Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zatarty silni kupiłem niezlego złoma


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:29, 21.01.2009

Witam wszystkich i proszę o pomoc jestem zielony w tych sprawach. Kupiłem w komisie accorda 2001 1.6 sprowadzony z włoch wszystko pięknie ładnie wyglądało pomimo paru mankamentów zwiazanych z porysowan karoseria i takie tam. Silnik chodzil bardzo fajnie do momentu przejechania nim jakiś 300 km. No i sie zaczeło zaczeła się swiecic kontrolka od oleju i jakies dziwne odgłosy z silnika po czym zgasł i kaplica cholowanie do domu. Postawiłem go do mechanika który zdiol pokrywę zaworów a tam cuda, wyglądało jakby zosto wlane jakieś cudenko które zamieniło się w bardzo gęstą substancje coś jak asfalt. No i po silniku jestem w trakcie próby dojścia do porozumienia z komisem. Prosił bym was o jakieś informacje musze to cudo uruchomić ile kosztuje silnik i gdzie najlepiej szukać i czy mogę wstawić wiekszy np 1.8 V-Tec i jak to ze strony technicznej wygląda.

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:39, 21.01.2009

Obawiam się że 1,8 nie wstawisz bez wymiany osprzętu, komputera, skrzyni itp. bo to dwa rózne silniki.
Pozostaje sądzenie się z komisem, bo niemożliwe że poprzedni własciciel zalał to gó...o do silnika. Komis sprowadził na lawecie, zalał jakiś zagęszczacz oleju aby silnik przez kilka kilkaset km pracował normalnie a potem niech sie klient martwi. Trafiłeś na wyjątkowo nieuczciwy komis:/ Ja z komisu nigdy bym nie kupił bo wiem jak tam samochody są picowane do sprzedaży :/
Remontu silnika nie ma co robić bo koszta ogromne. No chyba że mechanik stwierdzi że tylko panewki do wymiany, ale jeśli silnik pracował na tej gęstej mazi to napewno mu to nieźle zaszkodziło.
Może kup całą przekładke z 1,8 silnik, skrzynia, osprzęt, komp wiązki i przekładaj.
Ale tu komis powinien zwrócić ci kase i zabrać tego złoma :evil:
Chyba że znajdziesz silnik 1,6 na przekładkę.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 andref24

andref24
  • Forumowicz
  • 113 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:41, 21.01.2009

Może załatw sobie opinie rzeczoznawcy to może być bardzo pomocne, żeby koszty naprawy przerzucić na komis nawet na drodze sądowej.
Słyszałem o takim przypadku, że gość kupił BMW i poszła mu skrzynia biegów, która podobo była połatana tak oby tylko sprzedać auto i komis na początku zlał gościa, to on wziąl rzeczoznawcę, który mu wszystko opisał i poszedł do komisu z prawnikiem to od razu zmiękli i zwrócili mu koszty.

andref


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:49, 21.01.2009

Narazie prubuje sie z goścoem dogadac ma zadzwonić dzisiaj do mnie bo go nie ma w kraju pojechal po kolejne cudenka jak sie bedzie stawiał to jutro idę do babki od praw konsumeta i bede walczył bo to nie mala kasa a tak co do silnika 1.6 to cięzko coś szukam i nic nie moge znaleść

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:58, 21.01.2009

I pamiętaj nie daj się spławiać bo tu czas działa na twoją niekorzyść im szybciej to załatwisz tym lepiej, więc jak nie będzie dzwonił to odrazu mów że jutro przyjezdzasz z rzeczoznawcą i sprawa trafia do sądu. Bo ci kolesie potrafią odlekać takie dogadywanie w nieskończoność, a to go nie ma ,a to ma chorą noge a to chorego psa, więc nie daj isę nabić w butelkę.
1,6 to mało popularny silnik więc ze znalezieniem go będzie problem.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:06, 21.01.2009

NIE MAM ZAMIARU TAK ŁATWO ODPUŚCIć . NO WLASNIE TAK MYŚLAŁEM ZE BęDZIE PROBLEM Z 1.6 DLATEGO SZUKAM INFORMACJI CZY DA SIę 1.8 MAM MIEć WIECZOREM INFORMACJE OD GOŚCIA KTÓRY ROBIŁ PRZEKŁADKE Z 1.8 NA WIEKSZY.PODOBNO JEST JAKAS SZANSA

#7 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:12, 21.01.2009

MAM MIEć WIECZOREM INFORMACJE OD GOŚCIA KTÓRY ROBIŁ PRZEKŁADKE Z 1.8 NA WIEKSZY.PODOBNO JEST JAKAS SZANSA


Bo przełożyć 1,8 na 2,0 to żaden problem to to są identyczne silniki, w 2,0 zmieniony został jedynie skok tłoka i stąd większa pojemność. Tu nic nie trzeba zmieniać wyjmujesz 1,8 i wkładasz 2,0.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:22, 21.01.2009

No to lipa z kąd tu teaz wyczarować 1.6 wpakowalem się w niezle bagno a tak miało być pięknie

#9 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:23, 21.01.2009

Jesli na umowie komisowej brak oswiadczenia iz pojazd wolny jest od wad ukrytych, a jest tak jak na wiekszosci umow komisowych: kupujacy zapoznal sie z wizualnym oraz technicznym stanem pojazdu i nie bedzie wnosil z tego tyt. zadnych roszczen- to ciezko bedzie cos wywalczyc.

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:31, 21.01.2009

Nie mam umowy komis wystawił mi tylko fakture

#11 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:36, 21.01.2009

No to jak masz fakture, to jest rekojmia

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:43, 21.01.2009

no tak tez myślałem mam chyba 14 dni na wycofanie sie no ale co z kosztami transportu kupiłem go w Tarnowie a mieszkam w Kętrzynie troche daleko po czyjej stronie sa te koszty juz nie wspomne o tych kture poniosłem do tej pory

#13 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:46, 21.01.2009

Niech oddaje tobie całą kasę za auto i tyle. Tylko nie zrażaj się do Accorda. Jak uda Ci się wszystko załatwić to szukaj wersji z silnikiem 2.0.

Do zobaczenia na trasie.


#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:50, 21.01.2009

nie do accorda nic nie mam poprostu sie wpakowałem na jakiś przekręt no i dalem ciała z tym silnikiem 1.6 . Człowiek uczy sie na bledach

#15 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:58, 21.01.2009

Zgodnie z prawem, przedsiebiorca musi usunac wade lub oddac pieniadze.
Tylko musisz zachowac forme pisemna. Jak sie szybko nie odzwie, napisz polecony, ze zadasz, naprawy, obnizenia ceny, lub zwrotu kosztow. On musi wtedy odpowiedziec tez pisemnie.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009





IPB Skin By Virteq