Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wskaznik paliwa opada pomimo jazy na LPG

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 fubu11

fubu11
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:59, 09.08.2012

Witam

Honda Accord 2006 silnik 2.0. Czy macie Panowie sposób na spadający wskaznik paliwa gdy jedzi sie na LPG. Niestety moi instalatorzy nie maja na to sposobu. Wskazówka mi opada wraz ze wzrostem ilosci km i czasem w 10min leci do góry i ustawia sie na prawidlowym poziomie.
  • 0

#2 MaRkO_911

MaRkO_911
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:04, 09.08.2012

Mnie to wygląda na trafiony sterownik ale znam się na tym jak ksiądz na bz****. Kiedyś moja Mama miała taki problem w Oplu ale tam faktycznie paliwo schodziło bo równocześnie do silnika był podawany gaz i benzyna. Okazało się że właśnie sterownik gazu był do wymiany. Sytuacja trochę podobna może dobry trop. To była jakaś instalacja NoName z biedronki.
  • 0

#3 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2933 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 12:57, 09.08.2012

kolega w Megane2 miał podobny przypadek, konieczny był emulator wskazania ilości paliwa

http://allegro.pl/li...&category=18855
  • 0

#4 fubu11

fubu11
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:35, 09.08.2012

Paliwo na pewno nie ucieka bo zatankuje 5l i wskaznik wraca do max, problem jest taki ze musze zatankowac zeby zobaczyc ile tego paliwa jest. Ciekawe jest to ze czasem sam sie resetuje i wraca do stanu prawidlowego a czasem nie, moze macie jakies doswiadczenie. Kolega mi powiedzial ze zeby wracal do stanu normalnego musze miec wiecej niz polowe baku. Rozmawialem z gazownikami o emulatorach i powiedzieli ze jest do tego silnika ale dziala tylko na krotkich odcinkach, na dluzszej trasie emualtor nie dziala.
  • 0

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 14:04, 09.08.2012

http://www.pitec.pl/kontakt/
Skontaktuj się z Piotrem. Robili sami taki emulator (tank fopper) bo żaden dostępny na rynku nie działa.
'
Możesz zapytać na http://lpg-forum.pl
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#6 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 06:25, 10.08.2012

Tematów jest dużo na ten temat :arrow: http://www.accordklu...ic.php?t=34791. Dobry gazownik powinie Ci powiedzieć ze w tym modelu jest taki objaw.
  • 0

#7 czekoladka

czekoladka
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:WE
  • Silnik:2,4
  • Wersja:typeS
  • KM:190 Pb+Lpg
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:54, 07.09.2012

Paliwo na pewno nie ucieka bo zatankuje 5l i wskaznik wraca do max, problem jest taki ze musze zatankowac zeby zobaczyc ile tego paliwa jest. Ciekawe jest to ze czasem sam sie resetuje i wraca do stanu prawidlowego a czasem nie, moze macie jakies doswiadczenie. Kolega mi powiedzial ze zeby wracal do stanu normalnego musze miec wiecej niz polowe baku. Rozmawialem z gazownikami o emulatorach i powiedzieli ze jest do tego silnika ale dziala tylko na krotkich odcinkach, na dluzszej trasie emualtor nie dziala.


Nie ma sie co przejmować . To standardowy objaw przy jeździe na gazie , jeśli masz komputer to ten tez będzie pokazywał ubywające kilometry do tankowania. Ja dałem sobie spokój z emulatorami , niepotrzebne komplikowanie instalacji.

Żeby nie być przerażonym ze jeździsz cały czas na rezerwie proponuję zatankować jednorazowo 30-40 litrów , wskazówka pokaże ponad połowę baku i będzie sie systematycznie cofała, powinna dotrzeć nie dalej niz do 1/5 skali i wróci w wyjściowe położenie - tak przynajmniej jest u mnie.

Chcesz wiedzieć ile zużyłeś polecam zerować licznik np.B , do średniego zużycia ( jesli masz samochód po lifcie) dołożyć 2 litry i łącząc jedno z drugim oszacujesz ile jeszcze dasz rade przejechać.

Co do wracania tylko powyżej połowy baku to nie stwierdziłem . tankowałem ostatnio chyba w kwietniu/maju :mrgreen: i teraz mam 1/3 moze 2/5 zbiornika i wskazówka wraca.
  • 0

zakupie...osłona katalizatora CL9


#8 czyzaczek

czyzaczek
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:08, 10.05.2013

To ja dołożę swój grosik....

Poniżej połowy też wraca, tylko trzeba mieć mocniejsze nerwy, bo opada na rezerwę i trochę świecenie na pomarańczowo denerwuje.
  • 1
Always Honda.... VFR 800 + Accord VII....

STAG 300ISA2+Zavoli S+HANA H2001 Green

#9 Kicia

Kicia
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:23, 23.01.2014

Witam szanownych kolegów i koleżanki.

Moze zamieściłem moj problem w złym miejscu, ale mowa tu o wskaźniku paliwa.

Otoż pewna sprawa mnie martwi.
Jak startuje silnik opada mi wskaźnik paliwa, gdy motor juz normalnie kręci wskazówka wraca do "poprzedniego" poziomu.
Najgorsze jest to że nie dziaje się tak za każdym razem, więc chyba coś jest nie tak.

Czy w swoich accordach też tak macie czy tylko moja Hania ma problem.
Szerokości
  • 0

wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje...


#10 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 23:49, 23.01.2014

temat już był omawiany wielokrotnie, gaziarz musi Ci zainstalować emulator i będzie po problemie, nic więcej..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#11 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • Skąd:~Radzyń Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 00:11, 24.01.2014

Kicia, odesłanie do odpowiedzi jest w tym jednostronnym temacie w który zadajesz pytanie :roll:
  • 0

#12 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 09:34, 24.01.2014

Kicia

Silnik: 2.0
Wersja: Sport
KM: 155
Paliwo: benzyna
Rok: 2006

ak startuje silnik opada mi wskaźnik paliwa, gdy motor juz normalnie kręci wskazówka wraca do "poprzedniego" poziomu.
Najgorsze jest to że nie dziaje się tak za każdym razem, więc chyba coś jest nie tak.

Dobrze jest.

temat już był omawiany wielokrotnie, gaziarz musi Ci zainstalować emulator i będzie po problemie, nic więcej..

Kicia, odesłanie do odpowiedzi jest w tym jednostronnym temacie w który zadajesz pytanie :roll:

Kicia, nie ma LPG w aucie, wskazówka opada przy rozruchu. Teraz chłopak zmartwiony jest i będzie musiał założyć instalację gazową i emulator ...
  • 0

#13 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 10:40, 24.01.2014

[quote name="muzyczka"][quote]Kicia

[quote]temat już był omawiany wielokrotnie, gaziarz musi Ci zainstalować emulator i będzie po problemie, nic więcej..[/quote][quote]Kicia, odesłanie do odpowiedzi jest w tym jednostronnym temacie w który zadajesz pytanie :roll:[/quote]
Kicia, nie ma LPG w aucie, wskazówka opada przy rozruchu. Teraz chłopak zmartwiony jest i będzie musiał założyć instalację gazową i emulator ...[/quote]

sry nie dojrzałem tego :k :B
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#14 Kicia

Kicia
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:56, 24.01.2014

dziękuję koledzy za odpowiedzi i przepraszam za zamieszanie.
Jak słusznie kolega zauważył ja nie mam LPG. Śmigam na benzynie!

Tak więc reasumując macie jakiś pomysł co może być nie tak?

Dodam że czasem razem z opadającym wskaźnikiem paliwa przy starcie pika mi na ekraniku komputera ikonka poduszki. Czyżby wizyta u elektryka była konieczna? Czy zwyczajnie nie zwracać uwagi - ten typ tak ma?

Wcześniej jeździłem civikiem z 92 który nie miał nawet wspomagania, (i byl w 110% bezawaryjny) więc prosze wybaczcie mi moją nadgorliwość w sprawie elektryki.

Pozdrawiam
  • 0

wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje...


#15 tomi883

tomi883
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Dolnyśląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:26, 09.05.2015

Kolego. Miałem podobny objaw jak akumulator mi siadal. Po wymianie zupełnie znikło.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq