Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wymiana łożyska - jakie?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:53, 26.07.2009

jestem zmuszony wymienić łożysko z piastą oczywiście - huczy jak cholera..czy ktoś już wymieniał- który zamiennik można wybrać auto to 2.0 04r Bede wdzieczny za wskazówki

#2 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:13, 26.07.2009

ja robiłem rozeznanie i skończyło się zakupem w ASO, ob było najtaniej, oczywiście zamienniki są, ale te dobre, typu NSK były droższe niż oryginał, naturalnie wymiana droższa w ASO niż u zaprzyjaźnionego mechanika, ale dają gwarancję na wszystko pisemną i problem z głowy.. Do VI gen całość z wymianą kosztowała mnie 680zł

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#3 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:54, 27.07.2009

jestem zmuszony wymienić łożysko z piastą oczywiście - huczy jak cholera..czy ktoś już wymieniał- który zamiennik można wybrać auto to 2.0 04r Bede wdzieczny za wskazówki


Mogę ci polecić łożyska firm: KOYO, NSK, Optimal, MBS.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#4 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:15, 27.07.2009

Mogę ci polecić łożyska firm: KOYO, NSK, Optimal, MBS.


zgadzam się w 100%, tylko usilnie namawiam na porównanie cen z oryginałem w ASO, bo możesz się zdziwić.. pozytywnie

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#5 Kylek

Kylek
  • Forumowicz
  • 94 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:12, 10.10.2009

jak jeszcze nie tego nie zrobiles to polecam NTN.U mnie takie siedzialy fabryczne i wlasnie na takie wymienilem(koszt ok.420zl-ze znizkami)...

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:13, 11.11.2009

jak przód to łożysko kosztowało mnie w Aso ok 500 pln. Przy wymianie tłumaczono mi też że trzeba odłączyć czujnik ABS-u, które często wtedy ulega zniszczeniu bo jest zapieczony itd. Ale dobry mechanik podobno wie jak go odpiąć i nie zniszczyć...

#7 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3,481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 23:44, 11.11.2009

jak przód to łożysko kosztowało mnie w Aso ok 500 pln. Przy wymianie tłumaczono mi też że trzeba odłączyć czujnik ABS-u, które często wtedy ulega zniszczeniu bo jest zapieczony itd. Ale dobry mechanik podobno wie jak go odpiąć i nie zniszczyć...

Pewnie że wie ,wypina wtyczkę w komorze silnika i wyjmuje zwrotnicę bez wyciągania z niej czujnika.Ale bajer trzeba klientowi sprzedac.

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:07, 31.03.2010

Witam
temat jest więc go odświeżę przy czym oczekuję odpowiedzi jak w temacie czyli dotyczącej VII gen. WAŻNE KOMBI

W moim padła piasta lewa tył i z pierwszych rozpoznań przeraziłem się ceną, w jednej z hurtowni w k-ce zaproponowali cenę 910 zł druga 810 zł ale to była najniższa cena jaką do tej pory znalazłem, we wtorek sprawdzę w zaprzyjaźnionym ASO ale spodziewam się podobnej ceny.

Zastanawiały mnie powody wyrąbania łożyska i zacząłem sprawdzać wszystko, koła były zimowe i były idealnie wyważone, ale teraz przy zakładaniu letnich okazało się że koło które jeździło na stronie lewej tył ma duże problemy z wyważeniem coś się z stało z oponą i bije jak wibrator – spodziewam się że to spowodowało uszkodzenie łożyska.

Pytanie do was czy ktoś miał już podobny problem z piastą, czy zalazł coś tańszego – jeśli tak to gdzie i jaka cena i czy robił ktoś wymianę na własną rękę ?


Dzięki za wszelkie informację
Pozdrawiam

#9 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1,426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:24, 31.03.2010

W ASO pewnie ponad tysiaka krzykną,do mojego tyle kosztowało.Kupiłem w InterCars za 400 z czymś ale miałem 40% rabatu.
Wymieniłem w ASO - koszt 90 PLN.

#10 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:02, 01.04.2010

moze i ktos juz o to pytal ale jakos nie zauwazylem
konieczne jest wymienienie lozysk razem z piasta??
dzis dokonalem wstepnej obdukcji lozysk/piasty i faktycznie lozysko luzno lata a krecac tarcza przed zdjeciem piasty szumialo i to glosnawo

na pierwszy zut okna wyglada to tak ze spokojnie da sie wybic te lozycka bo sa dwa, no chyba ze pomiedzy nimi jest "cos" i nie da sie ich wybic

prosze o podpowiedz bo troche mi pilno, na dniach sie za to biore

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:19, 04.04.2010

Witam.

Honda Accord 2.2 TDCI 2005 Sedan.

Mam podobny problem. Potworny szum z tyłu. Po podniesieniu koła i pokręceniu jednak cisza i zadnych luzów. Szum powstaje przy obciazeniu kół. Faktycznie cena koło 900 PLN ale we wtorek będę szukał gdzieś zamiennika może da się znaleść. Do tego doszły wyząbkowane opony . Zastanawiam sie od czego zacząć :-( . Auto zakupione kilka tygodni temu.

#12 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1,400 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:22, 04.04.2010

moze byc tak ze masz problem tylko z oponami, nie z lozyskiem, i w tej kolejnosci zacznij, mialem podobna sytuacje

pozdr :mrgreen:
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#13 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:51, 05.04.2010

ja zanim kupilem piaste wykrecilem ja i w miare swoich skromnych mozliwosci nasmarowalem lozyska ile mi sie udao. Efekty byl taki ze mialem w samochodzie kompletnie cicho :)
jednak piaste i tak wymienilem, ale po tym fakcie upewnilem sie bynajmniej ze faktycznie to ona jest do wymiany

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:44, 14.04.2010

A więc podsumuję temat jeśli chodzi o piastę tył

http://www.hondaorig...10&block_03=563

link który podaję na pewno się przyda nie tylko w tym temacie

jest to link do oryginalnych części czyli cena piasty 143.08 EURO -> licząc * 4.00 = 600 zł - upustu w ASO = i po sprawie ASO najtańsze.

#15 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:27, 14.04.2010

a ja sie podepne pod temat a mianowiciejak to jest Kolega wymienial z tylu lozysko (piasta zostala stara) kupil zamiennik ntt i jak sie okazalo lozysko bylo grubsze o 2mm od oryginalu :k jak to jest mozliwe ze takie rzeczy robia?? (auto to byla prelka 4ws)

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg





IPB Skin By Virteq