Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zatarty silni kupiłem niezlego złoma


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
73 odpowiedzi w tym temacie

#46 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:01, 21.01.2009

teraz mi sie przypomnialo gdzie slyszalem o takim czyms... znajomy kupil kiedys na handel mazde 121 ktorej przez 5 lat nikt oleju nie wymienial... w silniku wygladalo podobnie. Jakby ktos nalal jakiegos mazutu do srodka... moze to podobny przypadek...

#47 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:24, 21.01.2009

Chłopie ja pogadałem ze swoim Mechanikiem i powiem tak po obradach i tym zdjęciu doszliśmy do wniosku ze to może być zważony olej ktoś zalał silnik dwoma różnymi olejami. Na początek wymyj to wszystko wymień filtr. Jak by co to wal na PW to powiem co i jak ale jest duża szansa ze to jest to.

#48 Afcior

Afcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:10, 22.01.2009

Nigdy takiego czegosc nie widzialem :shock: Ja to bym tych gosci :ckm: Zadaj bezapelacyjnie wzrotu pieniedzy!!!

#49 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 10:18, 22.01.2009

ja bym oddał to auto, żądał zwrotu kasy bezapelacyjnie, zwłaszcza, że masz do tego prawo!!


ta substancja miękka czy twarda bo młody może mieć rację, ja bym się nie bawił, rzeczoznawca i heja z takimi!

wydrukuje tą fotkę i w Szczecinie pokaże swojemu mechanikowi


btw- ostatnio w Civicu robił mi zawieszenie, regulował silnik i dostałem lekki ochrzan za nie wymieniany olej że szok- zrobiła się maź.. olej ok 40tys km ma ...zamiast lać olej świeży to zostawiali stary a nowy na handel. teraz czyszczenie silnika i świeży valvoline

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#50 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:39, 22.01.2009

Witam ponownie rozmawialem z wlaścicielem komisu wypina się na mnie nie czuje się odpowiedzialny twierdzie ze równie dobze później mi ktoś dolał czegoś na złość i takie tam gadki.No mniejsza z tym problem jest w tym ze na to wszystko jest potrzebny czes i kasa a ja musze mieć jak najszybciej sprawny auto bo nie mam czym dojechać do pracy i tu się robi problem. Gość się stawia więc trzeba by walić do sądu a w takim przypadku to ani samochodu ani kasy na następny nie ma bo sprawa musi się zakończyć. A moja powiatowa rzeczniczka praw konsumenta jest na urlopie i dopiero w poniedzialek będzie jeszcze prubuje coś na infolinie dzwonić więc zobacze. Troche się dowiadywalem co to moze być za badziewie no i jak piszecie ruzne są opcje 100 lat olej niewymieniany a i słyszalem od gościa związanego z komisami ze jest jakaś chemia co się leje i ma pięknie chodzić jakieś kilkadziesiąt kilometrów. No a tak podsumowując to jak ktoś z was słyszal o jakimś silniku 1.6 D16B6 na sprzedaz to proszę o informację musze to cudenko jak najszybciej uruchomić niestety

#51 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:48, 22.01.2009

Powinienes jak najszybciej zamowic ekspertyze rzeczoznawcy.
On sie wypowie, czy mozliwe jest dobrowadzenie silnika do takiego stanu w 1 dzien (aby odrzucic argument sprzedajcego).
nastepnie poprosic mechanika, ktory ogladal twoj samochod, zeby napisal ci na kartce kiedy ogladal ten samochod i w jakis okolicznosciach, niech poda wszystkie swoje dane.
Nastepnie napisz list do polecony do sprzedajacego, ze zadasz zwrotu zaplaconech pieniedzy, ze wzgledu na ukryte wady pojazdu. Piszesz tam jakie masz dowody, powolujesz sie na ocene rzeczoznawcy. Zaznaczasz tez ze zgodnie z ustawa, ma czas na ustosunkowanie sie w ciagu 14 dni. Zadzwon do federacji konsumentow, zeby Ci podali na jaki paragraf masz sie powolac.
Jesli sprzedajacy nie uzna roszczenia (na pismie), dzwonisz do federacji konsumentow.
Oni tez moga napisac takie pisma dla Ciebie, a wlasciwie do sprzedajacego w twojej sprawie.

Niestety samochod musi postac, nie ma wyjscia. Ja bym nie odpuscil.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#52 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:51, 22.01.2009

Stary, jeżeli koleś takie rzeczy Ci mówi, to we mnie to tylko zaostrza rozgrzany już ogień :evil: Ja Cię doskonale rozumiem, brak czasu, a przede wszystkim pieniędzy, odległość, itd. Na Twoim miejscu to ja bym na ostro od samego początku z tym typem pojechał i powiedział mu jasno i wyraźnie - zwracam auto, a on kasę. Jak nie, to sąd.
Kurde, wystarczy spojrzeć na to zdjęcie silnika... masakra.....

#53 16v

16v
  • Forumowicz
  • 131 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:53, 22.01.2009

Jeżeli na fakturze zakupu masz rzeczywistą kwotę , którą zapłaciłeś , to nie widzę żadnego problemu z załatwieniem tej sprawy chociazby przez sąd.
Natomiast jezeli jest to kwota dużo zaniżona ( częsta praktyka) to jesteś ugotowany tak czy owak , bo gościu zostawi sobie w kieszeni różnicę , która pokryje koszty wymiany silnika i jeszcze mu zostanie - prawda czy fałsz?
Ale to już Twoja prywatna sprawa i nie musisz się nikomu spowiadać ile dałeś za auto.

#54 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:53, 22.01.2009

Ja tez bym nie odpuścił. Postaraj się o dobrego rzeczoznawcę.

#55 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:54, 22.01.2009

I jeszcze jedno. Nie odpuszczaj burakowi, bo wlasnie dlatego ze ludzie odpuszczaja, tacy jak on, robia takie numery.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#56 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:57, 22.01.2009

Kolego nie odpuszczaj, rób jak koledzy podpowiadają.
Niestety tego się obawiałem że to lepszy cwaniaczek i nie jednego już tak naciągnąl i pewnie nikt go jeszcze do sądu nie podał, dlatego naciągał będzie dalej.
Musisz z nim na ostro, bez zbędnej gadki. Sprawa się będzie trochę ciągnąć niestety takie polskie realia sądów.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#57 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:25, 22.01.2009

Panowie mnie tez szlak trafia jeszcze będe prubował się dowiedzieć jak to od strony prawnej z autem bedzie i ile to potrwa jak by trzeba do sądu ale to wieczorem bede miał kontakt.
No a panowie z tym ze będzie musiał stać to niemoge sobie na to pozwolić bo do roboty nie dojade niczym innym tylko autem taka praca i tu mi sie robi problem a na fakturze ma tyle ile dalem

#58 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:33, 22.01.2009

ok moze to i jest stary olej ale akurat po przejechaniu 300km silnik stanał ? bankowo dolali czegos zeby nie bylo słychac silnika, oni juz wiedza co robia i teraz wiedza jak sie tego wypierac, bo powiedzieciec moga wszystko.
Ja napewno bym nie robił tego samochodu napewno bym silnika nie wymieniał, jesli tak wyglada silnik to reszta nie sadza ze jest w stanie igła !
Rzeczoznawca i sąd ! wiem ze goni cie czas ale warto ! stary opisz ten komis na kazdym forum ! Rób tak jak mowi Mikołaj bo dobrze mowi. Ale sie wku... !!! TVN Turbo masz program specjalny na tego typu rzeczy, jak im przeslesz zdjecie i opiszesz to mysle ze jest to mat. nr 1 dla nich ! oni ci pomoga a komis pewnie bankowo sie wystraszy TVN to jest dla niego strata kolosalna !

#59 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 11:50, 22.01.2009

dokładnie uważam jak koledzy powyżej!

dałeś za to na pewno jakieś pieniądze, jakie one by nie były to Twoja kasa! i tak nim teraz nie pojeździsz, wal do rzeczoznawcy, zdjęcia i opis priorytetem do Turbo Kamera i za kilka dni są u Ciebie, pokazuj silnik, mów co jest... już oni wiedzą jak się za takich zabrać!

Nie ma co odpuszczać, ja bym nawet urlop wziął żeby ich wykończyć za takie coś, już nie mówię o rękoczynach bo tą mazią bym kolesia nakarmił! ....ale mi się bulwers włączył, a gość jeszcze Tobie zarzuca, że coś dolałeś... chamstwo totalne

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#60 andref24

andref24
  • Forumowicz
  • 113 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:25, 22.01.2009

Może kup sobie malucha za kilka stówek na czas trwania sprawy, żeby mieć czym dojeżdzać do pracy, taniej wyjdzie niż wymiana silnika ... Ja też bym nie popuścił takiemu :evil:

andref





IPB Skin By Virteq