Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Honda Accord -różne rozmiary piast tylnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuba_v383

Kuba_v383
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:25, 22.01.2011

Witam

Od Nowego Roku jestem posiadaczem Hondy Accord 1.8i LS 2000r hatchback (z Belgii). Chciałbym się przywitać oficjalnie w temacie na to przeznaczonym ale niestety jestem na etapie "ogarniania" mojego nowego nabytku i mam kilka pilnych pytań, na które nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Więc po kolei:
- wyje mi tylne łożysko więc kupiłem piastę SKF VKBA 3952, jakoby przeznaczoną do tego modelu. Niestety po wizycie u mechanika okazało się, że w moim samochodzie jest prawie identyczna piasta tyle że różni się nieco rozmiarem. Jest dłuższa od kupionej o ok. 1cm. Po małym internetowym śledztwie doszedłem do tego, że w Accordach z tych lat były montowane dwa rodzaje piast: jedne krótsze (w katalogu SKF oznaczone jako VKBA 3952) montowane zgodnie z tym katalogiem we wszystkich wersjach oprócz hatchback, oraz SKF VKBA 6818 (dłuższa) montowana w sedanach i hatchbackach. Czy którys z forumowiczów może potwierdzić te rewelacje? Tą dłuższą piastę mogę kupić ale w sklepie gdzie kupiłem tą krótką, jest od niej dużo droższa. Niestety oznaczenie dla prawidłowej piasty znam tylko dla SKF i nie wiem czy inni producenci też mają je w swojej ofercie.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
  • 0

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:53, 22.01.2011

sprawdź dokładnie czy piasta nie jest z innej generacji, bo są często pozamieniane generacje w katalogach

tak, piasta do naszego acco jest dosyć droga

a według EPC to w tym roczniku i nadwoziu był montowany tylko jeden rodzaj piasty
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 21:20, 22.01.2011

kardas, ale już kiedyś była jakaś jazda...że ktoś z GB w swoim Acco miał piastę o innym wymiarze niż my w normalnej części Europy :roll: dziwna sytuacja...
  • 0

#4 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:15, 22.01.2011

tarjei86, nie kojarzę tego

Kuba_v383, daj VIN
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#5 Kuba_v383

Kuba_v383
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:34, 22.01.2011

VIN poszedl na PW. Straszny bajzel jest z tymi częściami. Nawet w intercarsie (eKatalog) gdzie dokonałem zakupu, piasty dla jednego modelu i rocznika mają podane różne rozmiary (wysokość 87mm lub 102mm, zależnie od producenta). I bądź tu mądry.
  • 0

#6 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 00:43, 23.01.2011

według VINu masz 99rok, CH6, LS,

jeden rodzaj piasty

na forum był temat o piastach, coś chłopaki zmieniali z tyłu i polecali jakiś sklep, poszukaj na forum,
chyba płacili koło 300-350pln za jedno


pomierz swoją starą i będziesz wiedział jaka wchodzi
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#7 Kuba_v383

Kuba_v383
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:40, 23.01.2011

Rozumiem, że 99 to rok modelowy, bo produkcji to wychodzi z vin rocznik 2000. Szkoda, że nie pomyślałem wcześniej bo teraz stara piasta jest spowrotem zamontowana na samochodzie i nie bardzo jest jak ją zmierzyć. Jak kupię właściwą część to napiszę jaki to rozmiar u mnie wchodzi. Narazie dzięki.
  • 0

#8 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:10, 23.01.2011

oczywiście widziałeś te tematy?

http://www.accordklu...?t=4368&start=0

http://www.accordklu...er=asc&start=15
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#9 Kuba_v383

Kuba_v383
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:13, 23.01.2011

Oczywiście:) Temat wymiany piast mam całkiem nieźle obcykany głownie dzięki temu forum, ale widać i to czasem nie starczy.
  • 0

#10 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:18, 23.01.2011

to wpisuj tu swoje uwagi, jak sobie z tym poradziłeś, będzie dla potomnych,
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#11 ginal

ginal
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kazuń Nowy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:26, 23.01.2011

SKF coś zamotał przy produkcji tych piast lub przy ich katalogowaniu: VKBA 3952 jest za niska i nie pasuje.

Pasujące indeksy:

H24045BTA - BTA

OPT912804 - Optimal

są dostępne w IC, cena około 370zł

Pozdrawiam
  • 0

#12 Kuba_v383

Kuba_v383
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:09, 23.01.2011

No niby zamotał ale ludzie to sprzedają chocby na allegro jako pasujące do tej wersji, więc juz nie wiem jaka jest prawda. Podane piasty rzeczywiście wydają się być odpowiednie rozmiarem (sprawdzałem ich rozmiary podane w katalogu intercars) ale chcialem kupic coś troszkę lepszego. No ale w ostateczności one też by mogły być. Mam jeszcze pytanko czy w wersji 2.0 były takie same piasty jak w 1.8?
  • 0

#13 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:20, 23.01.2011

w dwa zero te same
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#14 Kuba_v383

Kuba_v383
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:35, 25.01.2011

Byłem wymienić tą piastę w intercarsie na właściwą i co....? I nic, znów przysłali taką samą. Porównali ją z innym zamiennikiem (BTA jeśli dobrze pamiętam) i ten zamiennik był ok 1 cm wyższy, czyli taki jak powinien być. Ciężko mi w to uwieżyć ale wygląda jakby SKF coś naprawde zamotało. Dodatkowo z ciekawszych rzeczy to gość mnie poinbformował, że SKF nie produkuje tych piast do naszych Hond, tylko pakuje piasty Kanaco. No nic, jutro uderzam do ASO po oryginał jeśli mnie cena nie zabije.
  • 0

#15 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:39, 25.01.2011

w ASO chyba pincet chcą
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq