Skocz do zawarto艣ci


RODO w HAKP

Zdj臋cie

Honda Accord -r贸偶ne rozmiary piast tylnych


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuba_v383

Kuba_v383
  • Forumowicz
  • 14 post贸w
  • Sk膮d:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:25, 22.01.2011

Witam

Od Nowego Roku jestem posiadaczem Hondy Accord 1.8i LS 2000r hatchback (z Belgii). Chcia艂bym si臋 przywita膰 oficjalnie w temacie na to przeznaczonym ale niestety jestem na etapie "ogarniania" mojego nowego nabytku i mam kilka pilnych pyta艅, na kt贸re nie znalaz艂em satysfakcjonuj膮cej odpowiedzi. Wi臋c po kolei:
- wyje mi tylne 艂o偶ysko wi臋c kupi艂em piast臋 SKF VKBA 3952, jakoby przeznaczon膮 do tego modelu. Niestety po wizycie u mechanika okaza艂o si臋, 偶e w moim samochodzie jest prawie identyczna piasta tyle 偶e r贸偶ni si臋 nieco rozmiarem. Jest d艂u偶sza od kupionej o ok. 1cm. Po ma艂ym internetowym 艣ledztwie doszed艂em do tego, 偶e w Accordach z tych lat by艂y montowane dwa rodzaje piast: jedne kr贸tsze (w katalogu SKF oznaczone jako VKBA 3952) montowane zgodnie z tym katalogiem we wszystkich wersjach opr贸cz hatchback, oraz SKF VKBA 6818 (d艂u偶sza) montowana w sedanach i hatchbackach. Czy kt贸rys z forumowicz贸w mo偶e potwierdzi膰 te rewelacje? T膮 d艂u偶sz膮 piast臋 mog臋 kupi膰 ale w sklepie gdzie kupi艂em t膮 kr贸tk膮, jest od niej du偶o dro偶sza. Niestety oznaczenie dla prawid艂owej piasty znam tylko dla SKF i nie wiem czy inni producenci te偶 maj膮 je w swojej ofercie.
B臋d臋 wdzi臋czny za wszelk膮 pomoc.
  • 0

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 post贸w
  • Sk膮d:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:53, 22.01.2011

sprawd藕 dok艂adnie czy piasta nie jest z innej generacji, bo s膮 cz臋sto pozamieniane generacje w katalogach

tak, piasta do naszego acco jest dosy膰 droga

a wed艂ug EPC to w tym roczniku i nadwoziu by艂 montowany tylko jeden rodzaj piasty
  • 0
Tarjei86 napisa艂:Zar贸b i wpakuj w auto troch臋 wi臋cej ni偶 kas臋 wyci膮gni臋t膮 z odszkodowa艅, to pogadamy, wtedy mo偶e zrozumiesz, 偶e takie hobby kosztuje kup臋 pracy, czasu i pieni臋dzy. I wtedy mo偶esz debatowa膰 o tym, co si臋 powinno robi膰, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 post贸w
  • Sk膮d:艢l膮sk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 21:20, 22.01.2011

kardas, ale ju偶 kiedy艣 by艂a jaka艣 jazda...偶e kto艣 z GB w swoim Acco mia艂 piast臋 o innym wymiarze ni偶 my w normalnej cz臋艣ci Europy :roll: dziwna sytuacja...
  • 0

#4 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 post贸w
  • Sk膮d:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:15, 22.01.2011

tarjei86, nie kojarz臋 tego

Kuba_v383, daj VIN
  • 0
Tarjei86 napisa艂:Zar贸b i wpakuj w auto troch臋 wi臋cej ni偶 kas臋 wyci膮gni臋t膮 z odszkodowa艅, to pogadamy, wtedy mo偶e zrozumiesz, 偶e takie hobby kosztuje kup臋 pracy, czasu i pieni臋dzy. I wtedy mo偶esz debatowa膰 o tym, co si臋 powinno robi膰, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#5 Kuba_v383

Kuba_v383
  • Forumowicz
  • 14 post贸w
  • Sk膮d:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:34, 22.01.2011

VIN poszedl na PW. Straszny bajzel jest z tymi cz臋艣ciami. Nawet w intercarsie (eKatalog) gdzie dokona艂em zakupu, piasty dla jednego modelu i rocznika maj膮 podane r贸偶ne rozmiary (wysoko艣膰 87mm lub 102mm, zale偶nie od producenta). I b膮d藕 tu m膮dry.
  • 0

#6 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 post贸w
  • Sk膮d:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 00:43, 23.01.2011

wed艂ug VINu masz 99rok, CH6, LS,

jeden rodzaj piasty

na forum by艂 temat o piastach, co艣 ch艂opaki zmieniali z ty艂u i polecali jaki艣 sklep, poszukaj na forum,
chyba p艂acili ko艂o 300-350pln za jedno


pomierz swoj膮 star膮 i b臋dziesz wiedzia艂 jaka wchodzi
  • 0
Tarjei86 napisa艂:Zar贸b i wpakuj w auto troch臋 wi臋cej ni偶 kas臋 wyci膮gni臋t膮 z odszkodowa艅, to pogadamy, wtedy mo偶e zrozumiesz, 偶e takie hobby kosztuje kup臋 pracy, czasu i pieni臋dzy. I wtedy mo偶esz debatowa膰 o tym, co si臋 powinno robi膰, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#7 Kuba_v383

Kuba_v383
  • Forumowicz
  • 14 post贸w
  • Sk膮d:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:40, 23.01.2011

Rozumiem, 偶e 99 to rok modelowy, bo produkcji to wychodzi z vin rocznik 2000. Szkoda, 偶e nie pomy艣la艂em wcze艣niej bo teraz stara piasta jest spowrotem zamontowana na samochodzie i nie bardzo jest jak j膮 zmierzy膰. Jak kupi臋 w艂a艣ciw膮 cz臋艣膰 to napisz臋 jaki to rozmiar u mnie wchodzi. Narazie dzi臋ki.
  • 0

#8 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 post贸w
  • Sk膮d:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:10, 23.01.2011

oczywi艣cie widzia艂e艣 te tematy?

http://www.accordklu...?t=4368&start=0

http://www.accordklu...er=asc&start=15
  • 0
Tarjei86 napisa艂:Zar贸b i wpakuj w auto troch臋 wi臋cej ni偶 kas臋 wyci膮gni臋t膮 z odszkodowa艅, to pogadamy, wtedy mo偶e zrozumiesz, 偶e takie hobby kosztuje kup臋 pracy, czasu i pieni臋dzy. I wtedy mo偶esz debatowa膰 o tym, co si臋 powinno robi膰, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#9 Kuba_v383

Kuba_v383
  • Forumowicz
  • 14 post贸w
  • Sk膮d:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:13, 23.01.2011

Oczywi艣cie:) Temat wymiany piast mam ca艂kiem nie藕le obcykany g艂ownie dzi臋ki temu forum, ale wida膰 i to czasem nie starczy.
  • 0

#10 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 post贸w
  • Sk膮d:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:18, 23.01.2011

to wpisuj tu swoje uwagi, jak sobie z tym poradzi艂e艣, b臋dzie dla potomnych,
  • 0
Tarjei86 napisa艂:Zar贸b i wpakuj w auto troch臋 wi臋cej ni偶 kas臋 wyci膮gni臋t膮 z odszkodowa艅, to pogadamy, wtedy mo偶e zrozumiesz, 偶e takie hobby kosztuje kup臋 pracy, czasu i pieni臋dzy. I wtedy mo偶esz debatowa膰 o tym, co si臋 powinno robi膰, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#11 ginal

ginal
  • Forumowicz
  • 14 post贸w
  • Sk膮d:Kazu艅 Nowy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:26, 23.01.2011

SKF co艣 zamota艂 przy produkcji tych piast lub przy ich katalogowaniu: VKBA 3952 jest za niska i nie pasuje.

Pasuj膮ce indeksy:

H24045BTA - BTA

OPT912804 - Optimal

s膮 dost臋pne w IC, cena oko艂o 370z艂

Pozdrawiam
  • 0

#12 Kuba_v383

Kuba_v383
  • Forumowicz
  • 14 post贸w
  • Sk膮d:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:09, 23.01.2011

No niby zamota艂 ale ludzie to sprzedaj膮 chocby na allegro jako pasuj膮ce do tej wersji, wi臋c juz nie wiem jaka jest prawda. Podane piasty rzeczywi艣cie wydaj膮 si臋 by膰 odpowiednie rozmiarem (sprawdza艂em ich rozmiary podane w katalogu intercars) ale chcialem kupic co艣 troszk臋 lepszego. No ale w ostateczno艣ci one te偶 by mog艂y by膰. Mam jeszcze pytanko czy w wersji 2.0 by艂y takie same piasty jak w 1.8?
  • 0

#13 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 post贸w
  • Sk膮d:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:20, 23.01.2011

w dwa zero te same
  • 0
Tarjei86 napisa艂:Zar贸b i wpakuj w auto troch臋 wi臋cej ni偶 kas臋 wyci膮gni臋t膮 z odszkodowa艅, to pogadamy, wtedy mo偶e zrozumiesz, 偶e takie hobby kosztuje kup臋 pracy, czasu i pieni臋dzy. I wtedy mo偶esz debatowa膰 o tym, co si臋 powinno robi膰, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#14 Kuba_v383

Kuba_v383
  • Forumowicz
  • 14 post贸w
  • Sk膮d:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:35, 25.01.2011

By艂em wymieni膰 t膮 piast臋 w intercarsie na w艂a艣ciw膮 i co....? I nic, zn贸w przys艂ali tak膮 sam膮. Por贸wnali j膮 z innym zamiennikiem (BTA je艣li dobrze pami臋tam) i ten zamiennik by艂 ok 1 cm wy偶szy, czyli taki jak powinien by膰. Ci臋偶ko mi w to uwie偶y膰 ale wygl膮da jakby SKF co艣 naprawde zamota艂o. Dodatkowo z ciekawszych rzeczy to go艣膰 mnie poinbformowa艂, 偶e SKF nie produkuje tych piast do naszych Hond, tylko pakuje piasty Kanaco. No nic, jutro uderzam do ASO po orygina艂 je艣li mnie cena nie zabije.
  • 0

#15 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 post贸w
  • Sk膮d:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:39, 25.01.2011

w ASO chyba pincet chc膮
  • 0
Tarjei86 napisa艂:Zar贸b i wpakuj w auto troch臋 wi臋cej ni偶 kas臋 wyci膮gni臋t膮 z odszkodowa艅, to pogadamy, wtedy mo偶e zrozumiesz, 偶e takie hobby kosztuje kup臋 pracy, czasu i pieni臋dzy. I wtedy mo偶esz debatowa膰 o tym, co si臋 powinno robi膰, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq