Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

spalanie benzyny.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Spikeeltorro

Spikeeltorro
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:Sokolniki Małe
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:157
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:21, 26.07.2012

Pany, powiedzcie mi, czy to normalne,że moja instalacja sekwencyjna żre też pewną ilość benzyny podczas jazdy na gazowni?
mam gaz firmy prins. montowany w install gazie w swarzędzu koło poznania.
  • 0

Cogito ergo sum.

Mój wóz:

http://www.accordklu...p=441904#441904

rumcajsmobile.jpg


#2 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 13:54, 26.07.2012

czy to normalne,że moja instalacja sekwencyjna żre też pewną ilość benzyny podczas jazdy na gazowni?


A dużo pali benzyny ?? bo jak za 50-100 zł miesięcznie (nie wiem ile jeździsz i odpalasz dziennie auto). Masz polifta a w tym aucie wskazówka paliwa sama opada wraz z przebiegiem i co około 300 km pokazuje prawidłowy stan lub jak zatankujesz paliwo wraca do normy.
  • 0

#3 loot

loot
  • Forumowicz
  • 421 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:29, 26.07.2012

jak pali mało, to tak, jak pali dużo, to nie :-)
  • 0

#4 Spikeeltorro

Spikeeltorro
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:Sokolniki Małe
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:157
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:37, 26.07.2012

muzyczka,

A dużo pali benzyny

odpalam 2 razy na dzień i robie 60 km dziennie. kumpel mówił,że to też może brać więcej beny od przeciągania na biegach. czasem mi się zdarzyło.. :oops: ALE NA BOGA TO JEST HONDA!! MUSI MIEĆ OBROTY!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
co do tego spalania, to na razie sprawdzam ile mi pożre tej benzyny,bo ostatnio zalałem (zaznaczam,że nie leję za 20 złotych) i nawet nie spostrzegłem kiedy mi się żyd zapalił. dlatego zalałem 32 litry i czekam.. licznik liczy 2 przebiegi równolegle więc jeden mam na gaz a drugi na bene.

Masz polifta a w tym aucie wskazówka paliwa sama opada wraz z przebiegiem i co około 300 km pokazuje prawidłowy stan lub jak zatankujesz paliwo wraca do normy.

to by się zgadzało. bo niedawno miałem pół baku i wskoczyło mi do 3/4 człowiek uczy sięcałe życie :-P
  • 0

Cogito ergo sum.

Mój wóz:

http://www.accordklu...p=441904#441904

rumcajsmobile.jpg


#5 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 21:40, 26.07.2012

no ja tez mam gazownie i tez pozera benzyne bo musi :-) jest to normalny objaw :-) bac co bac i tak jest bardzo tanio :-)
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#6 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 22:12, 26.07.2012

chwila bo ja czegoś nie rozumiem, nie chcecie powiedzieć że silnik jednocześnie pobiera i gaz i benzynę ? :shock:
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#7 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 06:21, 27.07.2012

chwila bo ja czegoś nie rozumiem, nie chcecie powiedzieć że silnik jednocześnie pobiera i gaz i benzynę ? :shock:

Jednocześnie nie pobiera , benzynę pobiera przy rozruchu i jeśli masz ustawioną max obroty na gazie np 5000 to powyżej przełącza na benzynę. Często tak robią gazownicy, przy kiepskich instalacjach, żeby klient nie przyjeżdżał codziennie.
  • 0

#8 adisan82

adisan82
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Poznan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:04, 27.07.2012

Wskazowka pewnie Ci opada zgodnie z tym co komputer wyliczy -> wskazowka uzalezniona jest nie tylko od plywaka w baku ale liczone sa tez implusy na listwie wtryskowej. Generalnie tak jak przedmowca wskazal poczekac ze 400km i zobaczyc czy wskazanie sie wyrowna.
  • 0

#9 Spikeeltorro

Spikeeltorro
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:Sokolniki Małe
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:157
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:59, 27.07.2012

muzyczka, mistrzu mój. oświeciło mnie dziś rano gdy próbowałem wstać do pracy. napisałeś,że po około 300 km wóz aktualizuje stan paliwa. zatem,być może, że wtedy zatankowałem nie aż tak wiele benzyny,poziom sobie spadł aż zapalił się żyd i komputer nie zdążył zaktualizować. bo zdziwiłem się po drugim tankowaniu gdy zalałem 32 litry czyli notabene pół baku i wskazówka pokazała mi pełny bak. może to jest to i niepotrzebnie się boję. wiecie jak jest. nowe auto i człowiek się o wszystko martwi :cry: tym bardziej,że poprzedni właściciel mojej perełk był syfiarzem i nie dbał o nią (np sucha połamana bułka 300 letnia w uchwycie na kubki koło siedzeń) :mrgreen: i inne.
ale nie zrezygnuję z tego doświadczenia,żeby mieć pewność, że nie pożera mi za dużo tej beny. odezwę się za kilkaset kilometrów ;-)

Generalnie tak jak przedmowca wskazal poczekac ze 400km i zobaczyc czy wskazanie sie wyrowna.

tak właśnie mam zamiar zrobić. dzięki za podpowiedzi, a teraz wracam do mizerii i pyrów :mrgreen:
  • 0

Cogito ergo sum.

Mój wóz:

http://www.accordklu...p=441904#441904

rumcajsmobile.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq