest handlowy". I tu prośba do doświadczonych w bojach z ASO Forumowiczów - piszcie na PW jakich argumentów użyć aby zmiękczyć Honda Polska! Argument "stały klient" będzie na pewno (mam też Civica od paru lat) ale co jeszcze??
  • 0

#34 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:35, 13.08.2010

ja powiem tak... poznałem kiedyś miłego pomocnego człowieka z ASO ot taki specjalista od spraw gwarancyjnych moja Honda miała tylko 2 serwisy w ASO za poprzedniego właściciela co nie stanęło na przeszkodzie żeby wymienić na FREE pompę sprzęgła po 3 latach, nowe reflektory po 4 latach, nowy przedni stabilizator po 5 latach oczywiście wszytko na koszt Honda Poland :mrgreen: kosztowało mnie to 3 dobre flaszki dla znajomego z ASO :ok
Generalnie ASO i HP (Honda Poland) to dwie niezależne firmy ASO zarabia wystawiając faktury HP więc każdemu pracownikowi któremu zależy na zarobu $ dla danego ASO załatwi to bez mrugnięcia okiem w HP niezależnie od tego czy dany samochód był serwisowany czy nie... taka jest prawda o geście handlowym Hondy Poland :mrgreen:
  • 0
F1

#35 lepo

lepo
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:peryferyjne WuWuA :)
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Emeryt sport z plusem
  • KM:240
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Back to black in hatch back :)
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:15, 14.08.2010

ja powiem tak... poznałem kiedyś miłego pomocnego człowieka z ASO ot taki specjalista od spraw gwarancyjnych moja Honda miała tylko 2 serwisy w ASO za poprzedniego właściciela co nie stanęło na przeszkodzie żeby wymienić na FREE pompę sprzęgła po 3 latach, nowe reflektory po 4 latach, nowy przedni stabilizator po 5 latach oczywiście wszytko na koszt Honda Poland :mrgreen: kosztowało mnie to 3 dobre flaszki dla znajomego z ASO :ok
Generalnie ASO i HP (Honda Poland) to dwie niezależne firmy ASO zarabia wystawiając faktury HP więc każdemu pracownikowi któremu zależy na zarobu $ dla danego ASO załatwi to bez mrugnięcia okiem w HP niezależnie od tego czy dany samochód był serwisowany czy nie... taka jest prawda o geście handlowym Hondy Poland :mrgreen:

Malin - po raz kolejny czytam tego rodzaju posty Twojego autorstwa - pochwal się wreszcie i daj poznać tego znajomego. Wówczas pomożesz komuś takim pisaniem a nie tylko nerwa szarpiesz, że Ty możesz sobie naprawić za darmochę a inni nie. :k Żenua :eee
  • 0

było m.in: N22A1 (dłubany na 170KM), 2ZS-FE , CAYC, 1AD-FTV, 2ZR-FE; DW10BTED4 i mój emeryt 2ZR-FAE: http://www.accordklu...emeryt-od-lepo/
Jest wciąż DW10FC


#36 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:52, 14.08.2010

z miłą chęcią bym pomógł ale on prosił mnie abym go nie reklamował :-|
  • 0
F1

#37 mihail

mihail
  • Forumowicz
  • 152 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2,2
  • Wersja:i-cdti
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:58, 14.08.2010

Sprawa ma ciąg dalszy - uprzejmy Pan z ASO zadeklarował pełne wsparcie :-> i jest dobrej myśli - za dwa tygodnie będę wiedział co i jak.
  • 0

#38 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:20, 15.08.2010

Sprawa ma ciąg dalszy - uprzejmy Pan z ASO zadeklarował pełne wsparcie :-> i jest dobrej myśli - za dwa tygodnie będę wiedział co i jak.


Zasugeruj że się odwdzięczysz jakąś % :mrgreen: porozmawiaj jak człowiek z człowiekiem :ok
  • 0
F1

#39 mihail

mihail
  • Forumowicz
  • 152 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2,2
  • Wersja:i-cdti
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:56, 17.09.2010

No i lipa, sprawa się rypła gdy Honda Polska zażyczyła sobie skan książki serwisowej a tam jest nieszczęsny jeden przegląd wykonany przez poprzedniego właściciela poza ASO. Aktualny koszt wymiany po rabatach ok. 1000 zł.
  • 0

#40 lepo

lepo
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:peryferyjne WuWuA :)
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Emeryt sport z plusem
  • KM:240
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Back to black in hatch back :)
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:42, 17.09.2010

No i lipa, sprawa się rypła gdy Honda Polska zażyczyła sobie skan książki serwisowej a tam jest nieszczęsny jeden przegląd wykonany przez poprzedniego właściciela poza ASO. Aktualny koszt wymiany po rabatach ok. 1000 zł.

Wyciągaj i spawaj - będzie dobrze. Kup tylko uszczelkę pod kolektor i między kolektor, a turbawkę.
  • 0

było m.in: N22A1 (dłubany na 170KM), 2ZS-FE , CAYC, 1AD-FTV, 2ZR-FE; DW10BTED4 i mój emeryt 2ZR-FAE: http://www.accordklu...emeryt-od-lepo/
Jest wciąż DW10FC


#41 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:54, 19.09.2010

No i lipa, sprawa się rypła gdy Honda Polska zażyczyła sobie skan książki serwisowej a tam jest nieszczęsny jeden przegląd wykonany przez poprzedniego właściciela poza ASO. Aktualny koszt wymiany po rabatach ok. 1000 zł.

Wyciągaj i spawaj - będzie dobrze. Kup tylko uszczelkę pod kolektor i między kolektor, a turbawkę.



Wyciagaj i spawaj.
W pracy kolega kupil hanie z 2.2,z peknietym kolektorem. pojechal na serwis wymienili kolektor. po 5 m-cach znow sprawa sie powtorzyla. tym razem zaspawal. jezdzi juz prawie rok i ok. u mnie po ponad 2 latach jest ok, ale jesli cos wyjdzie to i tak bede spawal.
Ponoc w hondzie dowiedzial sie ze te kolektory tak maja.
pozdrawiam.
  • 0

#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:40, 22.09.2010

Potwierdzam Honda UK wymienia ta czesc za free, moja hania ma prawie 107000 mil ,wczoraj odebralem auto z nowym kolektorem.
  • 0

#43 kamilsz74

kamilsz74
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2,2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:51, 11.10.2010

Mam ten sam problem ,pęknięty kolektor(tak stwierdzono w zakładzie zajmującym się tylko układami wydechowymi)koszt to 150zł mont i demont +50 spawanie +coś na uszczelkę i ewentualnie szpilki,nakrętki(wymieniają na nowe w razie zniszczenia).Mam pytanie czy cena nie za niska czy wysoka,czy warto to robić samemu.Dla ciekawostki Honda Łódź --nowy kolektor 1600zL robocizna 450zL z vat i nie było przypadku pękniętego kolektora .
  • 0

#44 good69

good69
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • Skąd:Olsztyn- Crawley
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:22, 12.10.2010

mysle ze to tanio tylko zeby dobrze pospawane bylo mam pytanie czy twoja Hania jest po lifcie bo myslalem ze problem kolektorow nie dotyczy samochodow po lifcie, bo ta usterka miala byc poprawiona???
  • 0

#45 grzes8282

grzes8282
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Cambridge
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 21:42, 12.10.2010

bo myslalem ze problem kolektorow nie dotyczy samochodow po lifcie, bo ta usterka miala byc poprawiona???


Jak najbardziej dotyczy, nie słyszałem żeby coś z tym poprawiali w poliftach.
  • 0
Japan rules.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq